ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА СЕВЕР Змајевчани лако до бодова

Обилић - Сента 2:0 (1:0)
fudbal lopta pix

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреативном центру, гледалаца око 100, судија Кузмановић (Кула). Стрелци: Попин у 42, и Поповић у 78. минуту. Жути картони: Ђери, Бајтаи (Сента).

ОБИЛИЋ: Субашић, Кнежевић, Мирковић, Родић, Кобиларов, Марковић (Перуновић), Попин (Живојнов), Узелац, Поповић, Симић, Пековић (Шмит).

СЕНТА: Томашев, Вулетић, Јелић, Ђери, Нађпал, Мандић, Баук (Бајтаји), Матић(Мијић), Живковић, Жмукић, Крмар.

Добро организованом игром, нарочито на средини терена, Змајевчани су потпуно декласирали госте из Сенте који су током утакмице играли повучено и само у првих десетак минута били равноправни.

Гости су у петом минуту погодили сативу и то је било све што су остварили. На другој страни Змајевчани су играли отворено, лепршаво, створивши безброј шанси али су тек пред крај првог полувремена голом Попина дошли у вођство.

У другом полувремену гости су играли класичан бункер. Али су ипак примили погодак. У 78. минуту Живојнов је у шеснаестерцу гостију одлично прихватио лопту, вратио до Поповића који је погодио мрежу.

Л. Киш

Раднички (Р) - Бачка (С) 1:2 (1:0)

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 150, судија: Малић (Бачка Паланка), стрелци: Божичић у 17. за Раднички, Анџић у 67. и Врана у 83. минуту за Бачку. Жути картони: Новаковић, Недељковић (Раднички), Војнић (Бачка).

РАДНИЧКИ: Вучетић 7, Алексић 6, Петковић 7, Ћеран 7, Гуглета 6 (Дакић 6), Ђокић 6,5 (Кролић 6,5), Божичић 7,5, Недељковић 7, Радаковић 7, Агбаба 6, Новаковић 7 (Стојановић 6).

БАЧКА: Вуковић 7,5, Маленчић 7, Анџић 8, Војнић 7, Нађ 7, Киш 6,5, Килибарда 7, Милијашевић 6,5, Ненадовић 6,5 (Врана 7), Пантелић 7, Глишовић 7.

Први део припао је домаћину, када је Божићић постигао прелеп гол. У наставку гости су заиграли много боље, предвођени одличним Анџићем из две контре послигли су два бода и однели бодове.

А. Чичић

Крила Крајине - Младост (БП) 1:2 (0:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца:200, судија: Б. Вукановић (Суботица), стрелци: Лаковић у 88. за Крила Крајине, а Стојисављевић у 57. и Сердар у 59. минуту за Младост, жути картони: Д. Стојчевић, Вујић, Ђекић (Крила Крајине), а М. Младеновић, Брајковић (Младост), црвени картон: Фабри(Младост).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Д. Стојчевић, Вујић, Будисављевић (Ступар), Ђекић, Лаковић, Зелинчевић (Медан), Пушкар (Радић), Миланов, Ивковић, Станић (Радивојевић), Маринковић (Кљајић).

МЛАДОСТ: М. Младеновић, Меселџија (Куртиши), Брајковић, П. Владисав, Стојисављевић (Ожват), Лаћарак, Кања (Штефек), Божовић (Грковић), Фабри, Сердар, Пожарев.

Трећи пораз ,на свом терену овога пролећа доживели су фудбалери Крила Крајине.Овога пута,намерили су се Бачкопаланчани на врло добру екипу бачкопетровачке Младости,која је у потпуности оправдала високи пласман на табели.

Ђ. Шт.

Младост (А) - Слога (Ч) 1:0 (1:0)

АПАТИН: Градски стадион, гледалаца 200, судија: Олујић (Кула), стрелац: Ђукић у 35. минуту.

МЛАДОСТ: Стојаковић 7, Ђелић 6 (Солаћ 6), Г. Јовоивћ 7,5, Бједов 7, Вејиновић 7 (Крунић 6), Мајсторовић 7, Ђукић 8, А. Јововић 7, Рапајић 7, Ожеговић 7, Бачић 7 (Узелац 6).

СЛОГА: Зорић 7 (Дејановић 7), Кемењи 7, Крмар 7, Милошевић 7, шевић 7, Павић 7, Сапаченко 7, Крталија 7 (Рајчањин 7), Лакић 6,5 (Вукас 7), Пурић 7 (Митровић 6,5); Нинковић 7 (Видаковић 6,5).

Утакмица је била борбена и динамична. Први су гости у 15. минуту запретили против Поповића, али голман Стојаковић је лопту избацио у корнер. Домаћин је повео у 35. минуту преко Ђукића, који је лопту послао у мрежу. У другом делу је било шанси на обе стране, али голова није било. велика бода.

С. Ст

Препород - Војводина 1:0 (0:0)

НОВИ ЖЕДНИК: Игралиште Препорода, гледалаца 200, судија: Јурић (Сента), стрелац: Николаш у 76. минуту.

ПРЕПОРОД: Н. Бурсаћ 7, Гњатовић 7, Чакић 7, Мијић 7, Слобода 7 (Сретник 6,5), Чабрило 7 (Гаши 6,5), Лакета 7, Кркаљић 6,5 (Николаш 8), Не. Бурсаћ 7,5, Ковач 8, Терзија 7 (Грабеж 6,5).

ВОЈВОДИНА: Слијепчевић 7, Киш 7 (Дражић 6), Илић 7 (Стефанов 6), Ковачевић 7,5, Пелегић 7,5, Бошњак 6,5 (Сикимић), Јовић 6,5, Ћилић 7, Бубања 6,5, Радосављевић 7, Ердељан 6,5 (В. Новаковић).

Тврда и и тешка утакмица са доста шансе на обе стране. Препород је у 15. минуту имао шанси када је Ковач превацио гол. А једини погодак постигао је Николаш  у 76. минуту после асистенције

С. Ст.

Раднички (Б) - Бајша 2:1 (0:0)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 300, судија: Стојчевић (Сомбор), стрелци: З. Маревић у 60. (из пенала), Милић у 90+2. за Раднички, а Моровић у 52. минуту за Бајшу.

РАДНИЧКИ: Глишић 7, З. Маревић 8 (Војнић), Тосенбергер 7 (У. Маревић 6,5), Колак 7, Кујунџић 7, Лебовић 7, Бабић 7 (Орчић 6,5, Митић 7), Љубојчић 7, Милетић 7, Шимић 7 (Милић 8,5), Вукелић 8.

БАЈША: Дамјановић 7, Рахић 7 (Тресиглавић 6), Варга 7, Лекај 7,5, Марјановић 7,5, Симовић 6,5 (Моровић 7,5), Кривокапић 7,5, Врањеш 7, Батори 7, Авдаловић 7, Вујошевић 7.

Прва прилика указала се домаћину већ у 3. минуту, Колак је шутирао са 12 метара поред гола. Гости су брзо узвратили преко Варге али голман Бајмочана је избацио лопту у корнер.

Капитен Маревић добро је центрирао, а Бабић са десет метара шутирао поред стативе. Само што је ушао у игру Моровић је погодио за вођство. У 60. минуту досуђен је пенал за домаћине после фаула над Митићем, а Маревић је био сигуран за 1:1. Када су сви очекивали да ће се утакмица завршити без победника, штопер Вукелић је асистирао, а Милић је побегао одбрани Бајше и лопту пласирао у мрежу за коначан исход утакмице.

С. Стојиљковић

Херцеговац - Братство 0:3 (0:0)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговина, гледалаца: 400, судија: Б. Ћерановић (Ловћенац), стрелци: Вукадиновић у 50. и у 88. и Балиновић у 81. минуту, жути картони: В. Хрњез, С. Рачић, С. Хрњез, Радовић, тренер С. Станивук (Херцеговац), а Тасић, Вукадиновић (Братство).

ХЕРЦЕГОВАЦ: В. Лукач, В. Хрњез, Бајат, Андесилић, С. Адамовић, С. Рачић, Срданов, Катанић (Бајић), С. Хрњез, Сакач (Поповић), Радовић.

БРАТСТВО: Ф. Пехиљ, Балиновић, Тасић (Стојаковић), Вемић (Десница), Макар (Јапунџић), Глувић, Вукадиновић, Крстић, Влајић, Швељо, Дрвар (Штрбац).

Четврти узастопни пораз овога пролећа доживели су фудбалери гајдобранског Херцеговца. Лидер из Пригревице био је и сувише крупан залогај за Гајдобране, који су релативно успешно носили се у већем делу сусрета.