Житиште Нова Црња: У Куману пехар, виши ранг и велико славље

​​​​​​​2. октобар - Пролетер 5:0 (4:0)
kumane

КУМАНЕ: Игралиште у СРЦ “Огњен Контрић” , гледалаца: 300. Судија: Рунић (Житиште). Стрелци: Милосављев у 7, Секулић у 14, Тешић у 23, Лазић у 35 и Д. Вијоглавих у 60. минуту. Жути картони: Карановић (Пролетер).

2. ОКТОБАР: Лападат (Радосављев), Риго, Ђорђевић, Бозокин, Д. Вијоглавин, Лазић, Тешић (Вребалов), Милосављев, И. Вијоглавин, Секулић, Тиквењац (Станчић).

ПРОЛЕТЕР: Милашиновић, Станковић, Радиновић, Коснић, Вујовић, Ружин, Крујичић, Карановић, Танасић, Поповић, Живков.

Велико славље било је у у Куману. Велики број навијача дошао је да поздрави изабранике требера Оливера Тиквењца који су одличним играма свој клуб после 27 година таворења најзад увели у виши ранг. Мада утакмица није имала такмичарски значај, виђен је добар фудбал, а домаћи су питање победника решили већ упрвих 45 минута. На овој утакмици од активног фудбала, после 28 година, опростио се голман Саша Лападат.  Занимљиво је и то да је за Пролетер играо Драгиша Коснић, који има 64 године.

Након што је судија Владан Рунић одсвирао крај, делегат Фудбалског савеза Војводине Рајко Мрђа из Житишта уручио је пеха капитену 2. октобра Дејану Лазићу. А затим је наступио велико славље које је потрајало до дубоко у ноћ.

М. Б.

Напредак (БТ) - Омладинац (РТ) 6:0 (5:0)

БАНАТСКА ТОПОЛА: Стадион Напретка, гледалца 100, судија: Живковић (Кикинда), стрелци: Вујин у 3. и 16. Голушин у 15. Барта у 22. Фехер у 40. и Винцан у 60. минуту.

НАПРЕДАК: Врбачки (Љутић), Винцан, Баштованов, Завишин, Ханђа, Бакић, Голушин (Ковач), Вујин, Фехер, Барта (Каналаш), Нађ.

ОМЛАДИНАЦ: Ђорић, Мандић, Бајат, Попин, Суботичин, Михајловић, Надаждин, Трифуновић, Влаховић.

Домаћи фудбалери су на растанку својих навијача постигли убедљиву победу против Омладинца из Равног Тополовца. Гости су допутовали са свега девет играча. Мрежу голмана гостију први је начео Душко Вујин у 3. минуту, затим се у листу уписао и Душан Голушин а први стрелац је постигао и свој други погодак. До одмора домаћи су постигли још два поготка. У наставку је домаћин преко Винцана ставио тачку на меч.

М. С.

Напредак (Ч)  - 1. октобар 0:1, Бега - Рохам 6:0, Напредак (БТ) - Омладинац 6:0, Делија - Будућност 3:0, 2. октобар - Пролетер 5:0. Слободан је тим: Тереквеш.

1. 2. октобар        20     17     2      1      71:22        53

2. Делија             20     15     0      5      102:28       45

3. Напре. (БТ)     20     14     3      3      69:29        45

4. Напре. (Ч)       20     12     4      4      55:31        40

5. Тереквеш       20     11     3      6      61:30        36

6. 1.октобар      20     8      2      10     49:61        26

7. Бега              20     7      1      12     49:56        22

8. Пролетер      20     7      1      12     50:66        22