Војвођанска лига – Север: Убедљиви Градиштанци

Војводина (БГ) – Херцеговац 3:0 (1:0)
kudric

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“. гледааца: 100. Судија: Мрђеновић (Врбас). Стрелци. Н. Кудрић у 20. (из пенала) и 73, Живановић у 92. минуту.

ВОЈВОДИНА:  Бабин -, Наранчић 6,5 (од 80. Лукач -), Петровић 7, Д. Јелић 7, Савин 7,5, Јанковић 7,5, М. Јелић 6,5 (од 46. Солдат 6,5), Пеленгић 7 (од 70 Раковац ), Топић 6,5 (од 55. Живановић 7), Проданов 6,5 (од 55. Стјепановић 6,5),  Кудрић 8.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Драгишић 8,5, Јањић 6, С. Хрњаз 6, Рачић 6,5, Бајат 6, Зеленак 6, В. Хрњез 6,5, Р. Тривуновић 6, Д. Тривуновић 6, Добранић 6, Сивчевић 5,5.

Градиштанци су пропустили прилику да напуне мрежу гостију. Деконцентрација, а још више изузетне одбране голмана из Гајдобре Луке Драгишића условиле су да се мрежа Херцерговца затресе само три пута.

Први пут је Драгишић савладан из оправдано досуђеног једанаестерца, јер је у 20. минуту Јањић руком скинуо лопту са волеја Кудрићу, који је потом са беле тачке био сигуран.

После Проданова, Кудрића, Савина, Топића и Пеленгића у првом полувремену, с промашајима се наставило и у наставку, али је у 73. минуту, после центаршута Живановића, Ненад Кудрић са пар метара угурао лопту у мрежу. Наставили су домаћи да атакују ка голу Драгишића, али је и он, попут хоботнице, све шутеве заустављао. Ипак, у надокнади времена капитулирао је по трећи пут. Стјепановићево проигравање, са пар метара од гола материјализовао је Живановић.

В. Јанков

Бачка (П) - Младост (БП) 2:1 (0:1)

ПАЧИР: Игралиште  Бачке, глалаца 200, судија: Јурић (Сента). Стрелци: Шицар у 60. и Милијашевић у 87. за Бачку, а Хађинац у 36. минуту за Младост.

БАЧКА: Сабо 7, Вуковић 6 (Д. Кркљајић 7), Гаврић 7, Панић 7, Нагрин 7, Пејичић 8 (Козомора 7), С. Кркљајић 6), Ђурановић 7, Шицар 7, Шијачић 7 (Јекнић 6), Милијашевић 7 (Мајлаш 6).

МЛАДОСТ: Лења 7, Ожвалт 7, Јакуш 6, Шпрох 6, Брајковић 6, Икрашев 7, Зорић 6, Сердар 6 (Мркајић), Трјановић 7, Берања 7, Хађинац 8.

Бачка је остварила прву победу иако су гости отишли на одмор са предношћу после брзе акције, а леп гол постиже Хађинац.

У наставку сусрета домаћи су изједначили преко центарфора Драгана Шицара. У самом финишу три минута пред крај сусрета Бачка изводи брз напад преко Шијачића и Шицара, а гол је постигао Милијашевић и тако донео три велика бода за свој тим.

С. Ст.

Крила Крајине - Препород 1:0 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца: 150, судија: М. Мартиновић (Сомбор), стрелац: Буквић у 27. минуту, жути картони: Крндија, М. Гајдобрански (Крила Крајине), Курушић и Лебовић (Препород)

КРИЛА КРАЈИНЕ: Крндија, Марко Гајдобрански, Ступар (Балиновић), Медан, Ђекић, Зелинчевић, Батиница (Немет), Буквић( Будиса љевић), Ивковић (Гостовић), Вујановић, Станић.

ПРЕПОРОД: Плављанић, Матијевић (Копања), Котараш, Куришић (Терзија), Лебовић, Милић(Тодић), Грабеж (Лакић), Ковач, Вукелић, Шашић, Бурсаћ.

Прва утакмица за бодове између Крила Крајине и Препорода из Новог Жедника протекла је у обострано фер игри. У већем делу сусрета на терену надмоћни били су фудбалери домаћег тима, који су забележили минималну, али потпуно заслужену победу.

Гол одлуке постигао је луцидни Момчило Буквић,који,недавно,међу Бачкопаланчане дошао је из младеновљанске Будућности. Поготку Буквића претходила је брза, течна и филигрански прецизна акција његових саиграча. Првотимци тренера Обрена Чучковића пропустили су и четири повољне шансе и прилику да остваре убедљив тријумф. С друге стране, гости, у финишу првога полувремена, нису реализовали колосалну прилику.

Ђ. Штрбац

Станишић - Његош 4:0 (0:0)

СТАНИШИЋ: Стадион Станишића, гледалаца 200, судија: Људовит (Крушчић). Стрелци: Ранчић у 46. 57. и 80. и Ђукић у 70. минуту. Црвени картон: Пљошта у 66. минуту (Станишић).

СТАНИШИЋ: Јеличић 7, Басарић 7, Кнежевић 8, М. Богуновић 8, Матијаш 7, Пљошта 7, Ранчић 9, Митровић 7 (Вујисић 6), Ђукић 8 (Асани 6), Ердељи 7 (Вујин 6), Лазић 7 (Д. Богуновић 7).

ЊЕГОШ: Прибић 7, Варга 6, Савовић 7, Правиланић 6, Копривница 7, Тешановић 7 (Милићевић 6), Кекез 6 (Бугани 6), Перуновић 6, Пејовић 7, Врањеш 8, Никић 6 (Марковић 6).

На отварању сезоне Станишић је био убедљив. Гости су прво полувреме одиграли врло добро, имали су неколико шанси, али нису то искористили. На одмор су отишли без голова.

У наставку сусрета домаћин се распуцао иако је од 67. минута остао са десеторицом играча. Ранчић је ауторизовао хет-трик, голгетерски је био расположен Ђукић.

С. Ст.

Таванкут - Бачка (С) 0:3 (0:2)

ТАВАНКУТ: Игралиште Таванкута, гледалаца 600, судија: Берањи (Суботица). Стрелци: Павић у 5. Војнић у 17. и Ненадовић у 70. минуту. Црвени картон: Панић (Таванкут) у 11. минуту.

ТАВАНКУТ: Ђурђевац 6,5, Кујунџић 6,5, Вујић 6,5, Бореновић 7, Скендеровић 7, М. Кујунџић 6,5 (Бедековић 6,5,), Пејић 6,5 (Савовић 6), Гњатовић 7, Тумбас 7 (Прчић 6,5), Спремо 6,5 (Шимић 7), Панић.

БАЧКА 1901: Станчић 7, Габрић 7 (Шојић 6,5), Ђуровић 7, Бједов 8, Павић 7 (Ненадовић 7), Аџић 7 (Богојевић), Војнић 7,5 (Глишовић 6,5), Пауновић 7 (Маленчић), Мезеи 8, Киш 7, Рајковача 7.

Бачка је повела  у 5. минуту после дубинске лопте кој је стигла до  Гојка Павића, а голман домаћина Ђурђевац је слабо интервенисао. Таванкут је у 11. минуту остао са десеторицом играча после другог жутог кратона Панића и то је свакако одредило даљи ток меча.

Предност гостију дуплирао је Војнић на центаршут Мезеиа. Таванкут је имао шанси преко Гњатовића, Бореновића и Пејића, али није дошло до промене резултата. Коначан исход је поставио резервиста Бачке Ненадовић, поново на асистенцију Мезеиа, капитена који је у последњем минуту погодио пречку, а Богојевић уздрмао стативу.

С. Р.

Младост (Т) – Сента 1:1 (0:1)

ТУРИЈА: Игралиште Младости, гледалаца 150. Судија: Врана  (Суботица). Стрелци: Васић 71. за Младост. а Симић 37. минуту за Сенту. Жути картони: Бубања, Миловановић, Ивановић, Гашић Синиша (Младост),  Варга, Живковић (Сента)

МЛАДОСТ: Јовичић, Петровић, Ивановић, Курјачки, Гашић Синиша, Бубања (Марјанов), Миловановић, Васић, Новићевић (Ефендић), Гашић Срђан, Ивошев (Јовић).

СЕНТА: Шмит,Н. Ћулум, Б. Ћулум (Мијић), Бајтаи, Варга, Радуловић, Симић, Мандић, Фодор (Матић), Кораћ (Татић), Живковић.

Утакмица је по веома тешком времену одиграна у високом ритму, а од самог почетка домаћи су наметнули жесток темпо. Да је најбољи играч домаћих Васић у 3 минуту уместо стативе погодио мрежу гостију утакмица би сигурно отишла у другом правцу. Ударац Петровића главом такође је завршио на пречки Сенћана.

У 40. минуту након грешке домаћих гости преко Симића из прве озбиљније ситуације долазе до предности па се на одмор отишло са резултатом 1:0 за госте.

У другом делу игре Младосташи су стезали обруч око гола Сенте и преко одличног Васића стигли до изједначења, што је био и коначан исход овог узбудљивог и на моменте нервозног меча.

Св. Срданов

Бајша - Слога (Ч) 11:0 (5:0)

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 100, судија: Васиљевић (Оџаци). Стрелци: Митровић у 5. 50. 58. 65. и 78. Тресиглавић у 9. и 28. Шевић у 18. и 42. Д. Рахић у 68. Дражић у 86. минуту.

БАЈША: Дамњановић, Нађ 7, Тресиглавић 8 (Варга 6), Шевић 8 (Жембери 7), Д. Рахић 7 (Иванов 6), Калуђеровић 7 (Вујишевић 6), Да. Рахић 7, Дражић 7, Дер 7, Кривокапић 7 (Марјановић 6), Митровић 9.

СЛОГА: Кусић 5,5 (Бунчић), Ребић 5,5, Томишић 5,5, Цветићанин 5,5, Стевановић 5,5, Ракић 5,5, Крмар 5,5, Бојовић 5,5, Савић 5,5, Чивчић 5,5, Рајчанин 5,5 (Секулић 5,5).

Расположена екипа Бајше предвођен Јованом Митровићем који је постигао пет головагосте из Чонопље испратили су са 11 голова у мрежи.

С. Ст.

Резултати:

Младост (Т) - Сента 1:1, Бачка (П) - Младост (БП) 2:1, Таванкут - Бачка (С) 0:3, Младост (А) - ЧСК Пивара 1:0, Војводина (БГ) - Херцеговац 3:0, Станишић - Његош 4:0, Крила Крајине - Препород 1:0, Бајша - Слога 11:0.