Војвођанска лига – север: Пригревчани славили и у Чонопљи

Лидер је славио у Чонопљи. Играло се отворено а у 7. минуту Павић је шутирао поред гола.
Л. Киш/ Моменат са утакмице у Змајеву

Слога - Братство 1:2 (1:1)

ЧОНОПЉА: Стадион Слоге, гледалаца 350, судија: Ћерановић (Ловченац), стрелци: Шевић у 10. за Слогу, Макар у 45. и Вуковић у 70. минуту за Братство. Црвени картон: Матић (Слога).

СЛОГА:  Буловић 7, Митровић 7, Милошевић 7, Коњевић 7 (Матић 6), Кемељи 7, Пурић 7, Рајанин 7 (Видаковић), Јапунџић 7, Кнежевић 6, Вукас 7, Павић 7.

БРАТСТВО: Јанковић 7, Балиновић 7 (Стојковић 7), Вуковић 7, Вемић 7, Макар 8, Вејиновић 7, Вукадинвоић 7, Крстић 8 (Родић 8), Влајић 7 (Бачић 6), Швељо 7 (Десница 7), Дрвар 7 (Штрбац 7).

Домаћи су повели у 10. минуту голом Шевића после додавања Вукаса. Пригревчани су у 30. минуту припретили преко Макара, који је шутирао поред гола. Коначан резултат поставио је Срђан Вуковић који је уз помоћ голмана погодио мрежу.

С. Ст.

Обилић - Бачка (С) 3:2 (1:0)

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреативном центру, гледалаца око 50, судија Боснић (Бачка Паланка). Стрелци: Мирковић у 4. Марковић у 72. и Копривица у 90. за Обилић, а Ђуровић у 74. и Анђић у 78. минуту за Бачку. Жути картони: Кобиларов, Узелац, Пилиповић, Пековић (Обилић), Војнић, Шијачић, Пантелић, Ненадовић (Бачка).

ОБИЛИЋ: Дангубић, Мирковић, Кнежевић, Родић (Павићевић), Кобиларов (Ивошев), Узелац, Мл.Марковић (Ђорђић), Пилиповић, Копривица, Пековић, Ми. Марковић.

БАЧКА: Јаковчевић, Ђуровић, Маленчић (Темуновић), Анђић, Војнић, Мезеи, Киш, Шијачић, Милијашевић (Ненадовић), Пантелић, Рајковача.

Гол Мирковића у 4. минуту, био је хладан туш за Суботичане. Обе екипе су имале по неколико идеалних прилика у првом полувремену, али се на одмор отишло са голом предности Обилића.

У другом полувремену ређале су се шанса, у 72. минуту Марковић је рутински  погодио мрежу Јаковчевића. Радост Змајевчана трајала је свега два минута, неопрезност одбране домаћих Ђуровић казнио је у 74. минуту Ђуровић. Четири минута касније одбрана Обилића прави нову грешку и  Анђић је изједначио резултат.

Чинило се да ће сусрет завршити ремијем, али у 90. минуту је уследио шут Копривице са око осамнаест метара, Јаковчевић је траљаво интервенисао и лопта се нашла у мрежи.

Л. Киш

Препород - Раднички  (Р) 2:2 (0:1)

НОВИ ЖЕДНИК: Стадион Препорода, гледалаца 200, судија: Радуловић (Црвенка), стрелци: Н. Бурсаћ у 91. Чабрило у 95. за Препород, а Божичић у 24. и Милојевић у 71. минуту за Раднички.

ПРЕПОРОД: Н. Бурсаћ 7,5, Дослов 7 (Средник), Гњатовић 7, Чакић 6,5 (Тумбас 7,5), Мијић 6,5 (Шашић), Милетић 7, Чабрило 8, Облаковић 7,5, Н. Бурсаћ 7,5, Ковач 7,5, Копоња 7 (Тодић 7).

РАДНИЧКИ: Спасић 7,5, Гламочанин 7, Перлић 7, Кесић 7, Гуглета 6,5 (Ф. Милановић), Ђокић 7 (Лазаревић), Божичић 8 (Стојановић), Милојевић 7,5, Дакић 7, Црњански 7 (А. Миловановић), Новаковић 7.

Гости су повели у 24. минуту игре преко Божичића на асистенцију Ђурића. У другом делу гости су постигли гол преко Милојевића у 71. минуту.  Када су сви очекивали да ће сва три бода отићи у Ратково, Препород се пробудио. У судијској надокнади преко Н. Бурсаћа и Чабрила постигли су голове и стигли до ремија.

С. Ст.

Херцеговац - Младост (А) 2:1 (1:0)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговина,гледалаца:200,судија: Д. Земко(Бачка Топола), стрелци: С. Рачић у 20. и Андесилић у 78. за Херцеговац, а Ђукић у 65. минуту за Младост, жути картони: Бајат, Радовић (Херцеговац).

ХЕРЦЕГОВАЦ: М. Дражић, В. Хрњез (Јањић), Каран, Бајат, Андесилић, Адамовић, С. Рачић (В. Поповић), Срданов (Сакач), Зелић, С. Хрњез (Бајић), Радовић.

МЛАДОСТ: Л. Стојаковић, Дулић, К. Јововић, Драча, Мајсторовић (Крунић), Бурсаћ, Ђукић, А. Јововић, Рапајић, Праштало, Ђумић.

Головима капитена Стевана Рачића и луцидног Луке Андесилића фудбалери гајдобранског Херцеговца крунисали су своју надмоћност и тако наставили серију успешних резултата, А, хитроноги Стефан Ђукић постигао је почасни погодак за Апатинце.

Ђ. Шт.

14.коло

Слога - Братство 1:2, Врбас - Бајша 2:0, Сента - Војводина 3:2, Обилић - Бачка 3:2, Младост (Т) - Младост (БП) 1:2, Херцеговац - Младост АПА 2:1, Раднички (Б) - Крила Крајине 1:0, Препород - Раднички (Р) 2:2.