Зрењанинска лига: Куманчани с пенала до победе

АСК - 2. октобар 1:2 (0:1)
fudbalska lopta

АРАДАЦ: Игралиште „Копово”, гледалаца 100, судија: А. Стошић  (Зрењанин). Стрелци: Јован Бирманац у 51. за АСК, а Синиша Симоновић у првом и Стефан Милосављев у 68. минуту (из пенала) за 2. октобар. Жути картони: Ж. Ерлих (АСК), а Б. Видовић, М. Барањи, О. Барта, Н. Јанковић  (2. октобар). Црвени картони: Иван Весин и Никола Кораћ  (АСК).

АСК: Д. Етвеш 7, С. Ђурић 6, Р. Шаргин 5, Ж. Ерлих 5 (Р. Поповић 5), Ј. Бирманац 7, А. Ракић 6, М. Мијић 6, Д. Ђокић 6, И. Весин 5, Н. Кораћ 5, И. Ненин 7.

2. ОКТОБАР: Д. Прапорски 8, Б. Видовић 7, М. Љеваја 8 (Д. Лазић 7), С. Секулић 7 (Н. Бозокин 7), С. Симоновић 8 (И. Виоглавин 8), С. Милосављев 9, З. Обрадовић 7 (Енис Расими 7), М. Барањи 8, О. Барта 7, Н. Јанковић 8, Д. Вијоглавин 8 (М. Носоњин 7).

Гости из Кумана остварили су значајну победу против фењераша,  а доста су им помогли и сами играчи АСК -а који су неспортским понашањем допринели да им два кључна играча добију црвене картоне.

Судија Александар Стошић из Зрењанина је био на висини задатка.

Војводина (НМ) - Банат 3:1 (1:0)

НОВО МИЛОШЕВО: Игралиште Војводине, гледалаца 100, судија: Н. Никитовић (Торак). Стрелци: А. Марчић у 29. С. Роцков у 52. и Н. Гаврић у 57. за Војводину, а Н. Сладовић у 56. минуту за Банат. Жути картони: Р. Арађанин, М. Атанасковић, Н. Чубрило и тренер Драган Вукајловић  (Војводина), а В. Ковач, Д. Добрић, М. Антић и тренер Мирко Лутовац  (Банат).

ВОЈВОДИНА: Б. Весков 8, У. Веселиновић 8, А. Марчић 8, Б. Терзин 7, В. Арсенов 7, С. Роцков 8, Д. Симић 7 (Н. Лалић 7), Р. Арађанин 7 (Н. Кеврешанов 7), М. Пецарски 8, Н. Гаврић 9 (Н. Чубрило 7), М. Атансковић 7  (М. Бајић 7).

БАНАТ: Н. Сладовић 7, И. Ракетић 6, И. Куштримовић 6, М. Петровић 7, Д. Ђорђевић 6, В. Ковач 6, С. Гиговић 5, Д. Добрић 7, М. Антић 6, Д. Бабин 7, Н. Ненезић 7.

Војводина из Новога Милошева је повела у 29. минуту. Александар Марчић је затресао мрежу голмана Немање Сладовића. У наставку много боља игралидерља, који је дошао до сигурне победе.  Капитен Војводине Слободан Роцков је повисио резултат,а само четири минута касније после пенала голман гостију Сладовић је био прецизан. Већ у следећем минуту Ненад Гаврић је решио све дилеме.

Русанда - Крајина 5:1 (3:0)

МЕЛЕНЦИ: Игралиште Русанде, гледалаца 100, судија: Ј. Халас (Зрењанин). Стрелци: Александар Оyин у 25.  30. 39. и 76.  и Александар Чешљаров у 52. за Русанду, а Кристофер Гаврилов у 62 минуту за Крајину.

РУСАНДА: А. Мијатов 8, Д. Давидов 7, М. Јанковић 7, Н. Ољача 7  (С. Маринац 7), А. Петров 7, С. Станковић 7, Д. Стеванов 8 (А. Шкондрић 7), А. Чешљаров 8, А. Оyин 9, М. Куручев 8 (Н. Шаренац 8), И. Радојев 8.

КРАЈИНА: С. Трикић 5, Ј. Латковић 5, П. Јелисавац 5  (Б. Миливојевић 5), С. Мамлић 5, К. Гаврилов 7, В. Бајић 5, Д. Стојаковић 6, М. Рајков 6, О. Јовичић 5 (М. Шарац 5), А. Шкорић 6, В. Маркановић 5.

Шеф стручнога штаба екипе Крајине Миодраг Бокан имао је пуно проблема око састава тима, тако је поново на голу Крајине био играч Синиша Трикић, коме је мрежа била практично изрешетана.

Напредак - ЖФК Банат 1:2 (0:1)

ЧЕСТЕРЕГ: Игралиште Напретка, гледалаца 100, судија: Н. Ранков  (Кикинда). Стрелци: Слободан Тадић у 76. за Напредак, а Игор Татић у 4. и Данило Кондић у 54. минуту за ЖФК Банат. Жути картон: И. Рашета, Д. Мијатовић, тренер Марко Глигић (Напредак), а Н. Цветићанин, С. Радичевић  (ЖФК Банат). Црвени картон: Бранко Зорановић, представник клуба  (ЖФК Банат).

НАПРЕДАК: С. Стојков 5, А. Бицок 5, Д. Дапчевић 6, С. Тадић 7, Ј. Понорац 6 (Д. Клиска 6), Н. Богић 7, И. Рашета 6 (Д. Савић 7), С. Свјетлица 5, Д. Ступар 6, А. Рибић 7, Д. Мијатовић 7.

ЖФК БАНАТ: Д. Баћан 8, Д. Јањанин 7, Н. Цветићанин 7, С. Радичевић 7, И. Татић 8, С. Ружић 8 (М. Пјевчевић 7), А. Мартиновић 8, Г. Микић 7, Б. Лојпур 7, Д. Штрбац 8, Д. Кондић 9  (Ј. Лукић 7).

Зрењанинци су у свим елементима фудбалске игре надиграли играче Напретка из Честерега. У гостујућој екипи ЖФК Баната из Зрењанина су се истакли Игор Татић, Данило Кондић и ветеран Александар Мартиновић, а код домаће екипе Слободан Тадић, Никола Богић и Дејан Мијатовић.

Полет - Црвена звезда 2:1 (1:1)

НАКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 150, судија: С. Пјевач  (Зрењанин). Стрелци: Милош Радловић у 18. и Милан Мићин у 86. за Полет, а Милош Милошевић у 28 минуту за Црвену звезду. Жути картони: З. Кубуровић, Н. Ковачевић, М. Милошевић (Црвена звезда). Црвени картон: тренер Рудан Ђорђе (Црвена звезда).

ПОЛЕТ: И. Хајровић 8, М. Надлачки 6  (В. Велемиров 7), Д. Узелац 7, Ј. Фејеш  7, Д. Инђић 7  (Д. Вукобрат 8), В. Шћепановић 7, М. Радловић 8, К. Драганов 7  (М. Мићин 9), Н. Бабић 8, Д. Марковић 7, У. Зорић 7  (М. Крнић 7).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: С. Ћирковић 7, Ф. Субу 7, П. Кнежевић 6, З. Кубуровић 7, Д. Комненовић 7 (С. Костић 7), Н. Ковачевић 7, И. Аранитовић 7, Д. Раденковић 7, М. Милошевић 8, А. Томин 7, Р. Комненовић 7.

Фудбалери Полета из Накова нису лако дошли до сва три бода, јер су се чврсто борили играчи Црвене звезде из Војвода Степе. Повели су домаћи преко Радловића,а гости из Војвода Степе  су у 28. минуту постигли ефектан погодак.

Тренер Полета из Накова Александар Кресоја је на терен убацио резервисту Милана Мићина  који је у 86 минуту донео предност својој екипи и поставио коначан резултат.

Делија  - Стајићево 2:1 (2:0)

МОКРИН: Игралиште Делије, гледалаца 100, судија: С. Радуловић  (Елемир). Стрелци: Дарко Миладинов у 3. и Душан Перишић у 8. за Делију, а Слађан Новковић у 84. минуту за Стајићево. Жути картони: Д. Баштованов, Д. Штеванов, Н. Симић (Делија), а Д. Магда (Стајићево).

ДЕЛИЈА: Р. Бадрљица 8, М. Ђукић 7, Д. Баштованов 7, Д. Штеванов 7, Д. Миладинов 8, З. Спахић 7, Ч. Божић 8, М. Ћорић 7 (Д. Голић 7), С. Толмач 7 (Н. Симић 7), М. Челекетић 8, Д. Перишић 9 (Н. Врачев 8).

СТАЈИЋЕВО: Н. Влачић 6  (С. Чанак 7), Д. Оташевић 6  (С. Стефанов 6), Д. Цвејанов 5, Д. Магда 6, А. Станић 7, М. Перовић 6  (Д. Срданов 6), С. Новковић 8, Л. Арсић 7, И. Маркоски 6, С. Марковић 6  (Н. Стефанов 5), Н. Радуловић 7.

Фудбалери Делије из Мокрина су већ после осам минута стекли су предност од два гола, међутим у наставку стрепели су за победу.

Раднички (ЈТ) - Младост 1:4 (0:2)

ЈАША ТОМИЋ: Игралиште Радничког, гледалаца 100, судија: Б. Јонић  (Кикинда). Стрелци:Н. Јакшић у 67. за Раднички, а М. Топаловић у 10. М. Габоров у 12. и 57. и А. Стефанов у 52. минуту за Младост. Жути картони: К. Ференчак, В. Јовић  (Раднички), а Б. Пивач, Б. Топаловић, М. Крстовић, С. Марић (Младост). Црвени картон: Драган Пијетловић (Раднички).

РАДНИЧКИ: И. Весић 5  (В. Јовић 5), И. Пенов 5, Н. Радивој 6, С. Јухас 6 (Н. Шпачек 5), М. Савић 7, М. Пејин 5 (Н. Јакшић 7), С. Ђого 6, Д. Пијетловић 5, П. Ђурић 6, Б. Бјелетић 6 (М. Пека 5), К. Ференчак 5 (А. Нађ 6).

МЛАДОСТ: Т. Марић 8, Б. Пивач 7 (С. Нинковић 7), С. Топаловић 7, А. Стефанов 9, Н. Гавранић 8 (Миљан Гавранић 7), Б. Топаловић 7, М. Топаловић 8, М. Габоров 8 (С. Марић 7), Л. Каурин 8, Н. Ђурашковић 7 (М. Вулета 7), М. Крстовић 8 (А. Бојић 7).

Фудбалери Младости из Банатског Деспотовца су одиграли одличан меч. Гости су већ у првом полувремену стекли велику предност од 2:0, а у истом стилу наставили су и у другом делу.

Будућност - МСК 1:0 (0:0)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Будућности, гледалаца 100, судија: Д. Гроздановић  (Жити-

ште). Стрелац: Давид Стојичић у 74. минуту (из пенала). Жути картони: М. Кондић, Д. Ђукановић  (Будућност), а А. Секошан, П. Калапиш, З. Пењин, Д. Замбо, Т. Јаковљев  (МСК).

БУДУЋНОСТ: М. Куручев 8, З. Васиљевић 7 (Ј. Чокулов 7), Д. Станић 7, А. Марков 7, Н. Ковачевић 7, Н. Ајдарић 7, М. Кондић 8  (Д. Ђукановић 7), С. Прпа 7, С. Прокин 7, Д. Стојичић 9, Ж. Перин 8 (М. Ђурић 7).

МСК: А. Секошан 7, П. Калапиш 6, Р. Попић 6, В. Грубор 7, З. Пењин 7 (Н. Животин 6), Е. Тот 6,В. Чуровић 7, Д. Замбо 5 (И. Бичанин 6), А. Дражић 6 (Д. Исак 5), Т. Јаковљев 6, Г. Исак 7.

У уводним минутима Александар Марков је два пута уздрмао пречку гостујућег голмана МСК- а Адриана Секошана. Никола Ајдарић се у 26 минуту изборио за шансу и шутирао поред гола, а меч је решен у другом полувремену. Играч Будућности Срђан Прокин је у 74 минуту оборен у казненом простору из Михајлова и из пенала, Давид Стојичић је погодио мрежу Секошана.

Припремио: П. Станић

Раднички (ЈТ) - Младост 1:4, Војводина - Банат 3:1, Напредак - ЖФК Банат 1:2, Полет - Црвена звезда 2:1, Делија - Стајићево 2:1, Будућност - МСК 1:0, Русанда - Крајина 5:1, АСК - 2. октобар 1:2.

1. Будућност     12     9      3      0      35:6  30

2. Полет    12     8      3      1      31:15        27

3. Русанда 12     8      1      3      29:14        25

4. Стајићево      12     7      3      2      27:14        24

5. ЖФК Банат    12     7      2      3      24:12        23

6. Младост        12     6      1      5      26:22        19

7. Војводина     12     6      0      6      17:21        18

8. Банат    12     5      1      6      25:19        16