Зрењанинска лига: Куманчани најзад прави

2. октобар – Младост (Л) 3:1 (2:0)
lopta2

КУМАНЕ: Игралиште у СРЦ “Огњен Контрић”. Судија: Јонић (Кикинда). Стрелци: Оџин у 10. и Симоновић у 30. и 80. минуту за 2. октобар, а Арсић у 86. минуту (из једанаестерца) за Младост. Жути картони: Јанковић, Икић, Барта, Ковачев (2. октобар), Перовић, Влачић, Магда, Трошић (Младост). Црвени картон: Савељић (Младост).

2. ОКТОБАР: Радосављев, Ковачев (Јелић), Еремић, Н. Јанковић, Симоновић (М. Прапорски), Љеваја, Вијоглавин, Барта, Милосављев, Оџин (С. Јанковић), Икић.

МЛАДОСТ: Влачић, Ђукановић, Перић (Савељић), Гужвић, Галић, Трошић, Перовић, Арсић, Стефанов (Кулић), Магда, Тривковић (Павловић).

После два узастопна пораза, Куманчани су тријумфовали. Изабраници Душка Гвожђарева заслужено су победили увек неугодне госте из Лукићева. Истакао се двоструки стрелац, млади Синиша Симоновић с два гола. У финишу утакмице пораз Младости ублажио је Арсић из једанаестерца.

И. Тубић

Војводина (НМ) – Потисје  2:1 (0:0)

НОВО МИЛОШЕВО: Игралиште Војводине. Судија: Гроздановић (Житиште). Стрелци: Малеш у 60. и Балаш у 82. за Војводину, а Станковић у 80. минуту за Потисје. Жути картони: Малешев, Матић, Балаш (Војводина), Новковић, Стојковић, Станковић (Потисје).

ВОЈВОДИНА (НМ): Весков, Марчић, Бајић, Роцков, Малеш, Лалић (Ј. Стојков), Голић, Б. Стојков (Малешев), Цуцић (Рајтаров), Пушић (Балаш), Матић.

ПОТИСЈЕ: Костић, Новковић, Илић, Соколовић, Стојковић, Балаћ (Д. Михајловић), Антић (Ф. Михајловић), Станковић, Павловић, Кадић, Маринковић.

Гости из Книћанина изненадили су домаћина, који је наступио без пет стандардних првотимаца, отвореном игром и у већем делу били равноправан ривал. Гости су у 30 минуту имали сјајну прилику да дођу у вођство, али је Весков храбро интервенисао.

Домаћи су дошли у вођство у 60. минуту, када је посла продора Лалића, најстарији на терену Огњен Малеш савладао Костића. Уместо да наставе у истом темпу домаћи су чували резултат, што користи Станковић и из соло продора постиже гол за изједначење. Радост гостију трајала је само два минута, пошто је Марко Балаш, после асистенције Марчића, на својој дебитантској утакмици постигао гол одлуке.

Ст. Давидовић

Полет - Раднички 2:2, Тамиш - АСК 2:2, Борац - Војводина (Б) 2:1, Војводина (НМ) - Потисје 2:1, 2. октобар - Младост (Л) 3:1, Младост (БД) - Црвена звезда 2:2, Делија - Лехел 6:1, Клек - Русанда 0:2. Слободан је био: МСК.

 1. Ц. звезда     26     21     5      0      81:17        68

 2. Полет  25     16     3      6      58:24        51

 3. Борац  25     13     5      7      47:25        44

 4. Млад. (БД) (-1)     25     13     4      8      49:31        42

 5. Раднички (-1)       26     12     6      8      49:33        41

 6. АСК     26     11     7      8      50:39        40

 7. Војвод. (НМ) 25     11     7      7      46:36        40

 8. Младост (Л)  26     12     4      10     50:42        40