Зрењанинска лига: Кикинђани у надокнади до важне победе

„Жути мрави „,су имали тешко гостовање у Александрову .У првом полувремену обе екипе су имали шансе.
lopta

Борац - ЖАК 1:2 (0:0)

АЛЕКСАНДРОВО: Игралиште Лукарело, гледалаца :200. Судија: (Бока). Стрелци: Барбул у 72. за Борац, а Бербаков у 77. и Тодоров у 94. минуту за ЖАК. Жути картони:Самолов, Бичанин, Грујић (Борац), Михајловић, Пенавски (ЖАК). Црвени картон: Бранко Иванчевић (Борац ).

БОРАЦ: Пухар 6 ,М. Иванчевић 7 (Владетић 7) ,Самолов 7, Зечевић 7,5 (Бракус 7,5 ), Д. Гајинов 6, Бичанин 6,5, Грујић 6, Тошков 6, Барбул 7,5, Б. Иванчевић 7, Штиковац 6,5 (Попов 6,5).

ЖАК: Баркоци 8, Баба 7(Крнић 7) ,Станић 8, Бербаков 8,5, Михајловић 7,5, Тодоров 9, Важић 7,5, Пенавски 7,5, Чокулов 7,5, Фучак 8 (Моноштори 7,5), Месарошки 8 (Грујић 7,5).

У другом полувремену иницијатива домаће екипе Борца крунисана је поготком младог играча Слободана Барбула када је у 72 минуту преварио гостујућег голмана Леона Баркоција. Ккада су сви мислили да ће, остати 1:1, за то се побринуо Станислав Тодоров који је у судијској надокнади погодио мрежу.

Младост(Л) - Младост (БД)    2:1 (1:0 )

ЛУКИЋЕВО: Игралиште Младости, гледалаца100, судија:Антонин (Зрењанин). Стрелци:Лука Шаренац у 2. и 65. за Младост (Л), а Јован Самоловац у 58. минуту за Младост (БД).

МЛАДОСТ: Мијатов 8, Сављевић 7,5, Егреџија 7,5, Лаловић 7,5 (Адамовић 7), Нинковић 8, Шаренац 9, Павловић 7, Васиљевић 7,5, Гужвић 7,5, Баждар 7, Вујичић 8.

МЛАДОСТ(БД): Бојић 7, Миљан Топаловић, Марић 7,5, Слободан Топаловић 7, Вулета 7, Бојан Топаловић 8, Милош Топаловић 6,5, Самоловац 7,5, Митровић 7, Миклић 6,5, Крстовић 7.

Одлука је пала у 65. минуту када је Лука Шаренац и други пут погодио мрежу гостију.

Делија - Крајина 3:1 (2:0)

МОКРИН: Игралиште Делије, гледалаца 150, судија:Томашев (Зрењанин ). Стрелци: Врачев у 1.и 78. и Перишић у 15. за Делију, а Марко Рајков у 71. минуту за Крајину. Жути картони: Врачев, Јолић, Баштованов (Делија), а Латковић (Крајина).

ДЕЛИЈА: Бадрљица 8, Врачев 9,Тот 7,5, Перишић 8, Новица Симић 7,5 (Видицки 7,5), Миладинов 7,5, Васичин 8 (Фишаков 7), Јолић 7, Даријан Симић 7,5, Баштованов 7,5,Живко 8.

КРАЈИНА: Ћулибрк 5,5, Латковић 5,5, Идворјан 6, Мамлић 6, Дмитров 5,5,Унгур 6,5, Стојаковић 7, Ђукић 6 (Кнежевић 6), Рајков 7,5, Гаврилов 7 ,Трикић 6,5.

Фудбалери Делије из Мокрина одиграли врло одговорно против екипе Крајине из Крајишника  и стигли до вредне победе. Домаћи су повели већ у 1 минуту када је Немања Врачев неопажен био од одбране Крајине и затресао мрежу младога голмана Милана Ћулибрка.

Банат - Будућност 1:0 (1:0)

ЧЕНТА : Игралиште Баната, гледалаца :100. Судија :Печек (Кикинда ). Стрелци: Милош Габоров у 11. минуту. Жути картони: Ђорђевић, Антић (Банат), а Ковачевић, Прокин , Прпа (Будућност ).

БАНАТ: Сладовић 8, Радојичић 8, Ракетић 7, Драговић 7,5, Ђорђевић 7 (Мијатов 7), Крстић 7,5, Ескић 7,5, Габоров 9 (Јоцић 7,5),Бајкин 7,5 (Бабин 7,5 ), Станковић 7,5 (Лазин 7,5),Антић 8.

БУДУЋНОСТ: Медић 7, Александар Прокин 7, Манојловић 6,5 (Лукин 6 ), Ђукановић 7, Марков 6,5, Ковачевић 7, Срђан Прокин 7 (Томин 6,5), Кондић 7,5, Прпа 7, Перин 6,5, Стојичић 7,5 (Дарко Ољача  ) .

Меч у Ченти је решен у 11 минуту када је Милош Габоров, преварио чувара мреже Будућности Душка Медића.

Полет - Русанда 3:1 (3:0)

НАКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 150. судија: Капетановић (Кикинда). Стрелци: Зорић у 3. Кочиш у 8. Красин у 27. за Полет, а Дејан Стеванов у 69 минуту за Русанду. Жути картони: Бабић, Детари (Полет).

ПОЛЕТ: Јелић 8, Којић 7,5, Фејеш 7,5, Зорић 8, (Малагојски 7 ), Кочиш 8 (Вукобрат 7,5), Бабић 7,5, Буцало 7, Марковић 7. Андреј Красин 9 (Радловић 7,5 ), Детари 7, Велемиров 7,5.

РУСАНДА: Милован Куручев 6,5, Ђурић 6,5, Давидов 7, Јанковић 6,5 , Шкондрић 6 (Маринац 7), Станковић 6, Ољача 6,5, Стеванов 7,5, Марко Куручев 7, Радојев 6,5, Путник 6.

Фудбалери Полета из Накова су већ у првом полувремену остварили велику предност од 3:0 у томе им је пуно помогла и индолентна одбрана Русанде.

АСК - Банат 0:1 ( 0:0)

АРАДАЦ: Иралиште АСК-а, гледалаца 100, судија: Габоров (Зрењанин). Стрелац: Ружић у 61 минуту. Жути картони: Надлачки, Понорац, Весин (АСК), а Баћан, Савичић, Цветићанин (Банат. Црвени картон: Стефан Тасић (АСК).

АСК: Етвеш 6,5, Надлачки 7, Тасић 6, Лончарски 7,5, Ђуричек 6,5, Адамов 6 (Бирманац 6,5), Закић 7, Мијић 6, Понорац 6, Весин 6,5, Бојанић 7.

БАНАТ: Баћан 8,5,  Штрбац 7 (Стојковић 7), Савичић 7,5, Цветићанин 7 , Радичевић 7,5, Раичевић 8 (Пјевчевић 7,5), Петров 7,5, Микић 7,5,Ђорић 8 (Јањанин 7,5), Ружић 9, Кондић 8,5.

Екипа АСК –а пружила је снажан отпор али је на крају ипак поклекла. Једини гол постигао је Срђан Ружић. Снажно је шутирао и уз помоћ ветра лопта је ушла у мрежу Дејана Етвеша.

Припремио: П. Станић

Резултати:

Војводина (НМ) - Напредак 2:2, Младост (Л) - Младост (БД) 2:1, Полет - Русанда 3:1, АСК - ЖФК Банат 0:1, Делија - Крајина 3:1, Борац - ЖАК 1:2, Банат - Будућност 1:0. Слободна је била: Војводина (Б).