Зрењанинска лига: Дерби сезоне Кикинђанима

​​​​​​​НАКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 1000. Судија: Бикић   (Зрењанин),  стрелац: Владимир Радивојац у 59. за ЖАК. Жути картони: Драганов, Кочиш, Бабић, Узелац (Полет), а Баркоци, Станић, Горан Грујић, Илић, Тодоров, Моноштори (ЖАК).
с

ПОЛЕТ: Јелић 7,5, Надлачки 7, Фејеш 7, Красин 7,5, Драганов 6,5, Кочиш 7, Бабић 7, Марковић 7,5 (Узелац 7), Зорић 7,5, Детари 7,5 ,Радловић 8 (Буцало 7,5).

ЖАК: Баркоци 8,5, Станић 7,5, Станислав Тодоров 7, Ђорђевић 7,5 (Моноштори 7,5), Чокулов 7,5 (Месарошки 7), Радивојац 9, Пенавски 7,5, , Горан Грујић 7,5, Зоретић 7, Илић 7,5, Милан Тодоров 7,5 (Михајловић 7,5).

У првом полувремену гостујући играчи су имали више од игре ,али је одлични голман Полета Алекса Јелић био одличан. И у наставку Кикинђани су били бољи и у 59. минуту Владимир Радивојац је довео своју екипу у вођство. Популарни „Жути мрави „,су надомак уласка у вишИ ранг.

Младост (БД) - Војводина (Б) 4:1 (1:0)

БАНАТСКИ ДЕСПОТОВАЦ: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија: Пјевач (Зрењанин). Стрелци: Милош Топало-

вић у 4. и 47. ,Самоловац у 59. и Бојић у 73. за Младост, а Светислав Селаковић у 76. минуту за Војводину. Жути картон: Далибор Пајташев (Војводина ).

МЛАДОСТ: Марић 8, Вулета 7, Слободан Топаловић 7, Стефанов 7,5, Бојан Топаловић 7,5, Милош Топаловић 9, Самоловац 8,5 (Јован Мијатовић 7), Каурин 7, Миклић 7, Митровић 7,5 (Предраг Мијатовић 7,5), Костин 7,5 (Бојић 8).

ВОЈВОДИНА: Кнежевић 5,5 (Марко Бандић 6,5) ,Кавали 5,5, Стојков 6, Бакић 6,5, Адамов 6,5, Селаковић 7,5, Вања Сараволац 6,5 (Дарко Сараволац 7), Чолак 5 (Винцан 6,5), Владимир Бандић 7, Пајташев 5,5 ,Гаврић 7.

Домаћи су од првог минута били бољи, а помогли су им и голмани гостију који нису имали свој дан.

Младост (Л)  - Крајина  3:2 (1:2)

ЛУКИЋЕВО: Игралиште Младости, гледалаца 100. Судија: Пауновић (Житиште). Стрелци: Вук Бојић у 32. Марко Барањи у 50. и 85. за Младост, а Марко Рајков у 1. и Данко Стојаковић (из пенала) у 22. минуту за Крајину. Жути картони: Сављевић (Младост), а Родић (Крајина).

МЛАДОСТ: Мијатов 8, Бојић 8,5 (Васиљевић 7,5), Сављевић 7, Егреyија 7,5 (Вукојевић 7,5), Ракић 7 (Адамовић 7), Лаловић 7, Нинковић 7,5, Шаренац 7,5 (Вујичић 7), Гужвић 7, Галић 7,5, Барањи 9.

КРАЈИНА: Родић 6,5, Идворјан 6, Јелисавац 5,5 (Трикић 7), Ступар 7 , Мамлић 6,5, Ђурић 7 (Бајић 6), Рајков 7, Кондан 7,5, Маркановић 6,5 (Латковић 6), Стојаковић 7,5, Унгур 7 (Шарац 6,5).

Врло битна утакмица за обе екипе, гости из Крајишника прво полувреме су решили у своју корист. .У другом полувремену Младост је бикла много боља и преокренула резултат.

Највише заслуга за то имају голман домаћих Александар Мијатов, Марко Нинковић и двоструки стрелац Марко Барањи, који је био нерешива енигма за голмана Крајине Ђуру Родића.

АСК  - Банат 1:1 (0:1)

АРАДАЦ: Игралиште АСК-а, гледалаца 100. Судија: Томовић (Зрењанин). Стрелци: Милош Мијић у 48. за АСК, а Милош Габоров у 30. минуту за Банат. Жути картони: Понорац, Бојанић, Ненин, Жељко Станић (шеф стручног штаба) и Душан Мијић (представник клуба)Аск ), а Драговић,Антић, Габоров (Банат).

АСК: Етвеш 7,5, Лончарски 6,5, Бирманац 6 (Стришко 7,5), Ђуричек 6,5, Закић 7,5, Мијић 8, Тасић 7, Понорац 7, Весин 6,5, Бојанић 6, Ненин 7.

БАНАТ: Сладовић 8, Ракетић 7, Драговић 6,5,  Мијатов 7 (Ковач 6,5 ), Ђорђевић 7, Станковић 7,5, Антић 6,5, Габоров 8,5, Бајкин 7,5, Петровић 7, Којић 7,5.

Играчи Баната из Ченте су повели већ у 30 минуту. У другом полувремену, много боља ангажованија и пожртвована игра домаће екипе уродила је плодом. Милош Мијић се нашао у шеснаестерцу Баната и затресао мрежу Немање Сладовића .

Могли су домаћи играчи и до сва три бода. У 80. минуту у најбољој прилици био Јован Понорац.

Делија - Борац 2:2 (2:1)

МОКРИН: Игралиште Делије, гледалаца 150, судија: Гроздановић (Житиште). Стрелци: Дарко Миладинов у 16. (из пенала) и Игор Живко у 32. за Делију, а Илија Рашета у 8. и Владимир Бракус у 86. минуту за Борац. Жути картони: Ђукић, Новица Симић, Попов (Делија), а Штиковац (Борац).

ДЕЛИЈА: Бадрљица 7,5, Ђукић 7, Перишић 6,5, Даријан Симић 7,5, Новица Симић 8, Миладинов 7,5, Видицки 7 (Ковач 6,5), Срђан Васичин 7,5, Попов 7, Живко 8, Божић 7,5.

БОРАЦ: Пухар 7, Марко Иванчевић 7, Аћамовић 6,5 ,Страњиња Зечевић 7 (Махалбашић 6,5), Рашета 8 (Ракић 7), Гајинов 7, Бичанин 7,5 (Милош Пухар 7), Тошков 7, Слободан Барбул 6,5, Владетић 7(Бракус 8), Штиковац 7,5 (Ивица Барбул 7).

У Мокрину је одиграна врло неизвесна утакмица .Домаћи играчи Делије су у првом полувремену стекли предност од 2:1. Гости из Александрова се нису предавали. И када су сви мислили да ће се ова утакмица завршити победом домаћих, за изненађење се потрудио Владимир Бракус који је својој екипи велики бод, када је прецизним шутем  преварио Радована Бадрљицу .

Војводина (НМ) - Русанда 1:5 (0:1)

НОВО МИЛОШЕВО: Игралиште Војводине, гледалаца 150, судија: Јонић (Кикинда). Стрелци: Дејан Вијоглавин у 63. за Војводину, а Недељко Шаренац у 33. Александар Оyин у 49. и 62. и Дејан Стеванов у 80. и 82. минуту за Русанду.Жути картони: Арсенов, Малешев, Вијоглавин (Војводина), а Прец, Стефан Живанов, Јанковић, Немања Ољача, Шаренац (Русанда).

ВОЈВОДИНА: Весков 5, Винцан 6,5, Марчић 5, Терзин 5, Арсенов 7 ,Стојков 6,5, Голић 5,5 (Милетић 7), Јосимовић 6, Радновић 6 (Бајић 7,5), Малешев 7, Вијоглавин 7,5.

РУСАНДА: Милован Куручев 8,5, Прец 7, Давидов 7, Стефан Живанов 7,5 (Маринац 7) ,Јанковић 7,5, Немања Ољача 7,5, Шаренац 8 ,Оyин 9 (Ђурић 7,5), Станковић 7,5(Нешић 7), Марко Куручев 7,5, Дејан Стеванов 8,5.

Гости из Меленаца су од старта диктирали темпо, а у другом полувремену боље спремнији играчи Русанде су постигли још четири прелепа поготка .

Напредак - ЖФК Банат 1:0 (0:0)

ЧЕСТЕРЕГ: Игралиште Напретка, гледалаца 200.Судија: Белић  (Зрењанин) .Стрелци:Душан Савић у 77. минуту. Жути картони: Милеуснић, Бицок, Завишин, Влајић, Клиска, Дејан Мијатовић, Даљевић (Напредак), а Баћан, Штрбац, Гашић, Цветићанин (Банат). Црвени картони: Горан Микић, Бојан Ђорђевић , Срђан Радичевић (Банат).

НАПРЕДАК: Милеуснић 8, Бицок 7,5, Завишин 7, Влајић 7,5, Тадић 7, Богић 7,5 (Костић 7), Рибић 7,5, Душан Савић 9, Клиска 7 (Даљевић 7,5), Свејетлица 7, Дејан Мијатовић 8.

БАНАТ: Баћан 7, Савичић 7, Јањанин 7,5, Цветићанин 6,5, Радичевић 6, Раичевић 6,5 (Ђорић 7,5), Ружић 6,5, Штрбац 7, Микић 6,5, Гашић 7,5 (Пјевчевић 7), Кондић 7,5.

УЧестерегу играо се заиста одличан и допадљив фудбал. Ова утакмица је имала велики значај за гостујућу екипу Баната из Зрењанина .Гости из Зрењанина су могли да дођу до вођства, када је у 75 минуту,са линије пенала, али је Срђан Радичевић био непрецизан.

Гол одлуке постигнут је у 77. минуту ,када је најбољи у екипи Напретка Душан Савић затресао мрежу Душана Баћана. Гости су су после тога кренули да изједначе ,велико шансу је имао резервиста Златко Ђорић, али је млади голман Напретка Петар Милеуснић био на месту.

Врло добри судија Душан Белић из Зрењанина, поделио једанаест жутих картона и три црвена картона сасвим заслужено.

Припремио: П. Станић

Војводина (НМ) - Русанда 1:5, Младост (БД) - Војводина (Б) 4:1, Напредак ЖФК Банат 1:0, Младост (Л) - Крајина 3:2, Полет - ЖАК 0:1, АСК - Банат 1:1, Делија - Борац 2:2. Слободна је била: Будућност.

1. ЖАК      24     19     2      3      60:20        59

2. Полет    24     17     3      4      60:26        54

3. ЖФК Банат    24     15     5      4      44:14        50

4. Будућност      24     13     3      8      43:30        42

5. Банат    25     10     8      7      43:33        38

6. Напредак      24     10     7      7      56:31        37

7. Русанда 24     11     4      9      47:37        37

8. Делија  25     9      5      11     37:51        32