Војвођанска лига – север: Убедљиви Гајдобрани

Младом и перспективном штоперу Херцеговца Александру Бајату прва утакмица за бодове између Гајдобрана и Бајмочана остаће у лепој успомени.
Л. Киш/ Моменат са утакмице у Змајеву

Херцеговац - Раднички (Б) 4:0 (2:0)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговина, гледалаца: 300, судија: Д. Бечановић (Бечеј), стрелци: Срданов у 15. Андесилић у 30. С. Рачић у 65. и Јањић у 90. минуту, жути картони: В. Хрњез, Сакач (Херцеговац), а Војнић-Хајдук, Маринковић (Раднички).

ХЕРЦЕГОВАЦ: В. Лукач, В. Хрњез, Бајат, Андесилић (Бајић), Адамовић, С. Рачић (Јањић), Срданов, Зелић, С. Хрњез, Сакач (Поповић), Радовић.

РАДНИЧКИ (Б): С. Лебовић, Колак, Војнић-Хајдук, Стојановић (Рајић), Л. Лебовић, Љубичић (Маравић), Милић, Глоговац, Вукелић (Ђурић), Маринковић, Орчић.

Ваља истаћи,да су нападачи домаћег тима Миладин Срданов и Стеван Рачић голмана гостију Стефана Лебовића савладали из слободног ударца са око 25 метара.

Ђ. Шт.

Обилић - Раднички (Р) 2:0 (2:0)

ЗМАЈЕВО: Игралиште у рекреативном центру, гледалаца 100, судија: Десница (Апатин). Стрелци: Копривица у 14. и Мл. Марковић у 40. минуту. Жути картони: Н. Кобиларов, Ми. Марковић (Обилић), Филиповић, Црњански (Раднички).

ОБИЛИЋ: Калинић, Мирковић, Родић, М. Кобиларов, Н. Кобиларов, Узелац, Мл. Марковић (Лиценбергер), Пилиповић, (Ми. Марковић), Живојнов, Копривица (Павићевић), Пековић

РАДНИЧКИ: Спасић, Алексић, Божичић (Црњански), Кесић, Гуглета (Дакић), Стојановић (Прелић), Кардинал (Милуновић), Филиповић, Милојевић, Кончаревић (Лазаревић), Новаковић.

После дугог бодовног поста, Змајевчани коначно укњижили три бода и реванширали се Радничком за пораз у утакмици за бараж. Обилић је током целе утакмице имао синхронизованију, организованију и конструктивнију игру, у 16. минуту после неспретне интервенције Кончаревића, Копривица је погодио Спасићеву мрежу.

До краја првог полувремена Обилић је појачао темпо, одличном игром успели у потпуности да сломе отпор гостију. У 40. минуту одлична асистенција Живојнова који са ивице петерца поред истрчалог голмана Спасића дотура лопту до Марковића који рутински погодио мрежу.

У другом полувремену Змајевчани су играли још организованије и , створили су пет-шест стопостотних прилика које је голман гостију ефектно одбранио.

Л. Киш

Бајша - Бачка 1:1 (1:0)

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 200, судија: Јурић (Сента), стрелци: Нађ у 41. за Бајшу, а Рајковаћа у 70. минуту за Бачку (С):

БАЈША: Дамјановић 7, Нађ 7, Тресиглавић 8, Месарош 7, Варга 7, Моровић 7, Лекаји 7, Дуганyија 7 (Симовић 6,5), Кривокапић 7 (Ракић 6,5), пејовић 7 (Симић 6,5), Вујовшевић 7.

БАЧКА: Јаковчевић 7, Симић 7, Милинчић 7, Темуновић 7 (Пантовић 6,5), Врана 7 (Ненадић 6,5), Анyић 8, Мезеи 7, Шијачић 7, Манојловић 7, Милијашевић 7, Рајковача 8.

У комшијском дербију није било победника. Домаћи су повели четири минута пре краја првог полувремена преко Нађа на асистенцију Пејовића. У наставку су обе екипе кренули агресивно, Бачка је дошла до изједначења преко Рајковаће у 70. минуту после доброг центаршута Анyића. До краја сусрета је било шанси, али резултат се није променио.

С. Ст.

Слога - Војводина 2:3 (1:1)

ЧОНОПЉА: Игралиште Слоге, гледалаца 200, судија: Ждрња (Нови Жендик), стрелци: Павић у 25. и 52. за Слогу, а Пеленгић у 39. Божичић у 69. и 80. за Војводину.

СЛОГА: Буловић 6,5, Крмар 6,5 (Мазинанин 6,5), Милошевић 7, Видовић 7, Павић  (Шевић7), Видаковић 7, Рајчањи 7, Матић 6,5, Зорић 6,5, Фуштар 6,5, Коњовић 7, (Вукас 6,5), Бојић 6,5, Пурић 6,5.

ВОЈВОДИНА: Козарски 7, Рајачић 7, Тешановић 7, Допуђ 7 (Вучур), Новаковић 7 (Бошњак 7), Пеленгић 8, Божић 8, Томић 7, Михајловић 7, Рондовић 7, Продановић 7.

Добра утакмица. Домаћи су затресли мрежу у 25. минуту да би гости преко Пеленгића изједначили у 39. минуту игре. У 63. минуту досуђен је пенал за домаће, шутирао је Павић али је голман Козарски одбранио. У наставку гости су били бољи и преко Милоша Божића постигли два гола за тријумф.

С. Ст.

Резултати:

Слога - Војводина 2:3, Бајша - Бачка (С) 1:1, Братство - Младост (БП) 3:0, Врбас - Младост АПА 5:0, Сента - Крила Крајине 0:4, Обилић - Раднички (Р) 2:0, Младост (Т) - Препород 4:0, Херцеговац - Раднички (Б) 4:0.