ЗРЕЊАНИНСКА ЛИГА Игор Татић чува врх

У првом полувремену обе екипе су имале изгледне прилике,  али су се истакли голмани Мартин Магда и Данијел Хорват.
lopta

Напредак - Билећанин  1:0  (0:0)

ЧЕСТЕРЕГ: Игралиште Напретка, гледалаца 200, судија: М. Габоров (Зрењанин). Стрелци: Игор Татић у 67. минуту за Напредак. Жути картони: С. Тадић, М. Вујиновић  (Напредак), а М. Вујовић (Билећанин).

НАПРЕДАК: М. Магда 8, И. Рашета 7, С. Тадић 7 (Д. Стојаковић 7), Н. Богић 8, М. Вујиновић 7, З. Пењин 7 (С. Стојановић 7), И. Татић 8, 5, С. Тасић 7, М. Матић 7 (А. Рибић 7),Г. Микић 7, Ж. Грујић 7.

БИЛЕЋАНИН: Д. Хорват 7, М. Алексић 7, Н. Кустурић 6 (З. Мангер 6), С. Огњеновић 7, А. Мирковић 7, М. Вујовић 6, Видак Грубачић 6, Н. Унгур 7 (А. Тришић 6), Милован Маговчевић 6, В. Скоко 6, Б. Вучковић  7.

А у наставку агилније су кренули играчи Напретка. Чета тренера Напретка из Честерега, Марка Глигића, била упорна и притискала одбрану Билећанина. У  67. минуту лопта је дошла до одличног Игора Татића, који је топовским ударцем са 18 метара, пчогодио мрежу.

Сечањци су покушавали да изједначе Страхиње Огњеновића и Алексе Мирковића, али без успеха, јер је одлична одбрана Напретка, предвођена искусним Николом Богићем и голманом Мартином  Магдом све нападе зауставила.

Раднички (ЈТ) -  Младост  0:2   (0:0)

ЈАША ТОМИЋ: Игралиште Радничког, гледалаца 200, судија: Н. Радаковић (Банатско Карађорђево). стрелци: Топаловић у 79. и Самоловац  у 87. минуту. Жути картони: И. Васић, С. Јањић (Раднички), а М. Митровић, М. Топаловић, Ј. Самоловац,  Ј. Мијатовић (Младост).

РАДНИЧКИ: И. Васић 6, И. Пенов 6, Н. Шпачек 6, Е. Ференци 6 (У. Кенђа 6), М. Пејин 7, С. Ђого 6, М. Рајков 6, Н. Ковачевић 6 (А. Нађ 6), К. Ференчак 6 (М. Варга 6), С. Јањић 6 (М. Пека 6), Д. Пијетловић 7.

МЛАДОСТ: Т. Марић 8, С. Марић 7, С. Топаловић 7, М. Митровић 7 (Ј. Мијатовић 7 (А. Бојић 7), Н. Топаловић 7, Б. Топаловић 7, Милош Топаловић 8,  Ј. Самоловац 9, Л. Каурин 7, Н. Гавранић 7, М. Крстовић 8.

У комшијском дербију славили су гости из Банатског Деспотовца. Милош Топаловић је у 79 минуту прошао по левој страни и снажним ударцем погодио горњи угао иза голмана Ивана Васића.

У финишу утакмице,повратну лопту искористио је Јован Самоловац и оверио победу Деспотовчана.

Војводина  -  Делија  0:2  (0:1)

НОВО МИЛОШЕВО: Игралиште Војводине, гледалаца 100, судија: Д. Небојша (Кикинда). Стрелци: Милин Немања у 7. и 90. минуту за Делију. Жути картони: Б. Терзин, В. Арсенов, М. Радновић (Војводина), а И. Живко, Новица Симић, Н. Милин (Делија).

ВОЈВОДИНА: И. Влашкалин 6, Д. Пајташев 6, Ј. Беложански 6 (И. Костић 6), Б. Терзин 6, В. Арсенов 5, И. Арсенов 5 (О. Балинт 6), Д. Малогајски 6, М. Радновић 7 (А. Мишковић 6), С. Савић 5, С. Васичин 6, Вања Самоловац 6.

ДЕЛИЈА: Р. Бадрљица 8, И. Живко 7, Д. Миладинов 8, Д. Перишић 7, Ж. Попов 7, Новица Симић 7 (Ж. Фишаков 7), Даријан Симић 7, С. Станкић 7, С. Попов 7 (Г. Јованов 7), Н. Милин 9, В. Шћепановић 8.

Мокринчани су после низа лошијих резултата  заиграли много одговорније и победили. У 7. минуту Немања Милин, нашао се у срцу шеснаестерца Војводине, и матирао голмана Влашкалина.

Гости из Мокрина су имали одличну контролу игре, а одбрана је такође сјајно деловала. Када су сви мислили да ће се утакмица завршити  минималним резултатом, Немања Милин је у 90. минуту постигао ефектан погодак.

Банат  -  ЖФК  Банат  1:0  (0:0)

ЧЕНТА: Игралиште Баната, гледалаца 150, судија: Л. Рашков (Зрењанин). Стрелац: Урош Милинковић у 87. минуту. Жути картони: М. Тројановић, А. Радојичић (Банат,Ч), а С. Радичевић, Д. Кондић, В. Петров (ЖФК Банат). Црвени картони: Владимир Стефановић и Ненад Тимотијевић  (Банат, Чента), а Никола Цветићанин и Душан Баћан (ЖФК Банат).

БАНАТ: Д. Максимовић 8, М. Танасић 7, У. Тошковић 7, В. Стефановић 6, Н. Илић 7 (М. Лековић 7), М. Тројановић 7, Н. Тимотијевић 6, А. Јоцић 7 (А. Мартиновић 7), У. Милинковић 9, П. Крстић 8, Д. Добрић 7(Игор Илић 7).

ЖФК БАНАТ: Д. Баћан 5, А. Путић 5, Н. Цветићанин 6, С. Радичевић 6, А. Ољача 6 (М. Пјевчевић 6), С. Ружић 7, Л. Ђукић 6, Н. Буратовић  6, У. Гашић 5, Д. Кондић 6, В. Петров 7 (З. Гајић 5).  Била је то нерволзна утакмица, па је судија Луне Рашков из Зрењанина, имао пчуне руке посла и поделио чак четири црвена картона. Фудбалери Баната из Ченте, су прв и  успели да консолидују своје редове и смире тензије, и да стигну до победе. Одлични Урош Милинковић је три минута пре краја затресао мрежу ЖФК Баната.

Напредак - Црвена звезда  0:1  (0: 0)

БАНАТСКА ТОПОЛА: Игралиште Напретка, гледалаца 150, судија: З. Лазар (Бока). Стрелац: Огњен Јефтенић у 86. минуту. Жути картони: В. Вукмировић, З. Ђорић, С. Селаковић (Напредак), а С. Делић и Шеф стручнога штаба Ђорђе Рудан (Црвена звезда).

НАПРЕДАК: Б. Весков 7, В. Вукмировић 7, С. Тодоров 6, С. Роцков 6 (И. Фехер 6), З. Џин 7, Ш. Секереш 7 (М. Станковић 6), З. Ђорић 7, Л. Радојчин 6, М. Дрљача 6, Р. Арађанин 6, С. Селаковић 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: С. Ћирковић 8, П. Кнежевић 7, З. Кубуровић 8, Д. Комненовић 7, С. Барбат 7, Р. Комненовић 7, М. Мршић 7 (Р. Будаи 7), О. Јефтенић 9, Д. Мијатовић 7 (С. Костић 7), С. Делић 7, С. Свјетлица 7 (М. Јеловац 7).

У Банатској Тополи одиграна је неизвесна фудбалска представа. У првом полувремену и једна и друга екипа имала је неколико приликка, али су голмани били на висини задатка.  Гол одлуке постигнут је у 86. минуту Огњен Јефтенић, успео да савлада голмана Напретка Борислава Вескова.

Омладинац ФАМ - Полет  1:3  (0:2)

БОТОШ: Игралиште Омладинца ФАМ, гледалаца 100, судија: М. Кемера (Зрењанин). Стрелци: Дамјан Вењарски у 81. за Омладинац ФАМ, а У. Зорић у 13. М. Кењало у 42. и Ј. Фејеш у  53. минуту за Полет. Жути картони: Б. Угреновић (Омладинац ФАМ), а Н. Бабић, М. Цвијан (Полет).

ОМЛАДИНАЦ ФАМ: Б. Јанкулов 5, Д. Вичек 5, И. Стојков 5, Ђ. Племић 5, Н. Анчин 5 (А. Кнежевић 5), Н. Стојшин 5 (Ђ. Немет 5), М. Срдић 5, М. Стаменковић 5, С. Глишин 5 (У. Попадић 5), Б. Угреновић 5, Б. Малешев 5 (Дамјан Вењарски 7).

ПОЛЕТ: С. Гајинов 7, М. Надлачки 7 (А. Анушић 7), Ј. Фејеш 9, К. Драганов 7 ( М. Цвијан 7), М. Мићин 7,  Н. Бабић 7 (М. Радловић 7), Д. Буцало 7, Д. Симић 7 (М. Тодоровић 7), У. Зорић 8, М. Кењало 8, Н. Нешић 7 (Д. Вукобрат 7).

Фудбалери Полета из Накова у свим елементима игре били су бољи. Наковчани су већ у првом делу стекли предност од два гола. А одлични  Јован Фејеш, је у 53. минуту повећао вођство. У фгинишу меча домаћи су успели да смање резултат.  Дамјан Вењарски, је ефектним шутем преварио голмана Стевицу Гајинова.

2. октобар - МСК   3:2  (2:1)

КУМАНЕ: Игралиште 2. октобра, гледалаца 150, судија: Н. Кнежевић (Банатско Карађорђево). Стрелци: Дејан Вијоглавин у 13.  В. Закић у 35. и Б. Видовић у 78. за 2. октобар,  а Данијел Замбо у 44. (из пенала) и  Марко Перовић у 67. минуту за МСК. Жути картони: Б. Видовић, Д. Вијоглавин, К. Касаш (2. октобар), а Д. Исак, Д. Ступар, И. Бичанин, Д. Замбо (МСК).

2. ОКТОБАР: Г. Лазић 8, Б. Видовић 9, Д. Вијоглавин 8 (Д. Лазић 7), Немања Бозокин 7, М. Љеваја 7,  С. Секулић 7 (М. Барањи 7), С. Милосављев 8, В. Закић 8, К. Касаш 7 (Г. Радосављев 7), С. Тешић 7 (М. Прапорски 7), М. Носоњин 7.

МСК: М. Бељац 7, Д. Исак 7, М. Говедар 7, И. Тањга 7 (А. Халади 6), Д. Ступар 7 (Т. Јаковљев 6), М. Перовић 8, А. Такач 6 (Н. Константинов 6), И. Бичанин 7 (Оскар Гуљаш 7), Д. Замбо 7 (Ш. Бука 7), Г. Исак 6, В. Грубор  7.

Куманчани су кренули одлично и рано повели. Бојан Видовић је пронашао Дејана Вијоглавина који је пчогодио мрежу.  Одлични Владимир Закић је у 35 минуту, удвостручио је предност.  Гости су смањили са пенала,  Данијел Замбо, је преварио  Горана Лазића.

Средином другог дела гости су успели да изједначе, међутим у финишу меча Бојан Видовић  је постгао ефектан погодак и донео победу Куманчанима.

ОФК Стајићево  -  Јединство ( НБ) није одиграно

У Стајићеву није одиграна утакмица, јер клуб домаћин није обезбедио здравственог радника. Главни судија утакмице Маријан Гајин из Кикинде и делегат Илија Ђурђевић нису дозволили да се утакмица одигра. На потезу  је Комесар за такмичење Подручне лиге Зрењанин Иван Шибул, који ће ову утакмицу вероватно регистровати службеним резултатом (0:3) у корист Јединства из Новога Бечеја.

Припремио: П. Станић

Резултати и табела:

Раднички  (ЈТ) - Младост 0:2, 2. октобар - МСК 3:2, Војводина - Делија 0:2, Напредак (БТ) - Црвена звезда 0:1, Банат (Ч) - ЖФК Банат 1:0, Напредак (Ч) _ Билећанин 1:0, ОФК Стајићево - Јединство није одиграна , Омладинац ФАМ - Полет 1:3.