Војводина - Црвена звезда 1:2

Фудбалери Црвене звезде савладали су Војводину на Карађорђу са 2:1 у 36. колу Суперлиге Србије.
Vojvodina-Crvena-zvezda-sajt

У другој утакмици која је играна од 17 часова Напредак је савладао Чукарички са 3:2.

Крај

90+3: Лепа прилика за Војводину да изједначи. Гајић је покушао, али није успео да савлада голмана Звезде.

Судија Анђеловски је продужио утакмицу за три минута.

90. минут: Покушавају играчи Војводине да стигну до изједначења, али не успевају да створе праву шансу пред Борјановим голом.

83. минут: Измена у Војводини. Изашао је Арсић, а у ушао Зличић

74. минут: Црвена звезда води са 2:1, стрелац је Милић, који је пре неколико минута ушао у игру. Асистирао му је Гобељић.

73. минут: Измена у Војводини. Изашао је Месаровић, а ушао Гајић.

72. минут: Измена у Звезди. Јовељић је изашао, а ушао Милић.

68. минут: Јовељић је био у прилици, али није успео да угрози Роцкова.

63. минут: Измена у Војводини. Изашао је Аврамовски, а ушао је Нешковић.

61. минут: Измена у Звезди. Изашао је Илић, а ушао Срдић.

52. минут: Измена у Звезди. Изашао је Родић, а ушао Хајдин. У истом минуту Радоњић је имао допбар продор, али је правовремено истрачао голман Војводине Роцков.

57. минут: запретили су домаћи играчи. Капитен Јованчић је шутирао после акције Аврамовског и Езеа, али не довољно јако и прецизно.

46. минут: Почело је друго полувреме.

Полувреме

45. минут: Рачић је проиграо Радоњића, али се овај спетљао, па је прилика Црвене звезде пропала.

41. минут: Војводина је пропустила одличну прилику. Сам пред голом Звезде је био Езе, али је шутирао поред гола.

38. минут: Црвена звезда стиже до изједначења (1:1). Напад је кренуо од Бена, који је лопту проследио Гобељићу, а овај је упослио Радоњића, који је лопту примио десном ногом, а онда је пребацио на леву ногу, упутио одличан шут и савладао Роцкова.

30. минут: Официјални спикер је опоменуо гледаоце због увредљивог навијања. Уследио је нови слободни ударац за Војводину, али је Арсић овога пута био непрецизан.

25. минут: Арсић је опет био у прилици, желео је да лобује Борјана, али је голман Црвене звезде стигао да интервенише.

23. минут: Војводина води са 1:0. Гол је постигао Арсић. Капитен Јованчић је само умирио лопту коју је оставио за Арсића, а овај ју је маестрално послао у гол иза Борјана.

19. минут: Слободан ударац за Војводину. Шутирао је Арсић, Борјан је боксовао лопту, она се одбила до Месаровића и он је шутирао са више од 20 метара, али је Борјан успео да спасе свој гол. Била је ово најизгледнија прилика на утакмици, али Војводина из два покушаја није успела да постигне гол.

10. минут: Црвена звезда има иницијативу у првих десет минута, али нема и праве шансе. За то време играчи Војводине покушавају да запрете контрама преко Езеа, али ни они немају превише среће.

9. минут: Прва каква-таква прилика на утакмици. Звезда је била у нападу, Радоњић је покушао да упосли Бена, али је Роцков лако отклонио опасност.

8. минут: Први корнер за екипу Црвене звезде, али без веће опасности по Роцкова.

5. минут: На почетку сусрета већином се игра на половини Војводине. Тренутно без правих шанси на обе стране.

Дуел на Карађорђу је без икаквог резултатског значаја, пошто су црвено-бели већ освојили титулу, а Воша је последња у плеј-оф групи.

Тим Владана Милојевића је у серији од седам победа, међу којима је и она у „вечитом дербију“, док су Новосађани доживели тежак пораз од нишког Радничког у претходном колу – 5:0.

Тренер гостију одлучио је да изведе тим без неколико стандардних играча – штопер Срђан Бабић има картоне, повређен је Пешић, док су поштеду добили Пешић, Доналд и Филип Стојковић.

У претходна два дуела ове сезоне Црвена звезда је славила у Боеграду 2:0 и у Новом Саду 2:1.

Стадион: Карађорђе
Судија: Новица Анђеловски

Војводина: Роцков – Лазаревић, Веселиновић, Саничанин, Антић – Путинчанин, Аврамовски, Јованчић, Арсић, Месаровић – Езе
Црвена звезда: Борјан – Гобељић, Ле Талек, Фримпонг, Родић – Рачић, Крстичић – Илић, Бен, Радоњић – Јовељић