ЗРЕЊАНИНСКА ЛИГА Меленчани прате Црњане

Русанда - МСК 3:1 (1:1)
lopta

МЕЛЕНЦИ: Игралиште Русанде, гледалаца 200. Судија: М. Богићевић ( Зрењанин). Стрелци: М. Вукоје у 45. и 80. и Н. Маљукан у 80 .за Русанду, а Д. Замбо у 38. минуту за МСК.

РУСАНДА: А. Мијатов 7, Д. Давидов 7 (Миле Шаренац 7), С. Живанов 7 (Чешљаров 7), Јанковић 7 (Прец 7), Немања Ољача 8, Недељко Шаренац 7, А. Петров 7 , М. Вукоје 9 (И. Радојев 7), Станковић 7, Н. Маљукан 8, Д. Стеванов 8.

МСК: М. Бељац 6, Д. Исак 7, Говедар 7, Панић 7, Калапиш 6, Е. Тот 7, З. Пењин 6, Д. Замбо 8, Т. Јаковљев 6 (Дражић 5), Г. Исак 8 (Константинов 6), В. Грубор 7.

Гости из Михајлова су повели у 38. минуту прелепим поготком Данијела Замба. На истеку првога полувремена изједначио је искусни играч Русанде Марко Вукоје. Најлепши тренутак на овоме мечу је био погодак младог и полетног играча Русанде Николе Маљукана, снажно је шутирао са 16 метара и лопта је завршила у углу голмана МСК-а Милоша Бељца.

Коначан резултат дело је двоструког стрелца Русанде Марка Вукоја, искористио је одличан продор и несебичну асистенцију Александра Петрова.

АСК - Крајина 1:8 (0:4)

АРАДАЦ: Игралиште „Копово„, гледалаца 100. Судија: М. Томовић (Зрењанин). Стрелци: Б. Фукс у 84. за АСК, а  Д. Кукољ у 11. 18. 25. (из пенала) 46. 50. 65. Ф. Николић у 20. Н. Ковачевић у 75. минуту за Крајину. Жути картони: М. Еремић, Ж. Ерлих, А. Јованов (АСК), а Ј. Латковић, Д. Граховац (Крајина).

АСК: Г. Јелић 5 (А. Чорба), С. Ђурић 5, В. Меселџија 5, М. Еремић 5, С. Пиперски 5 (М. Ивановић 5), Б. Фукс 7, Д. Ђокић 5, Ж. Ерлих 5, Н. Кораћ 5 (М. Нединић 5), А. Јованов 5, У. Вујичић 5 (С. Васиљевић 5).

КРАЈИНА: Ђ. Родић 8, Ј. Латковић 7, В. Маркановић 7 (Д. Грубор 7), С. Мамлић 7, Н. Ковачевић 8, Д. Кукољ 9, Ф. Николић 8 (А. Трифунов 7), Б. Миливојевић 7, Д. Граховац 7 (Б. Бјелетић 7), В. Бајић 7, Синиша Трикић 7.

Фудбалери Крајине већ у првом полувремену стекли су високо вођство. Изузетно расположен је био Давид Кукољ који је постигао шест прелепих погодака.

Војводина - Младост 1:1 (0:1)

НОВО МИЛОШЕВО: Игралиште Војводине, гледалаца 100. Судија: Л. Рашков (Зрењанин). Стрелци: С. Јосимовић у 47. за Војводину, а Б. Топаловић у 31. минуту за Младост. Жути картони: Б. Терзин (Војводина). Црвени картон: Предраг Мијатовић (Младост).

ВОЈВОДИНА: Б. Весков 7, Д. Адамов 7, Б. Терзин 6, В. Арсенов 7, З. Џин 6 (С. Роцков 7), Л. Радојчин 7, С. Јосимовић 8, М. Радновић 7, Н. Кеврешанов 7 (Н. Лалић 7), Н. Гаврић 7 (И. Арсенов 7), М. Атанасковић 7.

МЛАДОСТ: Т. Марић 7, П. Мијатовић 6, С. Топаловић 7, А. Стефанов  7, М. Зјајић 6, Б. Топаловић 8, М. Топаловић 7, Милош Габоров 7 (Н. Ћурашковић 7), Л. Каурин 7, Н. Гавранић 7, М. Крстовић 7.

Занимљива фудбалска представа виђена је у Новом Милошеву, гости из Банатског Деспотовца су стекли предност у 31. минуту. Бојан Топаловић је савладао голмана Војводине Борислава Вескова. Чета тренера Војводине Страхиње Васковића је у другом полувремену заиграла боље и већ у 47. минуту Страхиња Јосимовић је прецизним шутем савладао голмана Томислава Марића.

Напредак - Банат  4:1  (2:1)

ЧЕСТЕРЕГ: Игралиште Напретка, гледалаца 150. Судија: Д. Небојша ( Кикинда, стрелци: Б. Завишин у 3. И. Лудајић у 8. 78 Р. Кнежевић у 83. за Напредак, а М. Антић у 34. минуту за Банат. Жути картони: И. Лудајић, Б. Винцан (Напредак), а В. Стефановић, Д. Добрић, У. Милинковић (Банат).

НАПРЕДАК: П. Милеуснић 8, Б. Завишин 8, М. Самарyија 7, С. Тадић 7, С. Савић 7, Н. Богић 8, Б. Митровић 7, И. Лудајић 9, Р. Кнежевић 8, У. Глигић 8 (Д. Митровић 7), Б. Винцан 7.

БАНАТ: Н. Сладовић 6, И. Ракетић 6, И. Куштримовић 6, У. Тошковић 6, В. Стефановић 5, Д. Ђорђевић 6, М. Антић 7, У. Милинковић 6, Ј. Ћулајевић 5, С. Жегарац 5.

Фудбалери Напретка из Честерега су високо поразили гостујућу екипу Баната из Ченте. У екипи Напретка из Честерега истакли су се двоструки стрелац Лудајић, Завишин и млади играч Кнежевић.

Полет - ЖФК Банат  2:2 (0:1)

НАКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 100. Судија: С. Пауновић (Житиште). Стрелци: М. Радловић у 60. Д. Вукобрат у 64. за Полет, а Д. Штрбац у 12. М. Пјевчевић у 54. минуту за ЖФК Банат. Жути картони: М. Надлачки, У. Зорић, М. Кењало, Н. Нешић (Полет), а Д. Баћан, Н. Цветићанин, Н. Буратовић, М. Мајкић (ЖФК Банат). Црвени картон: Милан Кењало (Полет) у 75 минуту.

ПОЛЕТ: С. Гајинов 7, М. Надлачки 7, У. Зорић 7, Д. Инђић 7, К. Драганов 7, М. Мићин 7, Н. Бабић 7, Д. Марковић 7, М. Кењало 6, М. Цвијан 6 (Д. Вукобрат 8), Н. Нешић 6 (М. Радловић 8).

ЖЕЛЕЗНИЧКИ БАНАТ: Д. Баћан 7, А. Путић 6 (А. Филеп 6), Јањанин 6, Цветићанин 7, Ђ. Николић 6 (Д. Крстовић 6), И. Татић 7, М. Пјевчевић 8, Д. Штрбац 8 (М. Мајкић 7), Н. Буратовић 7, М. Којић 7, В. Петров 7.  Зрељанинци су водили с два гола разлике, међутим, Наковчани су у наставку за само четири минута успели да изједначе резултат, а са мало среће могли су и до победе.

Раднички (ЈТ) - 2. октобар  3:2 (1:1)

ЈАША ТОМИЋ: Игралиште Радничког, гледалаца 100, судија: Н. Кнежевић (Банатско Карађорђево). Стрелци: А. Нађ у 14. Иван Пенов у 32. минуту (аутогол), М. Пејин у 73. за Раднички, а В. Закић у 67. и Бојан Видовић у 90. минуту (аутогол) за 2. октобар. Жути картони: М. Пека, Е. Ференци, Д. Пијетловић, Н. Шпачек (Раднички), а М. Љеваја (2. октобар). Црвени картон: тренер Гвожђарев ( 2. октобар).

РАДНИЧКИ: Васић 7, Радивој 7, М. Пека 6 (Ј. Славковић 7), Е. Ференци 7 (Н. Јакшић 6), А. Нађ 8, М. Варга 7, М. Савић 7, М. Пејин 8, М. Рајков 7, И. Пенов 5 (Н. Шпачек 7), Д. Пијетловић 8.

2. ОКТОБАР: Б. Радосављев 6, Б. Видовић 5, Д. Вијоглавин 6 (Е. Расими 6), М. Љеваја 7, С. Симоновић 6(Д. Лазић 7), С. Милосављев 6, С. Радојковић 6, В. Закић 8, О. Барта 6, Н. Јанковић 7, М. Носоњин 7 (С. Тешић 6).

Будућност  -  ОФК Стајићево 3:0 (1:0)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Будућности, гледалаца 100. Судија: С. Пјевач (Зрењанин). Стрелци: Ј. Пекић у 24, Г. Влаучин у 61 и Д. Стојичић (из пенала) у 79. минуту. Жути картони: Н. Ковачевић, Н. Ајдарић, М. Кондић, М. Манојловић (Будућност), а Д. Оташевић, Д. Зоретић, Д. Магда, Д. Галић (ОФК Стајићево). Црвени картони: Немања Стефанов и тренер Боровчанин (ОФК Стајићево).

БУДУЋНОСТ: М. Куручев 8, Васиљевић 7, Станић 7, Марков 7, Ковачевић 7 (Перин 7), Г. Влаучин 9, Ајдарић 8, Кондић 7 (Станков 7), Прокин 7 (Савин 7), Д. Стојичић 8, Ј. Пекић 8 (Манојловић 7).

ОФК СТАЈИЋЕВО: Н. Влачић 7, Оташевић 6, Цвејанов 6, (Д. Влачић 6), Зоретић 6, Станић 5, Петровић 6, Маркоски 6 (Арсић 6), Вукајловић 6, Ђурић 6, Магда 6 (Марковић 5), Галић 6.

Црњани су диктирали темпо, имали су већи посед лопте и половином првог полувремена Јован Пекић донео предност лидеру. После центаршута Горана Влаучина, ударцем главом послао је лопту иза леђа голмана Немање Влачића. Предност је удвостручена у 61. минуту на дугу лопту Давида Стојичића, Горан Влаучин је добро реаговао, претрчао је комплетну одбрану Стајићева и погодио мрежу.

После корнера гостију, брзоноги и неухватљиви Никола Ајдарић се докопао лопте, претрчао је 60 метара и онда је срушен у казненом простору, . а  Давид Стојичић је прецизан са линије пенала за сигурну победу.

Делија  - Црвена звезда  3:3  (2:2)

МОКРИН: Игралиште Делије, гледалаца 100, судија: М. Рељић (Кикинда). Стрелци: З. Спахић у 22. 38. и Ервин Моноштори у 53. за Делију, а  М. Милошевић у 18. С. Барбат у 27. и Д. Раденковић у 70. минуту за Црвену звезду.

ДЕЛИЈА: Р. Бадрљица 7, Н. Врачев 7, М. Ћорић 7 (И.Барбул 7), Д. Миладинов 7, З. Спахић 9, Д. Перишић 7, К. Ковач 7, Ж. Фишаков 7, С. Толмач 7, Е. Моноштори 8, М. Челекетић 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: С. Ћирковић 8, П. Кнежевић 7, С. Барбат 8, И. Аранитовић 7, Д. Раденковић 8, М. Милошевић 7, О. Јефтенић 7, С. Костић 7, А. Томин 7, Д. Мијатовић 7, С. Свјетлица 7.

Сјајна и неизвесна фудбалска представа виђена је у Мокрину са шест прелепих погодака. Мокринцима је овај меч био изузетно важан, борили су се и били су у вођству, али су на крају освојили само бод.

Раднички (ЈТ) - 2. октобар 3:2, АСК - Крајина 1:8, Русанда - МСК 3:1, Будућност - Стајићево 3:0, Делија - Црвена звезда 3:3, Полет - ЖФК Банат 2:2, Напредак - Банат 4:1, Војводина - Младост 1:1.

1. Будућност     28     20     6      2      71:19        66

2. Русанда 28     20     3      5      78:31        63

3. Полет    28     17     4      7      81:40        55

4. ЖФК Банат    28     15     6      7      51:29        51

5. Ц. звезда       28     14     4      10     73:41        46

6. Стајићево      28     13     7      8      59:35        46

7. МСК      28     14     2      12     50:28        44

8. Младост        28     13     2      13     57:49        41