Војвођанска лига – север: Тиса дубока за Градиштанце

Бачкоградиштанци немају за чим да жале. Ривал је био квалитетнији, а што није раније то потврдио по блатњавом терену, највећи „кривац“ је голман Исидор Милованов, који је у неколико наврата излазио као победник кад су сви већ видели лопту у мрежи.
В. Јанков/ У Бачком Градишту играло се по врло тешком терену

Војводина- Тиса 1:2 (1:0)

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“, гедалаца: 250. Судија: Сабо (Кула). Стрелци: Н. Кудрић у 34. за Војводину, а Киш у 61. и Шицар у 70. минуту за Тису. Жути картони: Б. Ћулум (Војводина), а Живковић, Пејовић, Нађ и Ђурановић (Тиса).

ВОЈВОДИНА: Милованов 8, Н. Ћулум 7, Марковић 6,5, Билбија 7,5, Стефанов 7 (од 80. М. Михајловић -), Ђекић 6,5 (од 78 Јелић -), Пеленгић 6,5 (од 61. Виновић 6), Дабижљевић 7, Н. Кудрић 7,5, Врањеш 6,5, Б. Ћулум 6,5.

ТИСА: Тасић 6,5, Бјелобрк 6,5 (од 65. Ђурановић -), Живковић 7, Киш 7, Чабрило 7, Пејовић 6,5 (од 79. Мандић -), Нађ 7, Ђоровић 7, Боршош 6,5 (од 55. Шицар 7), Матијашевић 7, Ћовин 7,5.

Технички поткованији гости су се далеко боље снашли по клизавом терену, али у првих пола сата су прупустили неколико полуприлика. Што није пошло за ногом њима, јесте Ненаду Кудрићу у 34. минуту и на одмор се отишло с минималном предношћу домаћина.

У наставку гости нису кренули „грлом у јагоде“, али је у 60. минуту Ђоровић био у идеалној прилици и његов шут из прве са петерца одбранио је Милованов, али није могао минут касније шут главом штопера Киша, којем се исплатио излет пред гол ривала.

Само што су домаћи кренули са центра, већ у првом наредном минуту Матијашевић је шутирао са седам - осам метара, али је Милованов, опет, ногом одбранио. Све је било готово у 70. минуту, кад је Чабрило прошао по десној страни и упутио приземни центаршут, а „резервиста“ Шицар дочекао лопту и спровео је у мрежу.

В. Јанков

Стари град - Бајша 3:1 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште Старог града, гледалаца око100. Судија Веселиновић (ОЏаци), стрелци, Влајић у 10, 70. (из пенала) и Борош у 78.. ту (аутогол) за Стари град, а Стојановић у 58. минуту за Бајшу. Жути картони, Кривокапић, Марјановић, Ерег (Бајша). Црвени картон, Манојловић (Бајша).

СТАРИ ГРАД: Танкосић 7,5, Леђанац 7, Субошић 7,5, Батиница 7,5 (Валентик од 88. ), Текић 7, Влајић 8,5 (Радаковић од 82. ), Крајновић 7, Радић 7,5, Глувић 8 (Новевски од 90.), Крстић 7, Ковачевић 7,5.

БАЈША: Дамјановић 7, Манојловић 6, Тресиглавић 6, Жембери 7, Лаћак 6, Лекај 5 (Батори од 76. минута -), Марјановић 5 (Богавац од 51.минута 6), Мајкић 6, Кривокапић 6 (Стојановић од 51. минута 7), Борош 6, Балинт 6.

Домаћи фудбалери су већ у десетом минуту повели са 1:0. Крстић је са десне стране убацио лопту у шеснаестерац гостију, а Влајић је са свега 3 – 4 метра, сместио у мрежу. Након једног од ретких напада, гости су у 58. минуту изједначили на 1:1. Голман Танкосић је одбио лопту, на њу је натрчао Стојановић и са 6 – 7 метара погодио мрежу домаћих.

У 70. минуту, након прекршаја над Влајићем, досуђен је казнени ударац, Влајић је са беле тачке погодио леви доњи угао гола, голмана Дамјановића за вођство од 2:1. Најбољи играч утакмице Влајић, заслужан је за трећи гол своје екипе. Наиме, Влајић је упутио шут ка голу гостију, а лопту је Борош сместио у властиту мрежу.

М. Ђ. Кременовић

Бачка (П) - Младост (БП) 0:1 (0:1)

ПАЧИР: Игралиште Бачке, гледалаца 200, судија: Врачар (Сомбор), стрелац: Јакус у 44. минуту. Жути картони:  КулунЏић, Иванишевић, Лазаревић (Бачка), Вукановић, Лешков (Младост).

БАЧКА: Станчић 5,5, Павичевић 6, Лебовић 7, КолунЏић 6, (Дондур 6), Вукелић 7, КујунЏић 7, Иванишевић 6 (Пауновић 6), Караклајић 6, Лазаревић 7, Глоговац 7, Вујковић 6.

МЛАДОСТ: Лења 7, Ожват 6, Лешков 6, Вукановић 7, Јакуш 8, Валетик 6 (Грлица), Шпох 6, Кањо 7, Иветић 6 (Стојисављевић), Фабри 6, Загорчић 6 (Ђоковић).

Гости су дошли до три бода захваљујући голману Бачке који је погрешио, испустио је лопту,а ту се најбоље снашао Јакуш и са неколико метара послао лопту у мрежу минут пре краја првог дела.  У наставку Пачирци су нападали, али изједначења није било. Најбољу прилику имали су у  75. минуту када је статива зауставила ударац Јована Лазаревића.

С. Ст.

Слога - ЧСК Пивара 2:1 (1:1)

ЧОНОПЉА: Стадион Слоге, гледалаца 400, судија: Рауковић (Суботица), стрелци: Макар у 12. Матијевић у 75. за Слогу, Тасић у 14. минуту за ЧСК. Жути картони: Вуковић, Бојић (Слога), Јововић, Попадић (ЧСК Пивара).

СЛОГА: Буловић, Макар 7, Матијевић 8 (Маринковић), Цветковић 8, Вуковић 8, Коњевић 7, Гргић 6 (Бајчев 6), Полић 7, Стојаковић 8, Бојић 7 (Нинковић 7), Видовић 8.

ЧСК ПИВАРА: Ивановић 6, Јелић 6, Мршић 7, Балиновић 7, Јефтић 7, Попадић 6, Јововић 7, Трифуновић 7, Плавшић 6 (Рачић), Јованић 6, Тасић 7.

На отварању пролећне сезоне Слога је дошла до три велика бода. У 12. минуту у шеснаестерцу најбоље се снашао Макар и постигао погодак. Кратко је трајала радост домаћина, гости су изједначили преко Тасића. Домаћи су после примљеног гола кренули  агресивније и извели шест корнера за редом, али гола није било.

У 75. минуту најбољи актер на терену Милан Матијевић је казнио и другу грешку голмана Ивановића и донео тријумф Слоги.

С. Ст.

Црвенка - Таванкут 2:0 (1:0)

ЦРВЕНКА: Стадион Милорад Џомба, гледалаца око 150, судија: Малешевић (Бачка Паланка). Стрелац: Керекеш у 21. и 52. минуту.

ЦРВЕНКА: Гостовић 7, Бешић 7 (Бакић), Ј. Суботић 7, Делић 7, Шакић 7, М. Суботић 8, Керекеш 8, Ковач 7 (Вујнић 7), Бабић 7, Божичић 7 (Петрић), Бошковић 7.

ТАВАНКУТ: Габрић 7, И. Скендеровић 6, Кунтин 6, Гњатовић 6, Бурсаћ 6 (Облаковић 6), Пољаковић 6, Н. Скендеровић 6 (Годар 6), Визин 7, Спремо 6 (Војнић 6), Симић 7, Темуновић 7.

Од самог почетка Црвенчани су заиграли веома агресивно и показали решеност да победом најаве много успешнију полусезону у односу на јесењу. Након неколико пропуштених прилика у уводном делу сусрета, у 22. минуту је начета мрежа гостију. Капитен М. Суботић је из слободног ударца са око 20 метара погодио стативу, а одбијену лопту спретно је прихватио Керекеш и савладао Габрића.

Домаћи играчи су и у другом делу наставили истим темпом и имали сталну теренску иницијативу. Као резултат тога у 52. минуту уследила је сјајна соло акција Керекеша, када је у правом незадрживом продору нанизао све противнике до петерца у казненом простору Таванкућана, а онда присебно по други пут савладао иначе солидног Габрића, што је био и коначан резултат.

Т. Јововић

Бачка - Младост (БП) 0:1, Врбас - Младост (А) 2:2, Војводина - Тиса 1:2, Слога - ЧСК Пивара 2:1, Раднички - Младост (Т) 2:2, Црвенка - Таванкут 2:0, Стари град - Бајша 3:1, Текстилац - Крила Крајине 3:1.