Војвођанска лига – Север: Шицар срушио Петровчане

Младост (БП) – Тиса 0:2 (0: 2)
Mladost-Tisa

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца 300. Судија: Манић (Суботица). Стрелац: Шицар у 12. и 27. минуту. Жути картони: Бабјак (Младост), Колунџић и Ђурановић (Тиса).

МЛАДОСТ: Лења, Рупар (Кобиларов), Нешковић (Валентик), Бабјак, Зељковић, Кунтић (Ожват), Илић, Кања, Павлис, Јакуш, Ђокић.

ТИСА: Тасић, Масловара, Ушумовић, Шицар, Дамјановић, Боршош (Никутовић), Колунџић, Ђурановић (Панић), Тодоровић, Плавшић (Кекезовић), Милкић.

У дербију кола врло добра екипа из Адорјана непријатно је изненадила до сада непоражену и водећу Младост у Врбари. После почетне иницијативе и два корнера Кање, гости су повели у 12. минуту. Продор агилног бека Масловаре са десне стране, центршут у средину, а спретни Шицар је први пут савладао Лењу. У 27. минуту исти сценарио, само центаршут Масловаре слева и резантан ударац Шицара за  великих 0:2.

Сва настојања домаћих да преокрену резултат нису донела ни почасни погодак, јер је бројне акције Кање, Ђокића, Илића, Кобиларова, Павлиса, Ожвата и осталих, на време спречила искусна и стамена стамена одбрана Тисе на челу са капитеном Тодоровићем.

Домаћи су најближе голу били у 88. мин., када је после продора и центаршута Кање, пожртвовани бек Масловара погодио пречку свог голмана Тасића.

Ј. Пуцовски

БСК - Текстилац 6:0 (3:0)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 200, судија: Кузмановић (Кула), стрелци: Влајић у 15. Ожеговић у 29. и 54. Сушић у 42. и 49. Станић у 77. минуту. Жути картони: Шомоши, Милошевић (БСК), Лазаревић, Прелић, Огњеновић (Текстилац).

БСК: Игњатовић, Чвокић 8 (Медић), Божић 7, Шомоши 7, Милошевић 7, Басарић 7, Сушић 8, Милановић 8 (Бељански), Ожеговић 8 (Цветићанин), Влајић 8, Станић 8.

ТЕКСТИЛАЦ: Марковић 6, Алексић 5, Гостовић 6, Дивљак 7, Лазаревић 6, А. Стевановић 6, Дорословац 6, Огњеновић 5, Прелић 6, Д. Стевановић 6 (Завишић), Вукелић 6 (Милојевић 6).

У дуелу општионских ривала домаћин је био надмоћнији и убедљиво је победио. Поред  шест погодака, домаћи нападачи пропустили су још толико повољних прилика.

Утакмица је била коректна, а најлепши погодак постигао је Ожеговић после центаршута Чвокића, захватило лопту волејом и савладао голмана Марковића.

А. Чичић

Бачка - Препород 7:1 (4:0)

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 200, судија: Шипош (Србобран), стрелци: Миловановић у 18. 30. Калинић у 27. Козош у 42. (из пенала), Шотра у 58. Стојковић у 70. Милићић у 83. за Бачку, Недић у 48. минуту за Препород. Жути картони: Милес, Миловановић, Рахић, Тот (Бачка), Копоња, Ђорђевић, Терзија (Препород).

БАЧКА: Вуковић, Драгић 8, Калинић 8, Половина 7, Трбовић 7, Милес 7, Милићић 8, Миловановић 8 (Рахић 6), Шотра 7 (Бјелић 6), Бабић 8 (Стојковић 7), Козош 8.

ПРЕПОРОД: Секулић 5, Недић 6 (Катић), Ђорђевић 5 (О. Ждрња 6), Јарић 6, Грбић 5, Баук 5, Дослов 5 (Терзија 5), Копоња 6, Ранков 5, Н. Ждрња 6, Ковач 6.

После седам пораза фудбалери Бачке су одиграли сјајну  утакмицу и постигли седам голова . Интересантнио да су гости имали  прву прилику у 15. минуту када је Небојша Баук на центаршут Н. Ждрње са пет метара лопту послао поред стативе. Међутим, само три минута касније Пачирци су повели преко Миловановића. А до полуивремена домаћи су постигли још три гола.

Екипа Бачке је и у наставку била боља и постигла још три гола.  С. Стојиљковић

Бачка (П) - Препород 7:1, Младост (БП) - Тиса 0:2, Слога (Ч) - Раднички (С) 1:3, Србобран - Таванкут 3:0, БСК - Текстилац 6:0, Младост (Т) - Потисје 2:1, Задругар - Полет (К) 1:1, Младост (А) - Будућност (Г) 1:3.

1. Србобран        8      6      2      0      13:1  20

2. Младост (БП)  8      6      1      1      15:5  19

3. Тиса                 8      5      2      1      14:4  17

4. БСК                  8      5      0      3      23:17        15

5. Слога (Ч)         8      4      2      2      20:14        14

6. Радн. С)           8      4      1      3      17:11        13

7. Потисје            8      4      1      3      13:10        13

8. Младост (Т)    8      4      1      3      14:13        13