Зрењанинска лига: Дуел имењака припао Милошевчанима

Дерби два имењака је припао Војводини из Новог Милошева.
Екипа Војводине из Новог Милошева

Војводина (НМ) - Војводина (Б)4:2 (1:1)

НОВО МИЛОШЕВО: Игралиште Војводине, гледалаца 100.Судија: Пјевач (Зрењанин). Стрелци:Дејан Вијоглавин у 11. и 73. Страхиња Јосимовић у 53. (из пенала) и Дејан Голић у 69. за Војводину, а Драган Адамов у 30. и Ненад Гаврић у 80. минуту за Војводину.

ВОЈВОДИНА(НМ): Весков 8,5, Винцан 7,5, Марчић , Арсенов 7, Стојков 6,5 (Хајду 7), Голић 7,5 (Ракић 7), Јосимовић 8 (Бербаков 7,5), Радновић 7,5, Малешев 7,5 (Милетић 7), Дејан Вијоглавин 9, Атанасковић 7,5.

ВОЈВОДИНА (Б): Марко Бандић 6, Селаковић 7,5, Кавали 5,5 ,Владимир Бандић 5.5, Пајташев 6, Винцан 6,5, Адамов 8, Кнежевић 6,5 , Дарко Сараволац 7, Гаврић 7,5.

У првом полувремену водила се изједначена борба иако су гости из Башаида играли само са десеторицом фудбалера.

Играчи Војводине из Новога Милошева бројчано јачи  у другом делу  постигли су три прелепа поготка и сасвим заслужено и победили. Голман домаћих  Борислав Весков је сјајно бранио.

АСК -Делија 3:0 (3:0) (прекинуто у 30. минуту)

АРАДАЦ: Игралиште АСК – а, гледалаца 100. Судија: Миљуш   (Зрењанин). Стрелци: Бирманац у 2. Тасић у 7. и Ненин у 33. минуту.

АСК: Етвеш 8,5, Надлачки 7,5, Лончарски 7, Бирманац 8, Закић 7,5, Мијић 7,5, Тасић 8,5, Понорац 7,5, Весин 7,5, Бојанић 7, Ненин 9.

ДЕЛИЈА:Видицки 5,5, Н. Симић 6,5, Миладинов 6,5, Баштованов 5,5 , Цвијан 6, Д. Симић 7, Живко 6, Попов 5,5.

Екипа Делије из Мокрина допутовала је на мегдан екипи ААСКА  из Арадца са 8 играч.То је домаћим играчима Аска знатно олакшало задатак И меч је после трећег гола домаћих прекинут.

Младост (Л) - Будућност 2:1 (0:0)

ЛУКИЋЕВО: Игралиште Младости, гледалаца 200. Судија: Печек  (Кикинда). Стрелци: Васиљевић у 67. и Нинковић у 80. за Младост,а Перин у 63. минуту за Будућност.

МЛАДОСТ: Мијатов 8 (Милошевић 7,5), Бојић 7,5, Егреџија 7, Шаренац 7,5, Лаловић 7,5 (Баждар 7), Нинковић 9, Васиљевић 8,5, Гужвић 7,5, Барањи 7,5,  Вујичић 7 (Мишић 7,5), Адамовић 7,5.

БУДУЋНОСТ: Медић 7 (Арсин 7,5), Васиљевић 7, Ковачевић 6,5, Глишин 6, Прокин 7, Дарко Ољача 6,5, Јован Томин 6, Прпа 7,5, Славко Томин 6,5 (Марков 7), Стојичић 6,5, Перин 8.

Врло добар и узбудљив меч је одигран у Лукићеву.Гости из Српске Црње су дошли у вођство, када је у 63 минуту..Изједначио је прелепим поготком Вукашин Васиљевић. Велику победу играчима Младости донео је Нинковић.

Младост (БД) - Крајина 2:1 (1:0)

БАНАТСКИ ДЕСПОТОВАЦ: Игралиште Младости, гледалаца 150, судија: Јонић (Кикинда). Стрелци: Митровић у 30. и Миклић у 50. за Младост ,а Ђурић у 64. минуту за Крајину. Жути картони: Стефанов, Миклић (Младост), а Родић, Мамлић (Крајина).

МЛАДОСТ: Марић 8, Вулета 6,5, Мијатовић 7, Сл. Топаловић 7,5, Стефанов 7, Сујић 7, Бојан Топаловић 8, М. Топаловић 7,5, Самоловац 6,5 (Марић 7,5), Миклић 9, Митровић 8,5.

КРАЈИНА: Родић 6,5, Латковић 6, Јелисавац 5,5, Мамлић 5,5, Ђурић 8, Унгур 7, Стојаковић 7,5, Рајков 6,5, Кондан 6, Маркановић 6,5, Трикић 7 (Гаврилов 6,5).

Играчи Младости су играли боље И дошли у вођство преко Митровића.  И у другом полувремену домаћи су диктирали темпо и у 50. минуту Филип Миклић  је погодио мрежу гостију. Екипа Крајине је смањила вођсво Деспотовчана у 64. минуту, али није успела да изједначи резултат.

Русанда -ЖФК Банат  2:0 (1:0)

МЕЛЕНЦИ: Игралиште Русанде, гедалаца 100. судија: Пауновић  (Житиште), стрелци: Куручев у 40. и Радојев у 62. минуту. Жути картони: Куручев, Радојев, Попов (пмоћни тренер) (Русанда), а Цветићанин, Кондић (ЖФК Банат).

РУСАНДА: М. Куручев 8,5, Путник 7 (Ђурић 7,5), Давидов 7, Живанов 7,5, Јанковић 7,5, Ољача 7, 0џин 7,5 (Шаренац 7), Станковић 7,5, Марко Куручев 9, Стеванов 8, Ивица Радојев 8,5 (Маринац 7,5).

БАНАТ: Баћан 6, Савичић 6, Јањанин 6,5, Цветићанин 7,5 (Ружић 7), Радичевић 7, Раичевић 7,5 (Стојковић 7), Штрбац 6, Ђорић 6,5 (Перутка 7), Гашић 6,5 (Пјевчевић 7), Кондић 6,5, Мајкић 5,5.

Зрењанинци нису били довољно мотивисани, домаћи играчи су то вешто искористили.

Полет-Банат 3:1 (1:0)

НАКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 300. судија: Радуловић  (Елемир), стрелци: Драганов у 45. Зорић у 52. Кочиш у 55. за Полет, а Ђорђе Бајкин у 47. минуту за Банат. Жути картони: Детари (Полет), а Сладовић, Ескић (Банат).

ПОЛЕТ: Јелић 8 (Бикић 8,5), Надлачки 7,5 (Малогајски 7,5), Буцало 7, Фејеш 6,5, Драганов 8 (Инђић 7,5), Кочиш 7,5 (Којић 7), Бабић 7, Узелац 7,5, (Велемиров 7), Зорић 9, Детари 7,5, Радловић 7,5.

БАНАТ: Сладовић 6, Радојичић 6,5, Ракетић 7, Драговић 6, Мехинагић 7 (Петаковић 6,5), Ђорђевић 7, Станковић 6, Ескић 7,5, Бајкин 8, Бабин 7, Петровић 7,5 (Ковач 6,5).

Напредак - ЖАК 1:3 (0:2)

ЧЕСТЕРЕГ: Игралиште Напретка, гледалаца 150, судија: Ранков (Кикинда ), стрелци: Клиска у 48. за Напредак, а Фучак у 28. (из пенала), Тодоров у 39. и Михајловић у 80. минуту за ЖАК, жути картони: Бицок, Завишин, Дејан Мијатовић (Напредак), а Ђорђевић Никола (ЖАК).

НАПРЕДАК: Милеуснић 7, Бицок 6, Завишин 5,5,Тадић 7, Богић 7,5, Савић 7,5, Клиска 7,5 (Вујиновић 7), Даљевић 6, Свјетлица 6,5, Рибић 7, Дејан Мијатовић 6,5.

ЖАК: Баркоци 8,5, Баба 7, Михајловић 9, Станислав Тодоров 7,5 (Дрљача 7), Ђорђевић 7 (Салкаи 7), Чокулов 7,5 (Горан Грујић 7), Зоретић 7,5, Фучак 8, Месарошки 7,5, Милан Тодоров 7,5 (Моноштори 7,5).

Припремио: П. Станић

Резултати:

Војводина (НМ) - Војводина (Б) 3:2, Русанда - ЖФК Банат 2:0, Младост (БД) - Крајина 2:1, Напредак - ЖАК 1:3, Младост (Л) - Будућност 2:1, Полет - Банат 3:1, АСК - Делија 3:0.