ЗРЕЊАНИНСКА ЛИГА: Комшијски дерби Црњанима

Будућност - Црвена звезда 1:0 (1:0)
с

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Будућности, гледалаца 200, судија: Б. Јонић (Кикинда). Стрелац: М. Ђурић у 10. минуту. Жути картони: Н. Ковачевић, С. Прпа, Д. Стојичић, М. Манојловић (Будућност), Н. Ковачевић, М. Милошевић, С. Костић, Р. Комненовић (Црвена звезда).

БУДУЋНОСТ: М. Куручев 8, З. Васиљевић 7, Д. Станић 8, А. Марков 7, М. Ђурић 9 (А. Прокин 7, М. Манојловић 6), Н. Ковачевић 7, Н. Ајдарић 7, Ј. Чокулов 8, М. Кондић 8, С. Прпа 7, Д. Стојичић 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: С. Ћирковић 7, Ф. Субу 6, И. Ђуричин 7 (Н. Вукмировић 6), П. Кнежевић 6, З. Кубуровић 7, Д. Комненовић 6 (М. Цревар 6), Н. Ковачевић 6, М. Милошевић 7, С. Костић 6, А. Томин 7, Р. Комненовић 6.

Комшијски дерби између Будућности и Црвене звезде из Војвода Степе није испунио очекивања. Ипак, домаћини су оверили је јесење почасти, а меч је решен практично већ у 10 минуту.Никола Ајдарић претрчао је двојицу играча Црвене звезде и упослио је Милана Ђурића, који је послао лопту иза леђа голмана Славка Ћирковића.

Нажалост, Милан Ђурић је убрзо због повреде, напустио терен у полувремену, заменио га је Александар Прокин који се  такође повредио и у 72 . минуту уступио је место Марку Манојловићу.

Делија - ЖФК Банат 1:3 (1:1)

МОКРИН: Игралиште „Делије”, гледалаца 100, судија: Д. Гроздановић (Житиште). Стрелци: Н. Врачев у 25. за Делију, а А. Мартиновић у 16, Г. Микић у 58. (из пенала) и А. Путић у 70. минуту за ЖФК  Банат. Жути картони: Р. Бадрљица, М. Челекетић, Д. Баштованов, А. Степанчев, Д. Перишић и тренер Радован Миладинов (Делија ),а И. Татић, С. Ружић, Ј. Лукић, Д. Кондић (ЖФК Банат). Црвени картон: Дајан Голић (Делија).

ДЕЛИЈА: Р. Бадрљица 6, Д. Штеванов 7, Д. Миладинов 7 , З. Спахић 6, С. Толмач 7, М. Ћорић 6, Н. Врачев 8, Ч. Божић 5 (Д. Голић 5),М. Челекетић 6, Д. Баштованов 7, Д. Малогајски 7 Д. Перишић 6).

ЖФК БАНАТ: Д. Баћан 8, Д. Јањанин 7, Н. Цветићанин 7, И. Татић 8, С. Ружић 7, А. Мартиновић 8, Г. Микић 8, Б. Лојпур 7, Д. Штрбац 7, Ј. Лукић 7 (А. Путић 9 ), Д. Кондић 8.

Фудбалери ЖФК Баната из Зрењанина су тек у другом полувремену успели да пробију одбрану Делије . Мокринчани су у првом делу играли одлично, али се  бравурозним интервенцијама истакао голман Баната Душан Баћан.

Гости су играча више (искључен Голић) успели да материјализују и већ  58. минуту после оправдано досуђеног пенала.

Тренер Баната Јово Симанић, у финишу увео свеже играче и у 70. минуту Алекса Путић је постигао ефектан погодак.

Напредак - Младост 2:1 (2:1)

ЧЕСТЕРЕГ: Игралиште „Напретка”, гледалаца 100, судија: Јована Халас (Зрењанин). Стрелци: Д. Влајић у 12. и Д. Савић у 26. за Напредак, а Н. Ђурашковић у 35. минуту за Младост.

НАПРЕДАК: П. Милеуснић 8, М. Глигић 7, Б. Завишин 7, Д. Влајић 8, Ј. Понорац 7, Н. Богић 7, Д. Савић 9, Б. Јакшић 7, Д. Ступар 6 (И. Сирар 7),О. Босанчић 6 (У. Глигић 7),Б. Митровић 7.

МЛАДОСТ: Т. Марић  6, Миљан Топаловић 6, Ј. Мијатовић 6, С. Топаловић 7, С. Нинковић 6, М. Баришић 7, Б. Топаловић 6, М. Топаловић 5, А. Бојић 6, М. Зјајић 6, Н. Ђурашковић 8.

У Честерегу је одиграна врло занимљива утакмица која је практично решена у првом полувремену када су Драган Влајић и Душан Савић затресли мрежу голмана Младости Томислава Марића. Почасни погодак за госте из Банатског Деспотовца је постигао Никола Ђурашковић, који је матирао младог голмана Напретка Петра Милеуснића.

У наставку гости су атаковали на гол Напретка, али је одличан био Милеуснић.

АСК - МСК 0:1 (0:0)

АРАДАЦ: Игралиште „Копово„, гледалаца 100, судија: Д. Небојша (Кикинда). Стрелац: Д. Замбо у 85. минуту. Жути картони: Р. Шаргин, И. Ненин, И. Весин, С. Дивнић, Ж. Ерлих (АСК ),а В. Чуровић, Г. Исак (МСК).

АСК: Д. Етвеш 7, С. Ђурић 6, В. Матејин 6, Ј. Бирманац 5, Р. Шаргин 6 (Ж. Ерлих 5),И. Ненин 6 (Р. Поповић 5), А. Ракић 5, М. Мијић 6, И. Весин 7, С. Дивнић 6 (М. Ивановић 5 ),У. Вујичић 6.

МСК: А. Секошан 8, П. Калапиш 7(Е. Тот 7),Д. Исак 7, Р. Попић 7, И. Тањга 8, Н. Животин 7, В. Чуровић 7, Д. Замбо 9, Т. Јаковљев 7, Г. Исак 8, В. Грубор 7 (А. Дражић 7).

Михајловчани су тек у финишу успели да погоде мрежу домаћина.  Данијел Замбо је ефектним и снажним ударцем погодио угао голмана Дејана Етвеша.

Раднички (ЈТ) - Војводина  0:2 (0:2)

ЈАША ТОМИЋ: Игралиште Радничког, гледалаца 100, судија: С. Пјевач (Зрењанин ).Стрелци: С. Роцков у 14. и 40. минуту. Жути картони: В. Михајловић, А. Нађ (Раднички),а М. Атанасковић, И. Кошничар (Војводина).

РАДНИЧКИ: И. Весић 5, В. Михајловић 6, К. Ференчак 5, М. Варга 6 (М. Пека 6),М. Пејин 6, С. Ђого 5,  Н. Шпачек 7(Н. Радивој 6), П. Ђурић 6, И. Пенов 6, Л. Мартиновић 6, Б. Бјелетић 7(А. Нађ 7).

ВОЈВОДИНА: Б. Весков 8, У. Веселиновић 7 (Н. Чубрило 7), М. Бајић 7, Б. Терзин 7, С. Роцков 9 (Н. Лалић 8), Д. Симић 7 (Д. Пушић 7),М. Пецарски 7, Н. Гаврић 8 (М. Радновић 7),З. Џин 7 (И. Лалић 7),М. Атанасковић 7, И. Кошничар 7.

Фудбалери Војводине из Новога Милошева су били убедљиви на гостовању у Јаши Томићу. Стекли су већ у првом делу предност од два голла разлике. Двоструки стрелац био је Слободан Роцков, који је био нерешива енигма за одбрану Радничког и голмана Ивана Весића.

Полет - Банат 5:2 (1:0)

НАКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 150, судија: Д. Родеан (Зрењанин). Стрелци: А. Красин у 18. Д. Буцало у 74. В. Шћепановић у 85. Н. Бабић у 89. (из пенала) и М. Крнић у 91. за Полет, а С. Гиговић у 53. и 55. минуту за Банат. Жути картони: В. Бикић, В. Шћепановић, Д. Марковић, Д. Инђић, У. Зорић, М. Крнић (Полет),а Д. Ђорђевић (Банат). Црвени картон: Александар Радојичић (Банат).

ПОЛЕТ: В. Бикић 8, Д. Узелац 7, Ј. Фејеш 8, В. Шћепановић 8, М. Радловић 7 (М. Крнић 9), К. Драганов 7, Н. Бабић 8, Д. Буцало 8, Д. Марковић 7 (У. Зорић 7), А. Красин 8 (Д. Инђић 7), В.Велемиров 8 (М. Мићин 7).

БАНАТ: Н. Сладовић 5, А. Радојичић 5, И. Ракетић 5, И. Куштримовић 5, С. Гиговић 8, Д. Ђорђевић 7, В. Стефановић 6, С. Ескић 6, Д. Добрић 6, Л. Петаковић 7 (С. Жегарац 5), Д. Бабин 7.

Фудбалери Полета из Накова су одиграли одличну партију и декласирали екипу Баната из Ченте.

Русанда - Стајићево 3:1 (0:1)

МЕЛЕНЦИ: Игралиште Русанде, гледалаца 150, судија: М. Габоров (Зрењанин). Стрелци: С. Станковић у 53. (из пенала) и М. Вукоје у 56. и 71. за Русанду, а С. Новковић у 14. минуту за Стајићево. Жути картон: Д. Магда (Стајићево).

РУСАНДА: А. Мијатов 8, Д. Давидов 7, С. Живанов 7 (М. Шаренац 7), М. Јанковић 7, Н. Ољача 7, Н. Шаренац 8, А. Петров 7, М. Вукоје 9 (А. Оџин 7), С. Станковић 8 (И. Радојев 8), М. Куручев 7, Д. Стеванов 7.

СТАЈИЋЕВО: С. Чанак 5, Д. Оташевић 7, Д. Цвејанов 6, Р. Јоксимовић 7, Д. Магда 6, А. Станић 7, М. Перовић 6 (Н. Стефанов 5), С. Новковић 8, Л. Арсић 7, С. Марковић 6, Н. Радуловић 6.

Гости из Стајићева су неочекивано повели, одбрана Русанде је заспала, а то је зналачки искористио Слађан Новковић.

У наставку организованија игра Русанде уродила је плодом, Саша Станковић је изједначио резултат с пенала. А потом је на сцену ступио Марко Вукоје, који је са два поготка запечатио судбину гостима из Стајићева.

2. октобар - Крајина 6:2 (4:1)

КУМАНЕ: Игралиште 2. октобра, гледалаца 100, судија: Н. Радаковић (Банатско Карађорђево). Стрелци: М. Љеваја у 10. (из пенала), М. Носоњин у 20. Д. Вијоглавин у 25. и 40. и С. Симоновић у 48. (из пенала) и Ж. Бранислав у 67. за 2. октобар, а Д. Кукољ у 28. и Ј. Латковић у 51. минуту за Крајину. Жути картони:С. Секулић (2. октобар),а П. Јелисавац (Крајина).

ДРУГИ ОКТОБАР: Б. Радосављев 8, Б. Видовић 7, М. Љеваја 8 (М. Жарин 8), С. Секулић 7, Д. Лазић 7 (С. Милосављев 7), С. Симоновић 8, О. Барта 7, Н. Јанковић 7, М. Носоњин 8 (С. Тешић 7), Д. Вијоглавин 9 (М. Прапорски 7), Горан Радосављев 7 (И. Виоглавин 7).

КРАЈИНА: В. Маркановић 5, Ј. Латковић 8, А. Идворјан 5, П. Јелисавац 5, Л. Латковић 6, С. Мамлић 5, Д. Кукољ 7, О. Јовичић 5, Б. Миливојевић 5, Д. Стојаковић 6.

Гости из Крајишника су у Кумане допутовали са само 10 играча, а на голу Крајине је поново бранио играч, сада Вук Маркановић који је шест пута вадио лопту из мреже. Бројчано јачи на терену Куманчани су могли да постигну још неколико погодака.

Припремио: П. Станић

Раднички (ЈТ) - Војводина 0:2, Напредак - Младост 2:1, Полет - Банат 5:2, Делија - ЖФК Банат 1:3, Будућност - Црвена звезда 1:0, Русанда - Стајићево 3:1, АСК - МСК 0:1, 2. октобар - Крајина 6:2.

1. Будућност     14     11     3      0      37:6  36

2. Полет    14     9      3      2      37:19        30

3. ЖФК Банат    14     9      2      3      29:14        29

4. Русанда 14     9      1      4      33:17        28

5. Стајићево      14     7      3      4      28:18        24

6. Војводина     14     8      0      6      20:21        24

7. МСК      14     7      1      6      22:15        22

8. Банат    14     6      1      7      28:24        19