ЗРЕЊАНИНСКА ЛИГА Куманчани освојили бод у Зрењанину

ЖФК Банат - 2. октобар 0:0
lopta

ЗРЕЊАНИН: Игралиште ЖФК Баната, гледалаца 200, судија: М. Габоров (Зрењанин). Жути картони: Б. Ђорђевић, Л. Ђукић, Д. Кондић (Железнички Банат Багљаш), а Б. Видовић, Д. Вијоглавин и тренер Душко Гвожђарев (2. октобар).

ЖФК БАНАТ: Б. Ђорђевић 8, И. Трајковић 7 (А. Путић 6), Л. Ђукић  7, Д. Јањанин 7, Н. Цветићанин 7 С. Радичевић 8, Глигорије Мићовић 7 (Д. Штрбац 7), С. Ружић 8, М. Пјевчевић 7, Н. Буратовић 7, Д. Кондић  8.

2. ОКТОБАР: Б. Радосављев 8, Б. Видовић 8, Д. Вијоглавин 7, В. Закић 7, Ото Барта 7, С. Милосављев 8, С. Радојковић 7 (Алекса Ђукић 7), М. Барањи 7, Кристиан Кашаш 7, Н. Јанковић 7, М. Носоњин 7.

Обе екипе су имале велике шансе у првоме полувремену да дођу први до поготка, али су голмани Бојан Ђорђевић и Борислав Радосављев били увек на своме месту, тако да је  нерешен резултат најреалнији исход.

Омладинац ФАМ - Напредак 0:5 (0:3)

БОТОШ: Игралиште Омладинца ФАМ, гледалаца 150. Судија: С. Пјевач (Зрењанин). Стрелци: Игор Татић у 4, 58, Стефан Тасић у 22, 76 и Слободан Савић у 28 минуту за Напредак. Жути картони: Д. Вичек (Омладинац ФАМ), З. Пењин (Напредак).

ОМЛАДИНАЦ ФАМ: Б. Јанкулов 5, Д. Вичек 5, Ђ. Немет (У. Попадић 5), Ђ. Племић 5, Б. Малешев 5 (М. Петровић 5), С. Пиперски 5, М. Стаменковић 5, Б. Угреновић 5, С. Глишин 5, Н. Натарош 5, И. Стојков 5 (Д. Костић 5) .

НАПРЕДАК: М. Магда 8, М. Матић 7, И. Рашета 7 (Д. Стојаковић 7), С. Тадић  7, С. Савић 8, Н. Богић 7, З. Пењин 7, И. Татић 9 (У. Глигић 7), С. Тасић 8, С. Стојановић 7 (Б. Митровић 7), Г. Микић 7.

Екипа Напретка из Честерега је од самога старта наметнула свој стил игре уз то кондиционо су били много боље припремљенији од свог ривала и већ у првоме полувремену стекли велику предност, која је за домаће играче Омладинац ФАМ била недостижна.

У екипи Напретка из Честерега је све функционисало беспрекорно. Ефектне поготке постигли су млади и хитроноги играч Стефан Тасић, а искусни играч Игор Татић је право освежење у екипи Напретка.

Играчи су пружили све што је и било договорено - рекао је после меча Тренер Напретка Марко Глигић.  - Већ  у недељу очекује нас велико искушење против увек неугодне екипе Полета из Накова.

Делија - МСК 1:6 (0:2)

МОКРИН: Игралиште Делије, гледалаца  100. Судија: А. Стошић (Зрењанин). Стрелци: Жељко Попов у 89. (из пенала) за Делију, а И. Бичанин у 5. Д. Ступар у 43. М. Петровић у 57. И. Габријел у 63. 78. Д. Замбо у 68.  за МСК. Жути картони: Д. Перишић (Делија), а М. Петровић ( МСК) .

ДЕЛИЈА: Р. Бадрљица 5 (Л. Врачев 5), Д. Симић 5, Д. Миладинов 5 (К. Ковач 5), М. Ћорић 5, В. Шћепановић 5, А. Мартиновић  6, Д. Перишић 5, Ж. Попов 7, И. Живко 5, Ж. Фишаков 5 (М. Челекетић 5), Д. Јолић 5.

МСК: А. Секошан 7, Е. Тот 7 (Н. Константинов 7), И. Тањга 7, Д. Ступар 8, М. Петровић 8 (О. Гуљаш 7), А. Такач 7 (И. Денис 7), И. Бичанин 8, Д. Замбо 8 (Ш. Бука 7), Т. Јаковљев 7 (Д. Ђуровић 7), Исак Габријел 9, В. Грубор 7.

Домаћи играчи Делије  доживели су праву катастрофу, а све је почело поготком младог играча МСК-а Игора Бичанина који је затресао мрежу Делије већ у 5. минуту. Михајловчани су до краја првога полувремена постигли још  један погодак,а стрелац је био Давид Ступар.

Домаћи играчи Делије нису имали адекватна решења како да спрече честе нападе Михајловчана, покушали су са изменом голмана, уместо Радована Бадрљице на гол је стао млади Лука Врачев али ништа никје вредело.

Михајловчани су заслужено победили у Мокрину, највише заслуга за то имали су Игор Бичанин, Давид Ступар, Марко Петровић, Данијел Замбо, и  Габријел Исак.

ОФК Стајићево - Раднички (ЈТ) 3:0 (1:0)

СТАЈИЋЕВО: Игралиште Стајићева, гледалаца 150. Судија: Н. Ранков (Кикинда) . Стрелци: Дејан Оташевић у 8, М. Вукајловић у 58, И. Марковски у 74 минуту за Стајићево. Жути картони: Р. Јоксимовић, Д. Магда, И. Марковски, М. Радулов и представник клуба Давид Симић (ОФК Стајићево), а И. Васић, Н. Ковачевић, М. Савић, С. Ђого и Тренер Дарио Пека (Раднички 1911). Црвени картон: Никола Радивој у 33 минуту (Раднички).

ОФК СТАЈИЋЕВО: Н. Влачић 7 (П. Варадинац 8), Д. Оташевић 9, Р. Јоксимовић 7, Д. Магда 7, Д. Зоретић 8, И. Марковски 8, М. Ђурић 7, М. Радулов 7 (У. Вујичић 7), М. Вукајловић 8, У. Јовановић 7 (Л. Арсић 7), Б. Паланачки 7.

РАДНИЧКИ: И. Васић 6, Н. Радивој 5, Д. Пијетловић 6 (И. Пенов 6), Н. Ковачевић 6 (Н. Јакшић 6 ), У. Кенђа 7, М. Савић 7 (Матија Пека 6), М. Пејин 5 (Ј. Славковић 5), С. Ђого 5, М. Рајков 6, М. Варга 6 (Н. Шпачек 5).

Екипа Стајићева је већ у 8 минуту дошла до вођства. Дејан Оташевић је савладао голмана Ивана Васића и са овим резултатом се отишло на одмор.

У 33 минуту играч Радничког Никола Радивој без икакве потребе добио црвени картон, што су фудбалери Стајићева знали да искористе у наставку меча.

Вреди истаћи да је млади голман Предраг Варадинац у финишу утакмице одбранио велику шансу коју су имали играчи Радничког.

Полет - Банат (Ч) 1:0 (0:0)

НАКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 100. Судија: М. Томовић (Зрењанин). Стрелац: Немања Нешић у 87. минуту. Жути картони: М. Надлачки, М. Пашић, Д. Вукобрат (Полет), а Н. Сладовић, С. Ескић, У. Милинковић, А. Радојичић, Д. Ђорђевић и Тренер Марко Лутовац (Банат).

ПОЛЕТ: С. Гајинов 8, М. Надлачки 7, Ј. Фејеш 7, У. Зорић 7, М. Пашић 8, К. Драганов 7 (Д. Вукобрат 7), М. Мићин 7, Н. Бабић 7, Д. Буцало 7 (М. Цвијан 8), Далибор Симић 7 (Д. Инђић 7), Н. Нешић 9.

БАНАТ: Н. Сладовић 7, И. Ракетић 7 (П. Крстић 6), У. Тошковић 6, С. Ескић 7 (А. Радојичић 6), Д. Добрић 7, М. Тројановић 6 (Д. Ђорђевић 5), Н. Тимотијевић 6, А. Јоцић 6 (И. Илић 6), М. Танасић 6, У. Милинковић 7, У. Живковић 6.

Наковчани су незгодног ривала у Банату. Ченћани су одолевали све до 87. минута, када је Немања Нешић постигао ефектан погодак. После тога поготка Ченћани су кренули да изједначе резултат, али је на испиту била одлична одбрана Полета и  сами голман Стевица Гајинов који је у датим моментима одлично интервенисао.

Црвена звезда - Младост  2:1 (1:1)

ВОЈВОДА СТЕПА: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 150, судија: М. Печек (Кикинда) . Стрелци: Александар Томин у 44. Ристо Комненовић у 56. за Црвену звезду, а Лазар Каурин у 31. минуту за Младост. Жути картони: Д. Комненовић, Н. Вукмировић (Црвена звезда), а М. Митровић, М. Крстовић и тренер Саша Каурин (Младост) .

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: С. Ћирковић 7, П. Кнежевић 7, З. Кубуровић 7, Д. Комненовић 7, С. Барбат 7, С. Делић 7, Ристо Комненовић 9 (С. Дајин 7), А. Томин 8, Н. Вукојевић 7 (С. Костић 7), Д. Мијатовић 7, Р. Будаи 7 (Н. Вукмировић 7).

МЛАДОСТ: Т. Марић 6, Н. Топаловић 6, С. Топаловић 7, М. Митровић 6, Б. Топаловић 7, Милош Топаловић 7, А. Стефанов 6, Л. Каурин 8, Ј. Самоловац 7 (А. Бојић 6), Н.Ћурашковић 6, М. Крстовић 6.

У Војвода Степи је одиграна права првенствена утакмица. Повели су гости из Банатског Деспотовца у 31. минуту када млади играч Младости Лазар Каурин  постигао ефектан погодак матиравши голмана Црвене звезде Славка Ћирковића.

Домаћи су после тога заиграли одговорније и у финишу првога полувремена  Александар Томин  је у 44 минуту изједначио резултат. Најмлађи на терену у екипи Црвене звезде Ристо Комненовић је у 56. минуту довео Степчане у вођство, испоставило се да поставио и коначан резултат.

Билећанин - Војводина  2:0 (1:0)

СЕЧАЊ: Игралиште Билећанина, гледалаца 100. Судија: М. Рунић (Житиште). Стрелци: Алекса Мирковић у 45. и 54. минуту. Жути картони: М. Маговчевић (Билећанин), а Д. Пајташев, И. Исаков, З. Иванов (Војводина) .

БИЛЕЋАНИН: Д. Хорват 8, С. Јухас 7 (Н. Унгур 7), М. Алексић 7 (Г. Вујадиновић 7), Н. Кустурић 7, С. Огњеновић 8, Алекса Мирковић 9, Немања Маговчевић 8, М. Вујовић 7, Видак Грубачић 7 (А. Тришић 7), Милован Маговчевић 7, Б. Вучковић 7.

ВОЈВОДИНА: И. Влашкалин 6, Д. Кормањош 6, Д. Пајташев 6 (И. Исаков 6), Д. Зарић 6, Б. Терзин 7, В. Арсенов 5, Р. Богосав 5 (Вања Сараволац 6), М. Радновић 7, С. Савић 6, Н. Милин 6.

Фудбалери Билећанина у свим елементима фудбалске игре су били бољи од Војводине из Новога Милошева. Истакао је двоструки стрелац Алекса Мирковић, а и одбрана је функционисала као сат.

Јединство - Напредак (БТ) 0:0

НОВИ БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе, гледалаца 200. Судија: С. Пауновић (Житиште). Жути картони: Н. Еремић, М. Ћирић (Јединство), а Вук Вукмировић, С. Роцков, А. Сараволац, Ш. Секереш, Л. Радојчин (Напредак).

ЈЕДИНСТВО: Леон Баркоци 8, Н. Еремић 7, Н. Перић 7 (Р. Стојанов 7), М. Ћирић 7, У Веселиновић 7 (А. Веселић 7), Денис Салиховић 7, Ј. Вребалов 7, Б. Коледин 8, М. Михајловић 7 (З. Обрадовић 7), С. Јосимовић 8, С. Ковачев 7.

НАПРЕДАК БТ: Борислав Весков 8, Вук Вукмировић 7, Р. Арађанин 7 (З. Ђорић 7), С. Тодоров 7, С. Роцков 7, А. Сараволац 8, З Yин 7 (А. Барта 7), Ш. Секереш 8, Л. Радојчин 7 (С. Васичин 7), М. Дрљача 7, С. Селаковић 8.

Новајлије у лиги и стари познаници одиграли су нерешено без голова, иако је било шанси. Тренери  Драган Вукајловић и  Страхиња Васковић у потпуности су били задовољни после утакмице.

Припремио: П. Станић

ОФК Стајићево - Раднички (ЈТ) 3:0, Омладинац ФАМ - Напредак (Ч) 0:5, Полет - Банат (Ч) 1:0, Јединство - Напредак (БТ) 0:0, Билећанин - Војводина 2:0, ЖФК Банат - 2. октобар 0:0, Црвена звезда - Младост 2:1, Делија - МСК 1:6.