Зрењанинска лига: Црњани савладали лидера

Кикинђани су боље отворили дерби повели су са 2:0 после пола сата игре,  међутим у наставку меча Црњани су успели да преклрену резултат, а победу свом тиму донео је Дарко Ољача прекрасним поготком.
fudbal, pixabay

Будућност - ЖАК (Б) 3:2 (1:2)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Будућности, гледалаца200, судија : Петровић (Зрењанин). Стрелци: Стојичић у 24. ,Лукин у 69.  и Дарко Ољача у 82. за Будућност, а Радивојац у 18. и Дејан Зоретић у 36 минуту за ЖАК. Жути картони: Баста, Прокин, Кондић, Ковачевић, Марков ,Манојловић (Будућност), а Тодоров, Зоретић, Грујић (ЖАК).

БУДУЋНОСТ: Арсин 8, Манојловић 7,5 ,Ђукановић 7, Марков 7 ,Немања Ковачевић 7,5, Томин 7 (Никола Ковачевић 7,5), Кондић 7,5, Прпа 8, Прокин 8 (Дарко Ољача 9), Стојичић 8,5, Перин 7,5 (Лукин  8).

ЖАК: Баркоци 8, Станић 7, Бербаков 7, Тодоров 7,5, Радивојац 8 , Важић 7,5 (Ђорђевић 7), Пенавски 7, Грујић 7,5 (Илић 7), Зоретић 8,5 ,Месарошки 7, Тодоров 7,5 (Крнић 7).

ПолетНапредак 4:1 (1:0)

НАКОВО: Игралиште Полета, гледалаца: 200, судија С. уновић (Житиште)., стрелци: Кнежевић у 29, Вукобрат 63 и 75.и Инђић у 96 минуту за Полет ,а Александар Рибић у 94 минуту за Напредак. Жути картони: укобрат ,Марковић (Полет),  Даљевић ,Богић ,Бицок (Напредак ).Црвени картони:Милош Радловић у 83 минуту (Полет), Ненад Вукојевић у 83 минуту (Напредак).

ПОЛЕТ: Јелић 8, Иван Кнежевић 7,5 (Данило Вукобрат 9), ејеш 7 ,Инђић 7,5, Драганов 7,5, Кочиш 7 (Велемиров 7,5),Бабић 8, Марковић 7,5 , Красин 7 (Малогајски 7,5), Зорић 7,5 (Надлачки 7,5), Детари 7,5 (Радловић 7).

НАПРЕДАК: Стојков 5,5, Бицок 6,5, Тркуља 5 (Вујиновић 7 ), Завишин 6, Тадић 7, Савић 7 (Костић 7), Богић 7,5, Рибић 7,5, Клиска 6,5 , Свејетлица 7 (Даљевић 7),Мијатовић 7,5.

Наковчани су повели поготком Кнежевића. У другом полувремену домаћи су често нападали уи стигли до сигурне победе.

Борац - Банат (ЗР) 0:2 (0:1)

АЛЕКСАНДРОВО: Игралиште Лукарело, гледалаца 150, судија :Родеан (Зрењанин). стрелци: Данило Кондић у 18. и 76. минуту. Жути картони: Цобор, Аћамовић (Борац),а Баћан (Банат). Црвени картон : Стевица Гајинов у 67 минуту (Борац).

БОРАЦ: Стевица Гајинов 6,5, Иванчевић 7,5, Аћамовић 6, Цобор 7 ,5 (Пухар 7), Самолов 7, Рашета 7 (Барбул 6), Драган Гајинов 6 (Штиковац 7), Бичанин 8, Грујић 7, Вукмировић 6, Иванчевић 7,5.

БАНАТ: Баћан 8,Штрбац 7,5,Јањанин 7,5, Цветићанин 7,5, Раичевић 8 (Петров 7,5), Микић 7,5, Гашић 7, Ружић 7,5, Кондић 9, Ђорић 8 (Пјевчевић 7,5), Радичевић 8,5 (Перутка 7,5).

Гости из Зрењанина су били бољи и у свим елементима игре надвисили су домаћу екипу.

ДелијаВојводина (Б) 3:1 (1:0)

МОКРИН: Игралиште Делије, гледалаца 100, судија: С. Пауновић (Житиште), стрелци: И. Живко у 13. Попов у 70. и С. Селаковић (аутогол) у 75. за Делију, а Светислав Селаковић (из пенала) у 86 минуту за Војводину (Б). Жути картони: Врачев (Делија),а Бандић, Селаковић ,Стојков (Војводина).

ДЕЛИЈА: Ковач 8, Перишић 7,5, Божић 7, Новица Симић 7,5 (Цвијан 7,5), Миладинов 7, Васичин 8 (Тот 7), Даријан Симић 7 (Врачев 7) , Кричковић 7,5, Баштованов 7,5, Живко 8, Попов 9.

ВОЈВОДИНА: Чонић 6 ,Кавали 6, Стојков 6,5, Бакић 7, Селаковић 7,5, Адамов 6,5, Бандић 6 (Дарко Сараволац 6,5), Беложански 7, Панић 7 , Гаврић 7,5, Вања Сараволац 7.

У комшијском дербију славили су домаћини, били су бољи све време сусрета.

АСКРусанда 0:0

АРАДАЦ: Игралиште АСК –а, гледалаца 50, судија: М. Томовић (Зрењанин).Жути картони: Понорац, Закић, Надлачки (АСК), а Ољача ,Прец и Владимир Попов помоћни тренер (Русанда).

АСК: Ђуричек 8, Надлачки 7,5, Лончарски 7, Стришко 7,5 (Бирманац 7),Закић 8, Мијић 7, Тасић 7, Понорац 8,5, Весин 7, Кораћ 7,5 (Адамов 7 ), Бојанић 7,5.

РУСАНДА: Милован Куручев 9, Прец 7,5, Давидов 7, Живанов 7 , Јанковић 7,5, Ољача 7, Оџин 7,5 (Шкондрић 7), Станковић 8 (Радојев 8), Стеванов 7,5, Марко Куручев 8,Путник 7,5 (Нешић 8).

У Арадцу је одигран врло узбудљив меч ,где су у главној улози су  били голмани домаћег Аска Владимир Ђуричек и гостујуће екипе Русанде Милован Куручев.

Банат - Крајина 4:1 (3:1)

ЧЕНТА: ИгралиштеБаната, гледалаца:150, судија: Пјевач (Зрењанин). стрелци: Ђорђе Бајкин у 13. (из пенала)  26. и 34. и Станковић у 77. минуту за Банат, а Данко Стојаковић у 1. минуту за Крајину. Жути картони: Габоров (Банат), а Мамлић (Крајина).

БАНАТ: Сладовић 7,5 (Маринковић 8), Радојичић 7,5, Ракетић 7,5, Ђорђевић 7, Крстић 7,5, Ескић 7 (Бабин 7,5), Ђорђе Бајкин 9 (Мијатов 7,5), Станковић 8,5, Лазин 7 (Којић 7,5), Габоров 7,5 (Петаковић 7,5), Антић 8.

КРАЈИНА: Родић 5, Латковић 5, Идворјан 5, Гаврилов 5,5, Мамлић 6,5, Дмитров 6, Бајић 6,5 (Шарац 7), Стојаковић 7,5, Граховац 5,5, Трикић 7 ,Унгур 7.

Расположени играчи Баната из Чента до врха су напунили мрежу гостујућег голмана Крајине Ђуре Родића. Једина светла тачка у екипи Крајине је био млади играч  Данко Стојаковић, који је свима припремио велико изненађење и затресао мрежу домаћег голмана Баната Немање Сладовића у првом минуту. Ннајбољи појединац меча био је троструки стрелац Ђорђе Бајкин.

Припремио: П. Станић

Резултати:

Војводина (НМ) - Младост (Л) 2:2, Полет - Напредак 4:1, АСК - Русанда 0:0, Делија - Војводина (Б) 3:1, Борац - ЖФК Банат 0:2, Банат - Крајина 4:1, Будућност - ЖАК 3:2. Слободна је била Младост (БД).