ЖЕЛЕЗНИЧАР ОДИГРАО НЕРЕШЕНО СА ТЕПЛИЦАМА НА ПРИПРЕМАМА У АНТАЛИЈИ: Две грешке Панчеваца за реми
Трећу проверу у Анталији фудбалери Железничара одиграли су против Теплице и забележили први реми на припремама уз једну победу и пораз.
После четири минута и добре акције у шеснаестерцу Теплице срушен је Кристијан Шекуларац, а Стефан Пиргић био је сигуран извођач са пенала за вођство Панчеваца. Добра игра пулена Радомира Коковића после вођства и неколико добрих акција и покушаја преко Џаспера да створе још једну озбиљнију прилику пред голом Лудхе. После грешке у задњој линији новајлије француза Лерна лопта је дошла до Златохлавека који је погодио мрежу Поповића за изједначење. До одласка на одмор у отвореној игри није било правих прилика за гол на обе стране.
У наставку утакмице после десетак минута игре чешки тим је имао слободан ударац са неких двадестак метара који је извео Напрстек, али је Лукић сјајном интервенцијом лопту избацио у корнер. У 62. минуту после грешке и слабог додавања голмана Лукића, капитен Билек је из прве шутирао лобовао и постигао водећи погодак са неких 30 метара. Осам минута пре краја меча после продора по десној страни Педра лопта је дошла до Васиуа кога је голман Немечак срушиои судија је досудио други пенал за Панчевце који је сигурно реализовао Стефан Цветковић за изједначење.
Последњу проверу фудбалери Железничара у Анталији имаће 22. јануара против руског тима Динама (Макачкала).
Железничар (П)-Теплице 2:2 (1:1)
АНТАЛИЈА: Терен: Спорт центар Лимак. Гледалаца: 50. Судија: Алберт Росицки (Чешка). Стрелци: Пиргић у 4 из пенала, Цветковић у 82 из пенала за Железничар, Златохлавек у 22, Билек у 62 минуту за Теплице.
ЖЕЛЕЗНИЧАР (П): Поповић, Тегелтија, Миликић,Видојевић,Ђуричић, Пиргић, Шекуларац, Лерно, Н. Јовановић, Џаспер, Д. Јовановић. Играли су још: Лукић, Јусиф, Конатар, Митровић, Кнежевић, Тошић, Цветковић, Зечевић, Јевремовић, Васиу, Савадого, Карајчић, Педро.
ТЕПЛИЦЕ:Лудха, Шванда, Халински, Вечерка, Емануел, Кодес, Маречек, Златохлавек, Козак, Крејчи, Пулкраб. Играли су још: Немечек, Аута, Билек, Фортелну, Јакубко, Напрстек, Њарко, Радоста, Сватек.
Б. Стојковски