ЗРЕЊАНИНСКА ЛИГА Лидер лако с фењерашем

Војводина (НМ) - Напредак (Ч) 0:7 (0:2)
fudbal lopta pix

НОВИ БЕЧЕЈ: Градски  Стадион крај Тисе,  гледалаца 150, судија: Ј. Попов (Зрењанин). Стрелци: Игор Татић у 13.  68.  Марко Матић у 23.  50.  63.  и Данко Стојаковић у 56. и 90. минуту за Напредак .Жути картони: Пењин, Татић (Напредак).

ВОЈВОДИНА: Ракић 5, Исаков 5 (Иванов 5), Кормањош 5,  Костић 5,  Богосав 5,  Хајду 5 (Баштованов 5), И. Арсенов 5 (И. Киш 5) ,  Малогајски 5,  Савић 5, Чубрило 5 (Цуцић 5),  М. Радновић 5 .

НАПРЕДАК: М. Магда 8  (П. Милеуснић 7), Чокулов 7, Рашета 7 (Грујић 7,  С. Тадић 7 (Д. Стојаковић 8), Вујиновић 7,5, Пењин 7 (Самарyија 7), Татић 8, Тасић 7,  М. Матић 9, Урош Глигић 8, Г. Микић 8.

Лидер на табели екипа Напретка из Честерега остварила  је убедљиву победу против врло слабога ривала екипе Војводине из Новога Милошева .Отпор Војводине из Новога Милошева је начет већ у 13. минуту када је виспрени играч Напретка из Честерега, Игор Татић затресао мрежу голмана Војводине.

Предност је удвостручена у 23. минуту, када је топовским ударцем шутирао Марко Матић, а лопта се нашла иза леђа голмана Војводине Огњена Ракића. Гости из Честерега су диктирали темпо игре у другоме полувремену и постигли су још пет погодака, а доста је томе допринела и спора одбрана Војводине, која није могла да се одупре спремнијим гостима из Честерега који су из свих позиција на овоме мечу били успешнији ривал и сасвим заслужено односе бодове из Новога Бечеја.

2. октобар - ОФК Стајићево 2:1 (0:0)

КУМАНЕ: Игралиште „2. октобра„, гледалаца 100,  судија: Б. Чолак (Башаид). Стрелци: Немања Јанковић у 63. и Ото Барта у 88. за 2. октобар, а Иван Маркоски у 71. минуту за ОФК Стајићево. Жути картони: Јанковић (2. октобар), а Н. Влачић, Вукајловић, Галић, Стефанов (ОФК Стајићево).  .Црвени картон:Ранко Јоксимовић у 90  минуту (ОФК Стајићево).

2. ОКТОБАР: Г. Лазић 7,  Видовић 7, Љеваја 7, Секулић 7, Д. Лазић 7,  Милосављев 7, Барта 9,  Барањи 7, Јанковић 8, С. Тешић 7 (Б. Радосављев 7), М. Носоњин 7 (М. Прапорски 6).

ОФК СТАЈИЋЕВО: Н. Влачић 6, Оташевић 6, Јоксимовић 7, Станић 7,  Јовановић 6, И. Маркоски 8, Д. Влачић 6, Вукајловић 6, Вујичић 6 (С. Стефанов 6), Магда 6, Галић 5.

У првом полувремену обе екипе су имале прилике, али су мреже остале празне. А у наставку течнија игра играча Куманчана је дала резултата. У 63 . минуту ефектан погодак је постигао Немања Јанковић,. Предност домаћих је кратко трајала, Иван Маркоски је затресао мрежу Лазића и изједначио резултат.

Тачку на овај меч ставио је одлични  Ото Барта који је у 88 .минуту, савладао Влачића.

ЖФК Банат - Раднички (ЈТ) 3:1 ( 2:1)

ЗРЕЊАНИН: Игралиште ЖФК Баната,  гледалаца: 100,  судија: М. Томовић (Зрењанин), стрелци: Вељко Петров у 39. Срђан Радичевић у 45. и  Лазар Ђукић у 61. минуту за ЖФК Банат, а Иван Пенов у 25. минуту за Раднички. Жути картони: А. Ољача,  Петров (ЖФК Банат), а Ковачевић, Л. Живојинов (Раднички).

ЖФК БАНАТ: Баћан 8,  Путић 7,  А. Ољача 7 (М. Пјевчевић 7) , Јањанин 7,  Цветићанин 7,  Радичевић 8 (Гајић 6), Л. Ђукић 9,  Ружић 8 (Божовић 6), Штрбац 7,  Кондић 7,  Петров 8.

РАДНИЧКИ: Васић 6,  Мартиновић 5 (Шпачек 5), Пенов 8 (Рајков 7),  Пијетловић 6,  Ковачевић 6, Савић 6, Пејин 6, Ђого 6 (Нађ 7), Варга 6 (Кенђа 6), Живојинов 6 (Јакшић 5), Ференчак 7.

Младост - Омладинац ФАМ 5:0 (3:0)

БАНАТСКИ ДЕСПОТОВАЦ: Игралиште Младости, гледалаца: 100,  судија: Нађа Јовић (Зрењанин). Стрелци: Иван Стојков у 2. (аутогол), Милош Топаловић 20. и 62.  Александар Стефанов у 34.  и Слободан Топаловић у 88. минуту.

МЛАДОСТ: Т. Марић 8,  С. Марић 7,  П. Мијатовић 8 ( Новак Топаловић 7), С. Топаловић 8, А. Стефанов 8, И. Костин 7 (Б. Пивач 7),  М. Топаловић 9,  Л. Каурин 8 (Ј. Самоловац 7), Гавранић 7,  Крстовић 7,  Петровић 7 (Бојић 7).

ОМЛАДИНАЦ ФАМ: С. Глишин 5,  Вењарски 5, И. Стојков 5, Племић 5,  Анчин 5, А. Стојановић 5 (Костић 5), Срдић 5, Стаменковић 5, Веселиновић 5 (Попадић 5), Угреновић 5,  Мршулов 5 (Немет 5).

Већ у првом полувремену изабраници  Саше Каурина решили су питање победника. У екипи Младости из Банатског Деспотовца је све функционисало беспрекорно, а у два наврата се истакао двоструки стрелац Младости, Милош Топаловић који је у 20. и 62. минуту, затресао мрежу  Слободана Глишина.

Припремио: П. Станић

ЖФК Банат - Раднички (ЈТ) 3:1, Црвена звезда - Билећанин 3:2, Делија - Јединство 0:2, МСК - Полет 3:0, Младост - Омладинац ФАМ 5:0, 2. октобар - Стајићево 2:1, Војводина - Напредак (Ч) 0:7, Напредак (БТ) - Банат (Ч).

1. Напредак (Ч) 11     10     1      0      38:2  31

2. Полет    11     8      0      3      26:17        24

3. Банат (Ч)       11     7      2      2      32:11        23

4. Билећанин     11     7      1      3      25:12        22

5. Младост        11     7      1      3      18:10        22

6. МСК      11     6      1      4      32:13        19

7. Ц. звезда       11     6      0      5      25:19        18

8. Јединство      11     5      1      5      23:20        16