Зрењанинска лига: Куманчани прекинули црну серију

Победом против поседње планираног Лехела, Куманчани су прекинули црну серију од два узастопна пораза.
Фудбалери 2. октобра у акцији

Лехел - 2. октобар 1:3 (1:1)

МУЖЉА: Игралиште Лехела. Судија: Мијатовић (Житиште).  Стрелци: Фекете у 10. за Лехел, а Милосављев у 29., Касаш у 70. (из једанаестерца) и Мракић у 87. минуту за 2. октобар. Жути картони: Марић, Љеваја и Касаш (2. октобар). Црвени картон: Петровић (Лехел).

ЛЕХЕЛ: Месарош, Момчиловић, Курунчић (Бабушко), Ђорђић, Петровић, Чикош (Асталос’), Такач, Фекете, Лакерић, Рајић, Михајловић

2. ОКТОБАР: Г. Лазић, Касаш, Марић (Д. Лазић), Вребалов (Мракић), Љеваја, Д. Виоглавин, (И. Вијоглавин), Милосављев, Јанковић (Носоњин), Г. Радосављев, Икић (Ковачев), Вендер.

Иако су изабраници Душана Гвожђарева били фаворити, домаћи су већ на почетку утакмице повели голом Фехера. Ипак, двадесетак минута касније 2. октобар је изједначио преко капитена Стефана Милосављева.

У другом полувремену Куманчани су били бољи и постигли још два гола. Најпре је Касаш реализовао оправдано досуђени једанаестерац, а коначан резултат поставио је новајлија из Бечеја, искусни Мракић, који је искористио одлично додавање Носоњина.

И. Т.

Потисје - Тамиш 4:0 (3:0)

КНИЋАНИН: Игралиште “Крај Бикаре”, судија: Пауновић (Житиште), стрелци: Станковић у 13. и 54. М. Антић у 40. Маринковић у 43. минуту.

ПОТИСЈЕ: Костић 7, Маринковић 7, Анђелковић 7, Штетин 8, Н. Антић 7, Балаћ 7 (Михајловић 7), Илић 7 (Димитријевић 7), Павловић 7 (Милосављевић 7), Станковић 8, М. Антић 7 (Лочки 7), Кодић 8.

ТАМИШ: Матић 6, Јешин 6, Булић 6 (Пејаковић 6), Јоксимовић 6, Сувачарев 6 (Токовић 6), Вељков 6, Сучевић 6 (Бабић 6), Бошковић 6, Лакичин 6, Туба 6, Стефанов 7.

У отвореној игри после дуплог паса Александар Станковић је шутирао под пречку за вођство домаћих, да би Митар Антић са око 25 метара повисио резултат. Добра акција домаћих је резултиртирала када је повратну лопту Маринковић послао у даљи угао.

У наставку утакмице домаћи су стигли до поготка у 54. минуту после корнера усамљени Станковић на другој стативи је главом погодио мрежу.

М. Н. П.

Војводина (Б) - Полет 0:2 (0:2)

БАШАИД: Игралиште Војводине, судија: Ђурин (Зрењанин), стрелац: Вукобрат у 20. и 37. минуту. Црвени картони: Бирминац (Војводина), Бабић (Полет).

ВОЈВОДИНА: Бандић 6, Винцан 6 (Н. Гаврић 6), Попов 6, Завишин 6, М. Гаврић 6 (Перић), Селаковић 6, Јаворина 6 (Армацки 6), Грујић 6, Тодоров 6, Милин 6, Станојевић 7.

ПОЛЕТ: Ковач 8, Кнежевић 8, Кењало 8, Шћепановић 7, Радловић 7 (Велимиров), Глушић 7 (Пашић), Бабић 7, Буцало 7, Радак 7, Зорић 7 (Солеша), Вукобрат 9.

Веома добра игра искусних гостију. У 20. минуту убачену лопту Данило Вукобрат је прихватио и лепим шутем са десетак метара погодио саме рашље домаћих, а у 37. минуту после дуплог паса избио је сам испред голмана и зналачки удвостручио предност Наковчана.  М. Н. П.

Црвена звезда - Војводина 6:1 (4:1)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, судија: Ранков (Кикинда), стрелци: Попесков у 4. Гуцул у 14. и 56. Петрови у 16. и 44. Савичић у 88. (из пенала) за Војводину, Голић у 31. минуту за Војводину.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Хајровић 7 (Ћирић), Ђорђевић 7 (Вокић), Савичић 7, Медић 7, Јанков 6 (Босанчић), Утржен 7, Петровић 8 (Чуданов), Гуцул 8, Попесков 7, Узелац 7, Ружић 7.

ВОЈВОДИНА: Рајтаров 6, Зокић 5, Шкеро 6, Терзин 5, Бајић 6, Роцков 6, Голић 7, Стојков 6, Вучарски 6, Весков 5, Станковић 6.

. У тиму Црвене звезде блистали су Петровић и Гуцул. Био је ово можда најбољи меч на домаћем терену. Гости, иако су примили шест голова заслужују похвале јер нису дошли да се бране, играли су отворено и кроз такву игру створили су неколико прилика да угрозе голмана Хајровића. То им је успело само у 31. минуту када су постигли једини гол и тако ублажили пораз.

М. Рачић

МСК - Раднички 1:1 (0:1)

МИХАЈЛОВО: Игралиште „Лигет”, судија: Јонић (Кикинда), стрелци: Николић у 92. за МСК, Пејин у 10. минуту за Раднички.

МСК: Секошан 7, Марков 7, Аслани 7, Личинар 7, Рама 7 (Гуљаш), Николић 8, Попић 7, Јаковљев 7 (Марковић 7), Ковач 7, Г. Исак 7, Д. Исак 7 (Бука 7).

РАДНИЧКИ: Савков 8, Пругинић 7, Сујић 7, Треунов 7, Михајловић 7, Натарош 7 (Радивој 7), Ракић 7 (Грчић), Самоловац 7 (Ференци 7), Савић 7, Пејин 9 (Славковић), Ференчак 7.

У веома узбудљивој утакмици гости су преко Марка Пејина већ у 10. минуту стигли до предности. Домаћи су имали прилике, али на голу гостију доминирао је Далибор Савков и онда у надокнади времена после доброг убацивања на другој стативи Дарко Николић је ефектно главом погодио мрежу.

М. Н. П.

ОФК Клек - Делија 3:1 (0:0)

КЛЕК: Игралиште “Ђуру Вучуревић”, судија: Јањић (Зрењанин), стрелци: Јовановић у 71. Вучетић у 75. и Богдановић у 83. за Клек, Челекетић у 89. минуту (из пенала) за Делију.

ОФК КЛЕК: Јанкулов 7, Ћурић 6 (Манојловић), Д. Милановић 6, Богдановић 8, Коснић 7, Вучетић 8, Ивановић 7, Милосављевић 6 (Нинковић), Б. Милановић 7 (Стојановски), Чубра 7, Јовановић 8.

ДЕЛИЈА: Видицки 6, Зукић 6, Симић 7, Степанчев 6 (Витомиров), Миладинов 6, Мицин 6, Фејеш 7, Живко 7, Стајић 6 (Димитров), Цвијан 6, Челекетић 7.

У веома доброј игри голова није било у првом полувремену. У 71. минуту после добре акције Вучетић одиграо повратнулопту, а Јовановић био сигуран за вођство. Недуго затим Милан Вучетић је  преварио у ну шеснаестерца комплетну одбрану домаћих и с лоптом се уштеао у мрежу. После доброг центаршута на другој стативи Богдановић главом повисио резултат, и онда у 89. минуту гости су са 11 метара преко Челекетића постигли почасни погодак.

М. Н. П.

Русанда - Младост (БД) 1:2 (1:1)

МЕЛЕНЦИ: Игралиште “Крај бање”, судија: Стојановић (Зрењанин), стрелци: Радишић у 18. за Русанду, Бакош у 14. (из пенала) и 52. минуту за Младост. Црвени картон: Надлачки (Русанда).

РУСАНДА: Ни. Куручев 6, Налачки 6, Давидов 7, Грабунџија, Ма. Куручев 7, Шаргин 7, Мрђеновић 6, Цветић 6 (Радојев 6), Стеванов 7, Ракић 7, Радишић 7.

МЛАДОСТ: Марић 7, Мандић 6, С. Топаловић 7, Митрић 7, Б. Топаловић 6, М. Топаловић 8, Бакош 8, Каурин 7, Костин 7, Крстовић (Мијатовић 7), Срдић 6.

У отвореној игри гости су стигли до предности после прекршаја у шеснаестерцу, а Роберт Бакош је био прецизан са беле тачке. Недуго затим Влада Радишић после добре акције домаћих успео је погодити даљи угао за изједначење. У другом делу у 52. минуту дугачка лопта је летела и пала на пречку и одбила се, што је искористио лукави Роберт Бакош и погодио мрежу домаћина. Имали су домаћи прилика, међутим, чврсти гости су одолевали и заслужено победили.

М. Н. П.

Младост (Л) - Борац 1:0 (0:0)

ЛУКИЋЕВО: Игралиште СЦ Младост, судија: В. Крстић (Зрењанин), стрелац: Лаловић у 68. минуту. Црвени картон: Опачић (Борац).

МЛАДОСТ: Влачић 7, Бојић 7, Гужвић 7 (Опријан 7), Галић 7, Сављевић 7, Трошић 7, Петровић 7, Лаловић 8 (Ђукановић 6), Арсић 6 (Стефанов 7), Магда 7, Секулић 6 (Кулић 7).

БОРАЦ: С. Гајинов 7, Томин 7, Иванчевић 6, Грбић 6, Рашета 8, Цуцић 7 (Д. Гајинов 6), Бичанин 7, Грујић 6, Тошков 6, Цобор 7, Кочиш 6.

Веома интересантна и узбудљива утакмица. Обе екипе су играле са жељом за тријумф, а одлука је пала у 68. минуту после лепе комбинације домаћих и убачене лопте са стране Митар Лаловић је натрчао и оштрим шутем са десетак метара савладао голмана гостију и испоставило се за победу домаћина.

М. Н. П.

Резултати:

МСК - Раднички 1:1, АСК - Јединство 3:0, Војводина (Б) - Полет 0:2, Потисје - Тамиш 4:0, Младост (Л) - Борац 1:0, Црвена звезда - Војводина (НМ) 6:1, Лехел - 2. октобар 1:3, Русанда - Младост (БД) 1:2, Клек - Делија 3:1.