ЗРЕЊАНИНСКА ЛИГА: Црњани сигурни у Накову

Полет  - Будућност 0:3 (0:0)
lopta

НАКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 300, судија: Д. Зорић (Клек). Стрелци: Ј. Пекић у 55. и 64. и Д. Клаић у 90. минуту. Жути картони: Бабић, Буцало (Полет), а Марков, Ајдарић, Кондић, Стојичић, Мастило, Прпа и тренер Миленко Зечевић (Будућност).

ПОЛЕТ: Гајинов 6, Надлачки 5 (Мићин 6), Инђић 7 (Радловић 6), Шћепановић 6, К. Драганов 7, Бабић 6 (Узелац 5), Буцало 6, Марковић 6, Зорић 7 (А. Красин 7), Кењало 6, Нешић 5 (Д. Вукобрат 7).

БУДУЋНОСТ: Куручев 8, Васиљевић 7, Д. Станић 8, Марков 7, Ковачевић 7 (Д. Клаић 7), Влаучин 7, Ајдарић 7, Кондић 8 (Манојловић 7),Стојичић 7 (С. Прпа 7),М. Мастило 8, Ј. Пекић 9 (Станков 7).

Дерби Подручне лиге Зрењанин је одигран у Накову пред препуним трибинама. Лидер на табели Будућност из Српске Црње још једном је потврдио квалитет.

У првом полувремену фудбалери Полета су имали неколико приликка, али сјајн је био на голу гостију Милован Куручев, а у наставкумного боља игра гостију из Српске Црње, крунисана је са три прелепа поготка. Јован Пекић је два пута био убојит, а тачку на овај дерби ставио је резервиста Дејан Клаић.

Раднички (ЈТ) - Делија 1:0 (0:0)

ЈАША ТОМИЋ: Игралиште Радничког, гледалаца 150. судија: Н. Кнежевић (Банатско Карађорђево). Стрелац: М. Пејин у 47. за Раднички.  Жути картони: В. Михајловић, Савић, Н. Шпачек, Варга (Раднички), а Д. Тот, Миладинов, Спахић, Д. Симић и Тренер Живко Даниел (Делија). Црвени картон: Немања Француски у 68 минуту (Делија).

РАДНИЧКИ: И. Васић 7, Радивој (Шпачек 7),Михајловић 7, Савић 7, Пејин 9, Ђого 7, Рајков 7, Ђурић 7 (Славковић 6), Јакшић 7 (Варга 7), Мартиновић 7 (И. Пенов 7), Д. Пијетловић 8.

ДЕЛИЈА: Л. Врачев 7, Д. Тот 6, Д. Миладинов 7, Новица Симић 7, Д. Миладинов 7, Спахић 7, Штеванов 6, Даријан Симић 7, Француски 6, Моноштори 7, Челекетић 7.

Фудбалери Радничког су били бољи стварали прилике, али је голман Делије Лука Врачев био сјајан. Тек у наставку успели су да погоде мрежу и то  после слободнога ударца. Марко Пејин је са 18 метара поред живога зида е погодио мрежу.

У самоме финишу утакмице у 90. минуту,  судија Никола Кнежевић из Банатског Карађорђева, показао је на белу тачку. Међжутим, ударац  капитена гостију Миладинова, голлман домаћих Иван Васић је успео да дбрани.

Младост - 2. октобар 2:0 (1:0)

БАНАТСКИ ДЕСПОТОВАЦ: Игралиште Младости, гледалаца 100. судија: М. Томовић (Зрењанин).Стрелци: М. Митровић у 36. и Милош Топаловић у 63. минуту. Жути картони: М. Митровић, Стефанов, Милош Топаловић, М. Габоров, Л. Каурин (Младост), а Н. Јанковић (2. октобар).

МЛАДОСТ: Т. Марић 8, Мијатовић 7, С. Топаловић 7, М. Митровић 8, Стефанов 7, Б. Топаловић 7, Милош Топаловић 9, М. Габоров 7, Л. Каурин 7, Гавранић  7, Крстовић 7 (Ћурашковић 7).

2. ОКТОБАР: Б. Радосављев 6, Видовић 6, Љеваја 7, Секулић 6, С. Симоновић 7 (Лазић 6), Остојић 7 (Расими 6), Закић 7, О. Барта 7, Јанковић 7, Носоњин 6, (З. Обрадовић 6),Д. Вијоглавин 6 (С. Тешић 6).

У отвореној игри Деспотовчани су стигли до предности после одличне и брзе акције. Милош Топаловић је асистирао  Милану Митровићу. У 63. минуту домаћи су постигли и други погодак. Милош Топаловић је шутем у ближи угао савладао Борислава Радосављева.

Војводина - АСК 2:0 (1:0)

НОВО МИЛОШЕВО: Стадион Војводине, гледалаца 100. судија: Б. Јонић (Кикинда). Стрелци: С. Јосимовић у 7. и Д. Павлов у 60. минуту. Жути картони: Ж. Ерлих (АСК).

ВОЈВОДИНА: Б. Весков 8 (С. Рајтаров 7),Д. Адамов 7 (Радновић 7),Арађанин 7, Терзин 7, В. Арсенов  7(Yин 7), Д. Павлов  9 (Н. Лалић 7), Јосимовић 8, Кеврешанов 7 (Роцков 7),Пецарски 7, Гаврић 7, М. Атанасковић 7.

АСК: Јелић 5, Ђурић 5, Шаргин  5, Ерлих 5, Јованов 5, С. Пиперски 5 (Ивановић 5),А. Шабани 5 (Вујичић 5), Нединић 5, Еремић 5 (Апостоловић 5),Кораћ 5, Р. Поповић 5.

Фудбалери Војводине из Новога Милошева, су имали лак задатак.  Домаћи су већ у 7. минуту повели, када је Страхиња Јосимовић затресао мрежу Јелића.

Победу је потврдио Душан Павлов у 60. минуту, постигао је прелеп погодак.

Црвена звезда - Стајићево 1:1 (1:1)

ВОЈВОДА СТЕПА: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 100, судија: М. Печек (Кикинда).Стрелци: М. Милошевић у 36. за Црвену звезду, а А. Станић у 21. минуту (из пенала) за Стајићево. Жути картони: А. Томин и шеф стручнога штаба Ђорђе Рудан (Црвена звезда),а Вукајловић (Стајићево).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 8, Кубуровић 7, Д. Комненовић 6 (П. Кнежевић 6),Барбат 7, И. Аранитовић 7, Р. Комненовић 7, Раденковић 8, М. Милошевић 8, А. Томин 7 (Костић 7),Д. Мијатовић 7, С. Свјетлица 7.

СТАЈИЋЕВО: Н. Влачић 8, Оташевић 6, Цвејанов 7, Зоретић 7 (Арсић 7),А. Станић 8, Перовић 7, И. Марковски 7 (Секулић 7),Галић 7, Вукајловић 7, Ђурић 7 (Марковић 7),Д. Магда 7 (Д. Влачић 7).

Врло занимљива фудбалска представа виђена је у Војвода Степи. Гостујући фудбалери од самога старта су имали теренску иницијативу и константно су нападали на гол Црвене звезде.  И у  успели су да поведу и то с пенала.

Домаћи фудбалери нису се предавали,  изједначили су у 36. минуту. је Милош Милошевић је савладао голмана Влачића.

Банат  - Крајина 10:0 (6:0)

ЧЕНТА: Игралиште Баната, гледалаца 100. судија: Д. Гроздановић (Житиште).Стрелци:Д. Ђорђевић у 6. 30. и 35. (из пенала) И. Ракетић у 13. У. Миленковић у 15. и 62. Н. Ненезић у 27. А. Булић у 54. И. Куштримовић у 64. и В. Ковач у 85. минуту. Жути картони: П. Крстић (Банат),а Б. Бјелетић (Крајина).

БАНАТ: В. Васић 8, И. Ракетић 8, У. Тошковић 7 (А. Радојичић 7),Д. Ђорђевић 9 (И. Куштримовић 8), П. Крстић 7 (С. Жегарац 7),Ескић 8, Добрић 7, М. Антић 7 (В. Ковач 8),У. Милинковић 8, Н. Ненезић 7 (Лековић  7), А. Булић 8.

КРАЈИНА: Срђан Трикић 5, Латковић 5, Јелисавац 5, Бјелетић 5, Мамлић 5, Јовичић 5, Миливојевић 5, Бајић 5, Маркановић 5 , Ковачевић 5 (Гаврилов 5),Синиша Трикић 5.

Фудбалери Баната из Ченте су до врха напунили мрежу гостију из Крајишника, који заправо и нису имали голмана, већ је између статива стајао играч Срђан Трикић.

Напредак - Русанда 1:1 (0:0)

ЧЕСТЕРЕГ: Игралиште Напретка, гледалаца 150. судија: Д. Белић (Зрењанин). Стрелци:С. Тасић у 80. за Напредак, а Д. Стеванов у 58. минуту за Русанду: Жути картони: Тасић, Стојановић, тренер Марко Глигић (Напредак), а Н. Ановић (Русанда).

НАПРЕДАК: П. Милеуснић 8, Тадић 7, Кнежевић 7, Богић 8, Рашета 6, Д. Савић 7(И. Лудајић 7), Тасић 8, Стојановић 6 (Завишин 6),А. Рибић 7 (Стојаковић 7),Винцан 7 (Дапчевић 6),Ступар 7.

РУСАНДА: А. Мијатов 7, Д. Давидов 6 (М. Шаренац 7),С. Живанов 7, Н. Ољача 6, А. Петров 7, М. Вукоје 7, Станковић 6 (Чешљаров 7),Д. Стеванов  8, Ановић 7, Чокулов 7, Маљукан 7.

Фудбалери Напретка, нису искористили најстрожу казну у 11. минуту,  млади голман Русанде Александар Мијатов феноменално зауставио шут Тасића. У наставку гости су нападали и успели да поведу. Међутим. у финишу меча Стефан Тасић се искупио са неискоришћени пенал и  постигао је изједначујући погодак. У гужви  јсе најбоље снашао.

ЖФК Банат - МСК 1:0 (0:0)

ЗРЕЊАНИН: Игралиште ЖФК Баната, гледалаца 200. судија: М. Габоров (Зрењанин). Стрелац: А. Грбан у 94. минуту. Жути картони: Цветићанин, Штрбац, Кондић (ЖФК Банат, а Бичанин (МСК).

ЖФК БАНАТ: Баћан 8, Савичић 6, Јањанин 7, Цветићанин 7, Татић 7, Ружић 7, Мартиновић 7 (Мајкић 6), А. Грбан 9, Штрбац 6, Кондић 7 (Путић 6), Петров 7 (Радичевић 6).

МСК: А. Секошан 6, Д. Исак 6, Тањга 7, Бичанин 7, Пењин 6, Тот 6, Чуровић 6, Замбо 6, Јаковљев 6 (Дворски 5), Панић 6 (Калапиш 6), Грубор 6 (Дражић 5).

Гости из Михајлова припретили су преко Данијела Замба, али је искусни Данило Кондић то све блокирао. Најстарији  на терену код екипе ЖФК Баната Александар Мартиновић главом је тукао поред гола, а  у наставку је такође погодио гостујућег голмана Секошана.

Када се очекивао крај меча, Александар Грбан је у четвртом минуту надокнаде, погодио мрежу и донео славље свом тиму.

Припремио: П. Станић

Раднички (ЈТ) - Делија 1:0, Полет - Будућност 0:3, Напредак - Русанда 1:1, Војводина - АСК 2:0, Младост - 2. октобар 2:0, Банат - Крајина 10:0, ЖФК Банат - МСК 1:0, Црвена звезда - ОФК Стајићево 1:1

1. Будућност     20     15     4      1      50:11        49

2. Русанда 20     13     3      4      45:20        42

3. Полет    20     13     3      4      52:30        42

4. ЖФК Банат    20     12     4      4      38:16        40

5. Стајићево      20     9      7      4      48:26        34

6. МСК      20     10     2      8      35:19        32

7. Банат    20     10     1      9      57:33        31

8. Младост        20     10     1      9      45:35        31