ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР: Сигурни Петровчани

Младост (БП) – ЧСК Пивара 2:0 (1:0)
с

БАЧКИ ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца: 150. Судија: Ракић (Апатин). Стрелац: Стојисављевић у 43. и 88. минуту. Жути картони: Сердар, Икрашев, В. Шпрох (Младост), Дражић,  Николић(ЧСК Пивара), црвени картон:  Крстановић (ЧСК Пивара) у 89. минуту.

МЛАДОСТ (БП): Лења, Ожват, Бероња, В. Шпрох, Брајковић, Тројановић (Добровољски), Стојисављевић, Сердар (А. Шпрох), Зорић, Икрашев, Ђокић.

ЧСК  ПИВАРА: Дражић, Ладишић, Павлов, Ерор, Радаковић, Јованић, Миланов, Антуновић (Николић), Срнка, Сарачевић (Крстановић), Николаш.

После победе у куп утакмици Петровчани су савладали ЧСК Пивару и у борби за бодове. Дуел по сунчаном времену у петровачкој Врбари почео је непрецизним шутем Стоисављвића са осам метара у 7. минуту. Четврт часа касније голман Дражић је одбранио шут Брајковића, а у 33. минуту непрецизан је био и Зорић.

Два минута пре одласка на одмор гости су оборили Стојисављевића у близини гола, а судија Ракић је одсвирао пенал. Најбољи стрелац домаћих Тројановић погодио је десну стативу, на одбијену лопту је натрчао Стојисављевић и сместио је у леви доњи угао. Гости су у првом полувремену извели неколико корнера али веће опасности по гол Лење није било.

У наставку Петровчани су желели да потврде победу. То се десило тек у 88. минуту, када је Тројановић са леве стране убацио лопту у средину а Стојисављевић је из близине просто угурао лопту у мрежу гола Дражића. Тим ЧСК Пивара је свега једном опасно припретио, но голман Лења је после шута Миланова са дистанце лопту избацио из десног доњег угла.

Два минута пре краја Стојисављевић је други пута са траве сместио лопту у мрежу гола ЧСК Пивара.

Ј. Пуцовски

Станишић - Крила Крајине 3:0 (3:0)

СТАНИШИЋ: Игралиште Станишића, гледалаца 100, судија: Васиљевић (Оyаци), стрелци: Ердељи у 3. Матијаш у 9. и 14. минуту.

СТАНИШИЋ:  Јеличић, Басарић 8, Кнежевић 8, Матијаш 8,5, Пљошта 7,5, Митровић 8, Ђукић 7,5 (Плавшић 7,5), Ердељи 8, Вујин 8, Лазић 7,5 (Асани), Бујишић 7,5.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Крндија 7, Абаџић 6 (Паун 6), Ступар 6 (Полић 6), Вујановић 6, Јевтић 6,5, Зелинчевић 6 (Буквић 6), Госовановић 6, Ачић 6, Ивковић 6, Станић 6 (Максић 6), Будисављевић 6,5.

Фудбалери Станишића играју одлично и чврсто држе челну позицију. Утакмица са Крила Крајином решена је већ у првих 45. минута игра. Рано вођство Станишића уследио је у трећем минуту када је Барасић добро центрирао до Ердељија који је послао лопту у мрежу. Мало касније Матијаш је побегао играчима Крила Крајина и са 18 метара погодио доњи десни угао. Гости су покушавали да дођу до бољег резултата, али нису успели. Станишићани су већ у 14. минуту постигли трећи погодак.

С. Ст.

Младост (Т) – Херцеговац 2:1 (2:1)

ТУРИЈА: Игралиште Младости. гледалаца 150. Судија: Пилић (Кула) , стрелци: Миловановић у 5. и 7. за Младост. а Рачић у 22. минуту за Херцеговац. Жути картони: Миловановић, Васић, Јовичић (Младост) и Хрњез Слободан, Бјелогрлић (Херцеговац).

МЛАДОСТ: Јовичић, Мрђеновић, Петровић, Ефендић, Ивановић, Курјачки, Гашић Синиша, Миловановић (Јовић), Васић (Бубања), Новићевић, Попадић (Марјанов).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач, Јањић, Шијаковић, Хрњез Владимир, Бајат, Бјелогрлић, Кеџа, Рачић, Пејак, Новчић (Хорватић), Хрњез Слободан.

Утакмица коју су фудбалери туријског клуба јуче одиграли била је у сенци трагичног догађаја који је задесио фудбалски клуб Младост из Турије. Прерана и изненадна смрт легенде клуба Небојше Бојовића бацила је у други план дешавања на терену, али су и поред тога домаћи фудбалери, у не баш блиставој игри, успели да упишу седму, рутинску победу. .

Почетак саме утакмице наговестио је да ће Младосташи лако убележити бодове, јер су већ у 7 минуту водили са 2:0. Стрелац оба погодтка био је високи Бојан Миловановић, који је први гол постигао шутем са десетак метара, а други након корнера са леве стране. Међутим, након тога стали су фудбалери Младости, што је Рачић искористио и постигао погодак за Херцеговац. До самог краја утакмице, домаћи су пропустили још неколико идеалних прилика за гол, а гости су у самом финишу меча могли и до изједначења.

Св. Срданов

Таванкут - Препород 0:1 (0:0)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 500, судија: Ердељан (Бачко Градиште), стрелац: Дамњановић у 52. минуту. Црвени картон: Спремо (Таванкут).

ТАВАНКУТ: Тасић 7, Скендеровић 7, А. Вујић 8, Дондор 6 (Јухас), Бореновић 7, Облаковић 7,5, Бедековић 7 (Н. Вујић), Момчилов 6,5, Пејић 6,5, Спремо 6,5, Кујунyић 6,5.

ПРЕПОРОД: Вуковић 8, Дослов 7 (Тодић), Курушић 7, Средник 6,5 (Дамјановић 8), Тумбас 7 (Копања 7), Шашић 7 (Милић 7), Котарош 7, Ковач 7, Чабрило 7, Вукелић 8, Терзија 7.

У  комшијском дербију обе екипе желеле су победу али више среће су имали гости. Почетком другог дела резервиста Дарко Дамњановић постигао је леп погодак, послао је лопту у саме рашње после асистенције Ковача. Таванкућани су потом пропустили стопостотну шприлику, а затим су два пута погодили стативу, поред тога  у 50. минуту искључен је  Стефан Спремо.

С. Стојиљковић

Сента - Бачка 1901 1:2, Младост (БП) - ЧСК Пивара 2:0, Младост (Т) - Херцеговац 2:1, Бачка (П) - Његош 1:1, Таванкут - Препород 0:1, Младост АПА - Слога 5:0, Војводина (БГ) - Бајша 0:2, Станишић - Крила Крајине 3:0.

1. Станишић      12     10     0      2      32:13        30

2. Бачка    12     8      3      1      26:11        27

3. Младост (Т)   12     7      4      1      21:6  25

4. Бајша    12     7      3      2      35:12        24

5. Младост (БП) 12     6      3      3      23:14        21

6. Препород      12     6      3      3      16:11        21

7. Сента    12     6      2      4      21:11        20

8. Крила Крајине       12     5      4      3      14:12        19