Војвођанска лига Север: Слога поново сигурна у Чонопљи

Велика победа војвођанског лигаша из Чонопље. Искусна и квалитетна екипа Полета предвођена голманом Ивановићем се одлично супротставила младом тиму Слоге.
Vojvodjanska liga Sever

Слога - Полет (К) 2:1 (0:1)

ЧОНОПЉА: Игралиште Слога, Гледалаца око 150. Судија: Ракић (Апатин). Стрелци: Тубић у 89. из казненог ударца и Кемењ у 90. минуту за Слогу, А. Јововић у 45. минуту из казненог ударца за Полет. Жути картони: Ристић, Алексић, Ивановић и Бојанић (Полет). Црвени картон: Грубишић (Полет).

СЛОГА: М. Милошевић, Ребић, Ловрић (Секулић), Кемењ, Тубић, Н. Милошевић, Вукас, Нинковић (Митровић), Вемић, Пурић, Јајић (Радека).

ПОЛЕТ: Ивановић, Алексић, Ристић, Ж. Станковић, С. Станковић, К. Јововић, Грубишић, Цветковић, А. Јововић, Богдановић, Бојанић.

Судија Ракић средином првог полувремена није досудио најстрожу казну за домаћу екипу, али је потом, пред сам одмор, на другој страни оправдано показао на белу тачку па је екипа Полета стигла до предности. Домаћи тим у наставку није имао избора. Константно су вршили притисак на гол гостију, али је одлични голман Ивановић заустављао све покушаје. Шутирали су Вемић, Нинковић и Ребић. Чонопљанци су резултат преокренули у самој завршници сусрета. Тубић је у 89. минуту реализовао казнени ударац, да би већ у наредном нападу Кемењ после корнера поставио коначан резултат. Слога је на овом мечу у тиму имала чак осам домаћих играча.

Бачка (П) - Раднички (С) 1:2 (0:2)

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 200, судија: Репчек (Врбас), стрелци: Миличић у 86. за Бачку, Ресановић у 40. (из пенала) и 43. минуту за Раднички. Жути картони: Калинић, Вуковић, Козош за Бачку, а Милетић, Чуљак (Раднички).

БАЧКА: Вуковић 8, Грбић 6 (Рахић 6), Икраш 7 (Јерковић 6), Трбовић 7, Драгић 6, Калинић 6, Милец 6 (Темуновић 6), Миловановић 7, Шотра 6, Миличић 7, Козош 8.

РАДНИЧКИ: Буловић 7, Сазданић 7, Шимун 7, Јосић 7, Видовић 8, Петреш 7, Милетић 6 (Стевановић), Матијевић 7 (Чуљак 6), Бошковић 7, Ресановић 8, Карас 7 (Ковачевић).

Фудбалери Бачке доживели су и четврти пораз. Сомборци су били бољи у првом полувремену и постигли су два гола. Прво је Милорад Ресановић погодио мрежу с пенала, а затим из игре.

Екипа Радничког се повукла у другом полувремену, чувала резултат. Миличић је смањио резултат у 85. минуту, а у финишу меча зицере су промашили Миловановић и Јерковић.

С. Ст.

БСК - Младост (А) 2:1 (2:1)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 200, судија: Рауковић (Суботица), стрелци: Влајић у 15. Ожеговић у 40. за БСК, а Зорић у 36. минуту за Младост. Жути картони: Влајић (БСК), Дивљак, Ћопић, Јано (Младост). Црвени картон: Божић (БСК).

БСК: Игњатовић 7, Чвокић 8, Божић 6, Шојмоши 7, Милошевић 7, Басарић 7, Сушић 7 (Ћурћија), Милановић 8, Ожеговић 7, Влајић 8, Станић 7 (Цветићанин).

МЛАДОСТ: Рашета 7, Дивљак 8, Станојковић 7, Рапајић 6, Марин 6 (Станчевић 6), Кнежевић 6, Мандић 7, Зорић 7 (Вранчић 6), Ракић 6, Ћопић 7, Јано 7 (Грмуша).

Домаћин је освојио бодове теже него што се очекивало. У 15. минуту одлични Влајић је постигао врло леп гол, а гости су изједначили у 36. минуту голом Зорића.

У другом делу домаћин је остао са играчем мање, због неопрезног старта Божића. Гости су 40 минута имали играча више, али ни једном нису угрозили голмана Игњатовића. Сусрет је протекао коректно, али вредно је напоменути да је врло слаби судија Рауковић неколико пута драстично погрешио.

А. Чичић

Препород - Текстилац 3:0 (3:0)

НОВИ ЖЕДНИК: Игралиште Препорода, гледалаца 200, судија: Кишин (Бач), стрелци: Недић у 5. и 7. Н. Ждрња у 13. минуту. Жути картони: Грбић, М. Ковач (Препород), Гостовић (Текстилац).

ПРЕПОРОД: Секулић 7, Ђорђевић 8, Н. Ждрња 8 (Грбић 7), Јарић 7, П. Грбић 7, Недић 8 (Катић 7), У. Ковач 8, Дослов 7, Терзија 7 (О. Ждрња 7), Копоња 7, М. Ковач 7.

ТЕКСТИЛАЦ: Марковић 6, Гостовић 6, Дивљак 6, Лазаревић 6, Стевановић 6, Дорословац 6, Латиновић 6 (Завишић), Огњеновић 6, Митровић 7, Вукелић 7, Милојевић 6, Кањо 6.

Фудбалери Препорода су заслужено дошли до победе у доброј и динамичној утакмицу. Повели су домаћини већ у 5. минуту преко Недића. Неколико минута касније поново се Недо Недић уписао у листу стрелаца, а већ у 13. минуту постављен је коначан резултат. С. Ст.

Бачка (П) - Раднички (С) 1:2, Тиса - Таванкут 3:0, Препород - Текстилац 3:0, Младост (БП) - Потисје 2:0, Слога (Ч) - Полет (К) 2:1, Србобран - Будућност (Г) 2:0, БСК - Младост (А) 2:1, Младост (Т) - Задругар 5:1.

1. Слога (Ч)        4      3      1      0      15:7  10

2. Младост (БП) 4      3      1      0      7:0   10

3. Рад.  (С)          4      3      0      1      11:3  9

4. БСК                 4      3      0      1      13:9  9

5. Србобран       4      2      2      0      4:0   8

6. Тиса                4      2      1      1      8:2   7

7. Младост (Т)    4      2      1      1      8:7   7

8. Потисје           4      2      1      1      5:4   7