ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Трећа узастопна победа Змајевчана

Змајевчани су остварили и трећу узастопну победу потврдивши да су екипа за врх табеле, доминирали су током целе утакмице имали добру организацију игре, нарочито по средини терена и велики број шанси.
Л. Киш/Моменат с аутакмице у Змајеву

Обилић – Младост 3:0 (1:0)

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреативном центру, гледалаца око 100, судија Вукановић (Суботица). Стрелци: Вујошевић у 30. и 87. Копривица у 47. минуту. Жути картони: Крстић, Авдаловић, Вујошевић, Дангубић (Обилић), Родић, Поповић (Младост).

ОБИЛИЋ: Вучетић, Кецман (Кнежевић), Вујошевић, Симић (М. Шмит), Крстић, Кобиларов, Копривица (Пековић), Марковић, Узелац, Авдаловић (А. Шмит), Родић.

МЛАДОСТ (А): Јеличић, Десница, К. Јововић, Арсовић, Вејновић, Узелац (Вујин), Бачић (Поповић), Ђукић, А. Јововић, Рапаић, Родић (Ожеговић).

Апатинци су играли повучено покушавајући из контри да угрозе гол Вучетића. У 30. минуту одлични Вујошевић ефектно погодио мрежу гостију. У другом полувремену потпуна доминација Обилића.

Л. Киш

Слога - Ђурђин 2:1 (2:1)

ЧОНОПЉА.: Игралиште Слоге, гледалаца 200, судија: Олујић /Кула), стрелци: Антунић у 19. и 26. за Слогу, а И. Билбија у 41. минуту за Ђурђин.

СЛОГА: Зорић 7, Ердељи 7,5, Андрић 7, Радосављевић 7, Милошевић 7, Антунић 8, Рајчањи 7, Вукас 7,5 (Нинковић 6,5), Вемић 7,5, Рашковић 6,5 (Митровић 6,5), Пурић 6,5 (Продановић 6,5).

ЂУРЂИН: Кључик 7, Хорвацки 6,5, Шомођи 7, Половина 7, И. Билбија 7,5, Вуковић 6,5, Месарош 6,5 (Дели, Д. Билбија 6), Михајловић (Кујунџић 6,5, Пејић 6,5), Стантић 7,5, Балаш 6,5, Сарић 6,5.

Слога је наставила серију успеха и сачувала лидерску позицију.

С. Ст.

Раднички (Б) - Младост (БП) 1:0 (1:0)

БАЈМОК: Спортски центар,гледалаца 500, судија: В. Ердељан (Бачко Градиште), стрелац: Орчић у 35. минуту.

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 8,5, Маринковић 8 (Ф. Тосенбергер 6,5), Милетић 7, Маревић 7,5, Л. Лебовић 7,5, Љубојчић 8, Вукелић 7,5, Колак 7 (Лукић), Стојановић 7,5 (Кујунџић), Оричић 8 (Милић 7), Д. Тосенбергер 7 (Петровић 7).

МЛАДОСТ: Лења 6, М. Ковачевић 6 (Шпрох 6), Штефек 7, М. Ковачевић 7, Глувић 6, Илић 6, Ренић 7, Кања 7 (Бајић), Вјештица 6 (Стојисављевић 6), Јакуш 6, Ми. Ковачевић 6 (Плавшић).

У 35. минуту, Орчић је искористио грешку одбране и са 12 метара погодио за три бода. Здравко Ммаревић је у финишу првог дела шутирао а голман избацио лопту у корнер.

С. Ст.

Солунац - Врбас 1:2 (1:0)

КАРАЂОРЂЕВО: Иг-ралиште Солунца, гледалаца 100, судија: Царић (Сомбор), стрелци: Милкић у 12. за Солунац, а Краиновић у 52. и Тепавчевић у 70. минуту за Врбас.

СОЛУНАЦ: Слепчевић 7, Марјановић 6,5, Самарџија 7, Кангара 7,5, Богићевић 7,5, Миликић 7,5, Косовац 7, Божовић 7, Будинчевић 6,5, Кустудић 6,5 (Килибарда), Беговић 6,5.

ВРБАС: Дамјановић 7,5, Јурковић 7, Шћепановић 7,5, Васић 7,5, Живкуцин 7,5, Бајић 7, Тепавчевић 8 (Шошкић), Мићуновић 7, Крајиновић 8,5, Хрњачки 7, Клисарић 7.

Домаћини су повели у 12. минуту, Косовац је асистирао, а Милкић са 15 метара погодио. Крајиновић је изједначио, а млади Тепавчевић постигао гол за победу, са 20 метара послао је лопту у угао.

С. Ст.

Препород - Бачка 0:1 (0:0)

НОВИ ЖЕНДИК: Стадион Препорода, гледалаца 200, судија: П. Мрђеновић (Врбас), стрелац: Маленчић у 74. минуту.

ПРЕПОРОД: Вуковић 7, Новаковић 7 (Терзија), Докић 7, Брздовић 7, Бабић 8, Чабрило 7, Даши 7, Поповић 6 У. Ковач 6 (Тодоровић 6), Ђурановић 7, М. Ковач 7.

БАЧКА: Сабо 8, Гњатовић 7, Ивковић 7, Арежина 7, М. Милијашевић 7 (Кујунџић 7), Мезеи 7, Чакић 7, Башић 7

(Врана 7), Ма. Милијашевић 7, Глишовић 7, Миленчић 8.

У комшијском дербију између Препорода и Бачке, гости су били супешније и дошли до три врдна бода.

Херцеговац - Раванград 3:0 (2:0)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговца, гледалаца: 400, судија: К. Варга (Ловћенац), стрелци: Сакач у 30.  Лаковић у 36. и С. Рачић у 56. минуту, жути картони: С. Адамовић, Р. Тривуновић (Херцеговац), а Бојић (Раванград).

ХЕРЦЕГОВАЦ: М. Дражић, Зорић (Тадић), Ђорђевић, Бајат, Миланов (Петковић), С. Адамовић, Суџум, С. Рачић (Бајин), Сакач (Ђукановић), Лаковић, Р. Тривуновић (Пејовић).

РАВАНГРАД: Ф. Пехиљ, Јеротијевић, Петрић, Бједов, Калуђеровић (Вулевић), Ибишић, Поповић (Лазић), Мандић, Сапозниченко, Бојић, Крмар.

Тек, у трећем покушају, у наставку сезоне, фудбалери Херцеговца забележили су победу. Не само што Гајдобрани обрадовали су своје верне симпатизере, него су освојили изузетно вредна и важна три бода, која ће много да им допринесу у борби за опстанак.

Ђ. Шт.

Табела и резултати:

Херцеговац - Раванград 3:0, Обилић - Младост (А) 3:0, Раднички (Б) - Младост (БП) 1:0, Хајдук - Војводина (БГ) 1:0, Младост (Т) - Бајша 2:1, Препород - Бачка 0:1, Солунац - Врбас 1:2, Слога - Ђурђин 2:1.