Војвођанска лига – север: Преокрет у наставку

Сомборци су на почетку изненадили Петровчане офанзивном игром. Чак су у 19. минуту постигли и гол, али га је судија Чапко поништио.
Mladost Backi Petrovac Radnicki Sombor/dnevnik

Младост (БП) - Раднички (С) 2:1 (0:1)

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца: 200; судија Чапко (Руски Крстур). Стрелци: Кања у 56. (из пенала) и 75. мин. за Младост, Рњак у 33. минуту за Раднички. Жути картони: Ожват (Младост) и Ердеи (Раднички).

МЛАДОСТ: Лења, Ожват (Глувић), Шпрох, Кања, М. Адамек (Кобиларов), Северињи, Фабри, Срдановић (Целин), Докић, Јакуш, Шкрбић.

РАДНИЧКИ (С): Зорић, Мартиновић, Веселиновић, Рњак, Ердеи, Чуљак (Тевановић), Вуковић, Матијевић, Мазињанин (Дулић), Ресановић, Вукадиновић.

У 33. минуту Вукадиновић је извео корнер за Раднички, неко од нападача гостију главом је спустио лопту на ногу Рњака, који је волејем савладао Лењу..

У другом полувремену друга прича. Центарфора Срдановића заменио је Целин, али пун погодак тренера Светозара Мијина био је увођење Глувића и Кобиларова. Они су са бокова, леве и десне стране, уносили праву пометњу у редове Сомбораца и омогућили Кањи да се истакне. Младог Глувића су оборила два играча гостију у свом шеснаестерцу а пенал је сигурно реализовао Кања. У 75. минуту Кобиларов је претрчао све играче на десној страни, потом проиграо пред голом Кању, коме је први шут голман Зорић одбио, али се стрелац Петровчана исправио и донео победу свом тиму.

Ј. Пуцовски

Будућност (М) - Младост (А) 0:4 (0:1)

МЛАДЕНОВО: Стадион Будућности, гледалаца:150, судија: Ч. Сабо (Кула), стрелци: Митровић у 42., Пешић у 57. и 69. и Јововић у 62. минуту, жути картони: Ђумић, Вулић (Будућност), а Пешић (Младост).

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња, Вичентијевић, Медић, Радичић, Ралевић, Ђумић , Субошић (Тркуља), Вулић , Васић (Јурчевић), Јосимовић, Секулић (Дујаковић).

МЛАДОСТ: Јеличић, Кнежевић, Петреш (Родић), Јовановић, Бурсаћ, Јововић, Митровић, Пешић (Басарић), Тимар, Вујић, Мишковић (Ђери).

Стварали су фудбалери младеновљанске Будућности прилике,  али оне су отишле у неповрат. Виспрени и ефикасни Апатинци извели су четири брзе, течне и тачне контре и казнили су Младеновљане за њихове промашаје.

Ђ. Штрбац

Тиса - Младост (Т)  2:0 (2:0)

АДОРЈАН: Игралиштер Тисе, гледалаца 80. Судија: М. Мартиновић (Кљајићево). Стрелци: Шицар у 27. и Таћи у 38.минуту.

ТИСА: Тасић 8, Тандари 7, Пауновић 7, Станишић 7 (Чабрило 7), Тодоровић 8, Ђурановић 8, Мандић 7, Панић 7, Шицар 7 (Жмукић 7), Боршош 7, Таћи 7 (Шијачић 7).

МЛАДОСТ: Јоргић 7, Икрашев 6, Савин 6, Адамовић 6, Тешановић 7, Синиша Гашић 6 (Ђукић -), Комленић 7, Срђан Гашић 6 (Балинт -), Јелић 7, Срданов 6, Јовић 7.

Из два покушаја у 15.минуту Бранислав Јелић је био у прилици да госте доведе у вођство, али је голман Тисе Душан Тасић био на висини задатка. Пет минута касниеј Тасић је зауставио и пројектил Миладина Срданова.

Мрежа гостију затресла се у 27.минуту из акције коју је започео Жолт Тандари, по десној страни је прошао Марк Боршош проигравши прецизно Драгана Шицара који са седам метара неодбрањиво ниском лоптом погађа циљ.

Анди Таћи је у 38.минуту са 20 метара изненадио противничког голмана за коначан резултат. У другом делу домаћини су сигурно чували вођство. У неколико наврата прилике је прокоцкао Јелић, а шут Немање Јовића искоса са десне стране са 13 метара одбранио је одлични Тасић.

М. Митровић

Полет - БСК 0:2 (0:1)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 150, судија: Кисин (Бач). Стрелци: Сушић у 28. и Агбаба у 78. минуту. Жути картони: С. Станковић, Анђелковић, Милуновић (Полет), а Крњајић, Владетић, Божић (БСК). Црвени картон: С. Станковић (Полет).

ПОЛЕТ: Спасић 7, Алексић 6 (Стошић), А. Станојковић 6,5, Анђелковић 7, С. Станковић 6, Ж. Станковић 6,5, Милуновић 6,5, Златковић 6,5, Зец 6, Богдановић 7 (Малиновић), М. Станојковић 6,5.

БСК: Молнар 7,5, Станић 7, Божић 7, Владетић 7,5, Бојић 7,5, Трифуновић 7 (Бачић 7), Агбаба 8 (Павков), Сушић 8, Крњајић 7 (Косовац), Пековић 7, Данојевић 7.

Општински ривали, екипе са дна табеле, одиграли су коректну утакмицу. Одмах на почетку домаћин је промашио три повољне прилике и због тога је касније кажњен. Први погодак гости су постигли преко одличног Сушића у 28. минуту, када је он претрчао свога чувара и рутински пласирао лопту у мрежу.

У другом делу домаћин је настојао да изједначи резултат али није успео. У 78. минуту најбољи играч сусрета Сушић идеално је послужио Агбабу који је изблиза оверио победу.

А. Чичић

Тиса - Младост (Т) 2:0, Будућност - Младост (А) 0:4, Полет (К) - БСК 0:2, Младост (БП) - Раднички (С) 2:1, Врбас - Текстилац 5:0, Раднички (Ст)- Црвенка 6:1, Бајша - Слога (Ч) 0:1, Бачка - Таванкут 3:1.