Војвођанска лига–север: Убојити Туринци

Само 12 минута је требало гостима да реше питање победника.
lopta1

ЦрвенкаМладост (Т) 1:3 (0:3)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба“. Судија: Васиљевић (Нови Сад) 8. Стрелци: Бабић у 80. за Црвенку а Хађинац у 3. и 15. и Срданов у 5. минуту за Младост. Жути картони: Гашић, Видовић (Младост)

ЦРВЕНКА: Јокић 6, Бешић 6, Ивић – (од 6.Максимовић 6), Шакић 6, Суботић 7, Бабић 7, Божичић 6 (од 58. Трифуновић 6), Керекеш 6, Бошковић 6, Кончар 6, Зелић 7.

МЛАДОСТ (Т): Ађански 8, Бубања 7, Ефендић 7, Си.Гашић 7, Губаш 7, Хађинац 8 ( од 75. Видовић -), Срданов 7, Васић 7, Ср. Гашић 7, Икрашев 7 (од 43. Обрадовић 7), Комленић.

Већ у трећем минуту голман Црвенчана Јокића је непотребно истрчао преко 20 метара од свог гола што је искусни нападач Младости Хађинац казнио и погодио празан гол. Само два минута касније Икрашев је продро по левој страни ,упутио центаршут и Срданов са десетак метара је послао лопту у супротан угао. У 15. минуту  Хађинац  се  други пут уписао у листу стрелаца након приземног центаршута Икрашева са леве стране.

Десетак минута пре краја Бабић је ударцем главом смањио вођство гостију за коначан резултат.

Т. Јововић

СрбобранМладост (БП) 0:1 (0:0)

СРБОБРАН: Стадион у Шумици, судија: Мартиновић (Кљајићево), стрелац: Бероња у 79. минуту, жути картони: Павићевић (Србобран), Бероња, Стојисављевић, Лења (Младост).

СРБОБРАН: Јоргић 7, Кењи 7, Б. Живановић 6,5, Кемењ 6,5, Петровић 6,5 (од 78. Видаковић - ), Павићевић 7 (од 70. Клипић - ), Љ. Живановић 7, Адамовић 7, Марјанов 6,5 (од 64. Тешановић - ), Рајчањи 7, Јовановић 6,5.

МЛАДОСТ (БП): Лења 7, Ожват 7, Јакуш 7, Шпрох 7, Плавшић 7 (од 87. Ђокић - ), Станић 7, Стаменковић 6,5 (од 48. Стојисављевић 6,5), Лешков 7, Брајковић 7, Бероња 7,5, Терзић 6,5 (од 67. Петеј - ). Србобранци нису успели да пронађу пут до циља, бодове су однели гости из Бачког Петровца, уписавши трећу узастопну победу. Потпис испод одлучујућег поготка, ставио је високи Марко Бероња, одлично је реаговао на другој стативи после прекида и ударцем главом послао лопту тамо где је била неухватљива за голмана Јоргића.

М. Менићанин

Војводина (Т) - Бачка (П) 2:1 (1:1)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, судија: М.Радуловић (Црвенка), стрелци: Танчић у 30. и у 49. (из једанаестерца) за Војводину, а  анић у 23. минуту за Бачку, жути картони: Ненадић, Цвијић, Г.Станојев (Војводина), а Чабрило, Сијачић, Котарас (Бачка).

ВОЈВОДИНА: Бугарски, Ненадић, Рамић, Мустафовић, Тури, Танчић (Фамилић), Вулић (Милованов), Цвијић (Убипарип), Миличевић (Т. Николић), Јованов (Г.Станојев), Кузмановић.

БАЧКА: Сабо, Мајкл Џемс (Лалић), Кујтнџић, Панић, Чабрило, Њагрин, Колунџић (Јекнић), Ђурановић, Милијашевић (Шицар), Сијачић, Котараш (Кркајлић).

Тек када су примили гол, онда су се фудбалери товаришке  ојводине пренули. Предност гостију анулирао је Срећко Танчић, евроголом са 25 метара.  Исти играч, почетком другог полувремена био је сигуран извођач пенала.

Ћ. Штрбац

ВрбасЊегош 0:1 (0:1)

ВРБАС: Стадион Шлајз. Судија: Шипош (Врбас). Стрелац: Бојовић у 33. минуту. Жути картони: Варга, Првиловић (Врбас), Кочиш (Његош).

ВРБАС: Лугоња 6, А.Поповић 6, Макаји 6, Копривица 6, Варга 6, Козомора 6, В.Поповић 6,( од 74. Клисарић -),  Маројевић 6, Мушикић 6,( од 54. Првиловић 6), Срдановић 6, Авдаловић 6

ЊЕГОШ: Прибић 7, Варга 7, Савовић 7,И. Кочиш 7, Шмит 6, Тешановић 7, Бурсаћ 6, Бојовић 7, (од 90. Никић -)С. Кочиш 6,(од 90. Буганик -), Мрваљевић 7, Бичкеи 6

Врбашани су наступили без стандардних Којичића, Цицмила и Јовановића али то није умањило значај победе гостију из Ловћенаца. У утакмици без изразитих прилика за гол са обе стране Његош је искористио ону у 33. минуту када је из прекида на центаршут Мрваљевића у казнених простор домаћих се створила гужва, лопта се одбила на петерац и најспретнији био је Бојовић и постигао одлучујући погодак.

Т. Ј.

Бајша - Херцеговац 2:1 (1:1)

БАЈША: Игралиште Бајше, судија: Д. Вране (Суботица), стрелци: Лекај у 45. Шавија у 60. за Бајшу, а Димитровић у 42. минуту за Херцеговину. Жути картони: Кривокапић (Бајша), Андесилић (Херцеговина).

БАЈША: Дамјановић 7, Дер 7, Тресиглавић 8 (Д. Рахић), Да. Рахић 7, Калуђеровић 7 (Рушак 6,5), Лекај 8, Фенисаруши, Жембери 7 (Батор 7), Кривокапић 7, Шавија 8, Борош 7,5, Вујошевић 7.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач 7, Тујаковић 6,5, Бајић 6,5, В. Хрњез 7, Вукосав 6,5, Андесилић 7, Илеш 6,5, Добранић, Димитровић 7,5, С. Хрњез 7, Тривуновић 7, Хорват 7 (Јањић).

С. Стојиљковић

Раднички (С) - Текстилац 0:8 (0:3)

ОЏАЦИ: Градски стадион, судија: Ђ. Допуђа (Бачка Топола), стрелци: Галић у 7. 8. и 21. Божичић у 53. Павловић у 57. и 83. Мијатовић у 87. и Симовић у 88. минуту.

РАДНИЧКИ: Везмар 6,5, Додић 6, Шомођдварац 6, Вукадиновић 6, Лукић 5,5, Зорић 5,5 (Вукелић), Мартиновић 5,5, Мијовић 5,5, Жежељ 6,5, Зорица 6, Тевановић 5,5.

ТЕКСТИЛАЦ: Браћ, Симовић 7,5, Јовановић 7, Свитић 7 (Стокић), Станковић (Дакић 7), Павловић 7,5, Поткозарац 7 (Анђелковић), Божичић 7 (Пиваров), Лишевић 7,5, Стевановић 7, Галић 8 (Мијатовић 7).

М. Л.

Резултати:

Обилић - Таванкут 2:5, ЧСК Пивара - Младост АПА 3:3, Раднички (С) - Текстилац 0:8, Србобран - Младост (БП) 0:1, Војводина (БГ) - Крила Крајине 4:2, Црвенка - Младост (Т) 1:3, Врбас - Његош 0:1, Војводина (Т) - Бачка (П) 2:1, Бајша - Херцеговац 2:1.