ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Врбашанима само бод

Било је шанси на обе стране, али више за домаћина. У 60. минуту на центаршут Стантића, стативу је погодио Половина.
ФК Ђурђин/Детаљ са утакмице у Ђурђину

Ђурђин - Врбас 0:0

ЂУРЂИН: Стадион Ђурђина, гледалаца 300, судија: К. Варга (Суботица).

ЂУРЂИН: Љукић 7,5, Хорацки 7, Костић 7 (Скендеровић 6,5), Шомођи 7 (Д. Билбија 6,5), Половина 7,5, Вуковић 7, Панић 7 (С. Билбија 6,5), Стантић 8, Видаковић 7, Сарић 7, Балаћ 7 (Кујунџић 6,5).

ВРБАС: Дамјановић 7, Милићковић 6,5, Ђурковић 7, Шћепановић 7, Милошевић 7, Живкуцин 7, Бајић 6,5, Мићуновић 6,5, Крајиновић 7, Хрњак 6,5, Васић 6,5, Клисарић 6,5 (Мушикић 6,5).

Кујунџић је имао одличну шансу у 90. минуту, али истакао се голман Дамјановић.

С. Ст.

Раднички (Б) - Раванград 1:1 (0:0)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 500, судија: П. Мрђеновић (Врбас), стрелци: Маринковић у 70. за Раднички, а Лазић у 15. минуту за Раванград.

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 7, Мариновић 8, Милетић 6,5, Л. Лебовић7,5 (Ф. Тосенбергер), Љубојчић 6,5 (Стојановић 6,5), Лукић 6,5 (З. Маревић 7), Шимић 7, Вукелић 7, Колак 6,5 (Милић 6,5), Орчић 7 (Петровић 6,5), Д. Тосенбергер 7.

РАВАНГРАД: Пехиљ 7,5, Петрић 7 (Крмар 6), Бједов 7, Калуђеровић 7, Ибишић 7, Поповић 7 (Мазињанин 6), Мандић 6,5, Ловрић 6,5, Балаћ 6,5 (Јеротијевић 6), Лазић 7,5, Бојић 7,5.

Гости су повели у 15. минуту после брзе акције са 18 метара прецизан је био Ђорђе Лазић. Лука Лебовић је имао шансу да изједначи, али голман Сомбораца избацио је лопту у корнер.

Тренер Ненад Флорин увео је Милића, Маревића и Стојановића и одмах је игра била дргачија. У 70. минуту срушен је Орчић на 20 метара, из слободног ударца центрирао је Веља Стојановић, а Милош Маринковић ефектно је послао лопту у мрежу.

С. Стојиљковић

Слога - Бачка (С) 5:1 (1:1)

ЧОНОПЉА: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија: Ердељан (Бачко Градиште), стрелци: Вукас у 10. и 56. (из пенала) и 75. Андрић у 67. и Рајчањин у 82. за Слогу, а Врана у 42. минуту за Бачку.

СЛОГА: Зорић 7, Ердељи 8, Радосављевић (Рајчањи 7), Милошевић 7, Антунић 7 (Нинковић 7), Вукас 9, Митровић 7, Вемић 7 (Лакић 7), Андрић 8, Пурић 7 (Рашковић 7), Продановић 7 (Кнежевић 7).

БАЧКА: Сабо 5,5, Гњатовић 6, Матијашевић 5,5, Башић 5,5, Ивковић 6, Чакић 5,5 (Темуновић 6), Врана 6 (Ненадовић 6), Радмановић 6, Мезеи 6, Лежина 6 (Милосављевић 6), Глишовић 6, Бурсаћ 6.

На отварању пролећне сезоне успешнија је била Слога из Чонопље. Брзо вођство домаћина, голом Вукаса, да би гости три минута пре краја полувремена преко Вране изједначили.

У другом делу тренер Игор Радусиновић појачао је гас, добро је извршио измене и пала су још четири гола. Бачка је одиграла слабу утакмицу што је искористила Слога и високо поразила.

С. Ст.

Солунац - Бајша 1:2 (1:1)

КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Солунца, гледалаца 200, судија: Вукасовић (Суботица), стрелци: Косовац у 10. за Солунац, а Крмар у 8. и Савин у 50. минуту за Бајшу.

СОЛУНАЦ: У . Слепчевић 7, Париповић 7, Кустудић 7, Маријановић 7, Колунџија 7, Самарџија 7, Канга 7 (Косовац), Богичевић 7, Д. Слепчевић 7, Косовац 7, Божовић 7, Будимчевић 7.

БАЈША: Шмит 7, Шемић 7, Крмар 8, Т. Нађ 7, Кривокапић 7, Варга 7 (Рахић), Батори 7, О. Нађ 8, Павичевић 7 (Маринковић), Савић 7, Моровић 7.

Добра и тврда утакмица од самог почетка па до краја сусрета водила се лавовска борба. Гости су били сналажљивији и дошли до вођства већ у 8. минуту поготком Крмара. После грешке голмана Шмита, домаћин је голом Косовца стигао до изједначења. Гол одлуке дело је Савина у 50. минуту. До краја сусрета било је шансе са обе стране. Солунац је нападао али без успеха, а Бајша је сачувала резултат.

С. Ст.

Херцеговац - Обилић 0:3 (0:2)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговина, гледалаца: 300, судија: М. Олујић(Апатин), стрелци: Авдаловић у 17. и Копривица у 20. и у 52. минуту, жути картони: М. Дражић, Сакач ,представник клуба С. Шијаковић (Херцеговац), а  Кецман, Пековић (Обилић).

ХЕРЦЕГОВАЦ: М. Дражић,Тадић (Д. Бајин), Рауковић (В. Бајин), Ђорђевић, Бајат, Миланов, С. Адамовић, Суџум, Сакач, Лаковић, Р. Тривуновић.

ОБИЛИЋ: Ј. Вучетић, Кецман (Лазић), А. Шмит, Јушковић ,Кобиларов, Марковић, Узелац, Авдаловић (М. Шмит), Копривица (Н. Кнежевић), Пековић, Вујошевић (Ковжан).

Подмлађена и поприличноизмењена екипа гајдобранског Херцеговца овога пута намерила се на снажног и квалитетног противника. Гости из Змајева у потпуности су оправдали високу позицију на табели. Ваља истаћи, да Змајевчани нису искористили  пенал.

Ђ. Штрбац

Табела и резултати:

Херцеговац - Обилић 0:3, Раднички (Б) - Раванград 1:1, Хајдук - Младост (А) 2:1, Младост (Т) - Младост (БП) 1:1, Препород - Војводина (БГ) 0:2, Солунац - Бајша 1:2, Слога - Вачка (С) 5:1, Ђурђин - Врбас 0:0.