ЗРЕЊАНИНСКА ЛИГА: Наковчани славили у Башаиду

Војводина - Полет  2:3  (1:1)
fudbalska lopta

БАШАИД: Игралиште Војводине, гледалаца 200, судија: Пјевач  (Зрењанин). Стелци: Беложански у 32. Селаковић у 79. за Војводину, а Ненад Панић (аутогол) у 14, Буцало у 67. и Марковић у 78. минуту за Полет. Жути картони: Бакић, Гаврић (Војводина), а Узелац (Полет).

ВОЈВОДИНА: Чонић 6, Кавали 6, Стојков 6, Бакић 6,5, Адамов 7, Селаковић 7,5, Пајташев 6 (Вања Сараволац 6), Попов 7, Панић 6, Гаврић 7 ,Беложански 7,5 (Бандић 6,5).

ПОЛЕТ: Јелић 8, Надлачки 7,5, Којић 7 (Узелац 7,5), Зорић 7,5, Радловић 7,5, Драганов 7,5, Буцало 8, Марковић 9, Андреј Красин 8,5 (Данило Вукобрат 7,5), Детари 7,5.

Врло занимљива утакмица је одиграна у Башаиду виђена је права ревија голова.

Будућност - Борац 1:0 (0:0)

СРПКА ЦРЊА: Игралиште Будућности, гледалаца 150. Судија: Гроздановић (Житиште), стрелац: Стефан Прпа у 51. минуту. Жути картони: Перин, Ковачевић (Будућност), а Марко Иванчевић, Рашета, Бичанин (Борац). Црвени картон: Бранислав Тошков у 84 минуту (Борац).

БУДУЋНОСТ: Арсин 8, Васиљевић 7,5, Манојловић 7, Марков 7, Прокин 7,5, Ољача 7 (Лукин 7,5), Томин 7, Кондић 8, Прпа 9, Стојичић 7,5, Перин 7,5 (Ковачевић 7,5).

БОРАЦ: Пухар 7, Марко Иванчевић 8, Аћамовић 6,5, Цобор 6,5, Самолов 7, Рашета 7 (Зечевић 7), Гајинов 7, Бичанин 7 (Бракус 7), Вукмировић 6 (Штиковац 6,5) ,Барбул 6,5, Бранко Иванчевић 6 (Тошков 7).

Прво полувреме је завршено непопуларним резултатом 0:0 ,али су гости из Александрова имали теренску иницијативу и у два наврата је Марко Иванчевић погодио пречку домаћег голмана. У другом полувремену боља игра Будућности је крунисана у 51 минуту прелепим поготком младог Стефана Прпе.

ЖАК - Делија 5:0 (1:0)

КИКИНДА: Игралиште ЖАК –а, гледалаца 100, судија: Капетановић (Кикинда). Стрелци: Важић у 24, Тодоров у 56. и 62. Моноштори у 70. и Салкаи у 81. минуту. Жути картони: Салкаи (ЖАК), а Попов (Делија).

ЖАК: Баркоци 8, Станић 8, Бербаков 7,5, Михајловић 7(Милин 7,5), Станислав Тодоров 7,5, Радивојац 7,5, Важић 8 (Салкаи 8), Пенавски 7,5 (Крнић 7) ,Зоретић 7,5, Фучак 7 (Моноштори 8,5), Месарошки 7,5 (Милан Тодоров 9).

ДЕЛИЈА: Бадрљица 5, Врачев 5, Тот 5, Перишић 5,5, Божић 5,5 , Кричковић 5, Видицки 5,5, Даријан Симић 6, Баштованов 6,5, Живко 5,5, Попов 5,5.

Екипа ЖАК-а из Кикинд су до врха напунили мрежу гостујућег голмана Радована Бадрљице. И стакао двоструки стрелац Милан Тодоров ,а исто тако и домаћи голман Леон Баркоци.

Крајина - АСК 1:2 (0:1)

КРАЈИШНИК: Игралиште Крајине, гледалаца 100. Судија: Бјелош  (Зрењанин). Стелци: Никола Лончарски (аутогол) у 65. а Тасић у 36. и Адамов у 70. минуту за АСК. Жути картони: Јелисавац (Крајина) ,а Бојанић (АСК).

КРАЈИНА: Родић 6,5, Латковић 6, Идворјан 5,5 (Кнежевић 6,5). Јелисавац 6, Мамлић 6,5, Дмитров 7 (Маркановић 6,5), Стојаковић 7, Граховац 7, Рајков 6,5, Кондан 6 (Гаврилов 6,5),Трикић 7 (Јовичић 6).

АСК: Етвеш 8, Лончарски 6, Стришко 7, Ђуричек 7, Адамов 9 (Куртешан 7,5), Закић 7,5 (Бирманац 7), Мијић 7,5, Тасић 8, Понорац 8 (Ђурић7,5), Кораћ 7,5, Бојанић 8,5.

Велико изненађење су приредили гостујући фудбалери из Арадца. Стефан Тасић је у 36 минуту матираоголмана Крајине Ђуру Родића који није био најбоље постављен. У 65 минуту Крајина је изједначила. Победу гостима донео је Миленко Адамов, када је оштрим шутем погодио мрежу.

Младост - Напредак  1:0 (0:0)

БАНАТСКИ ДЕСПОТОВАЦ: Игралиште Младости, гледалаца  100. Судија:Миљуш (Зрењанин), стрелац: Бојан Топаловић у 76. минуту.

МЛАДОСТ: Марић 8, Мијатовић 7 (Пивач 7), Слободан Топаловић 7, Митровић 7.5, Вулета 7, Бојан Топалоић 9, Самоловац (Бојић 7,5), Каурин 7,5 (Баришић 7), Миклић 7,5, Костин 7, Крстовић 8 .

НАПРЕДАК: Милеуснић 7, Завишин 6,5, Влајић 7, Тадић 6,5, Вујиновић 7, Душан Савић 8, Даљевић 6 ,Свјетлица 6, Рибић 7, Костић 6,5, Мијатовић 7,5.

У Банатском Деспотовцу је одиграна неизвесна утакмица .Имали су гостујући фудбалери Напретка велике ш да дођу у вођство и то у два наврата. У другом полувремену више жеље да постигну погодак су имали играчи Младости из Банатског Деспотовца И у 76. минуту Мирко Крстовић је пронашао Бојана Топаловића ,који је затресао мрежу гостујућег голмана.

Русанда - Младост  1:0 (0:0)

МЕЛЕНЦИ: Игралиште Русанде, гледалаца 150, судија: Томовић  (Зрењанин). Стрелац: Дејан Стеванов у 55 минуту. Жути картони: Прец (Русанда), а Барањи и Петар Рајлић шеф стручног штаба (Младост).

РУСАНДА: Милован Куручев 8, Прец 7,5, Давидов 7, Стефан Живанов 7,5, Јанковић 7, Немања Ољача 7 (Нешић 7,5), Оyин 7,5 (Шкондрић 7 ), Станковић 7,5 (Маринац 7,5), Марко Куручев 8,5, Дејан Стеванов 9 (Путник 7,5),Александра Ољача 7,5 (Чешљаров 7).

МЛАДОСТ: Мијатов 6,5, Бојић 6, Сављевић 7 (Баждар 6), Егреyија 7 (Галић 7,5),Ракић 6, Вукојевић 6 (Вујичић 6,5), Нинковић 7,5 ,Шаренац 7, Павловић 6,5 (Адамовић 6,5),Гужвић 7, Барањи 7,5.

У првом полувремену равноправна игра, обе екипе имале шансе за постизање поготка ,али су голмани обеју екипа били на висини задатка .Домаћи играчи су заиграли много боље у другоме полувремену и дошли до победоноснога поготка преко Дејана Стеванов у 55. минуту.

Банат - Војводина 2:1 (1:1)

ЧЕНТА: Игралиште Баната  100. Судија: С. Пауновић (Житиште). Стрелци: Ескић у 16. и Бајкин у 62.(из пенала) за Банат,а Страхиња Јосимовић (из пенала) у 14 минуту за Војводину. Жути картони: Сладовић, Ракетић, Ескић, Петаковић (Банат), а Весков, Радновић (Војводина ).

БАНАТ: Сладовић 8, Радојичић 8, Ракетић 7,5 ,Крстић 7 (Мијатов 7 ), Ескић 8,5, Ђорђе Бајкин 9, Бабин 7,5, Станковић 7, Јоцић 7,5 (Лазин 7,5), Антић 7,5, Којић 7 (Петаковић 8).

ВОЈВОДИНА (НМ): Весков 7, Винцан 6,5, Терзин 6,5, Арсенов 7, Стојков 7, Лалић 6,5, Голић 7,5, Јосимовић 8, Радновић 7 (Батанчев 6 ),Кошничар 7, Атансковић 6,5.

.Повели су играчи Војводине из Новог Милошева ,када је у срцу шеснаестерца оборен Страхиња Јосимовић, који је са линије пенала био прецизан. Резултат је поравнаоСлободан Ескић прецизним шутем са 18 метара.

Врло добри судија Стефан Пауновић из Житишта је у 62 минуту показао на белу тачку, одговорност је преузео Ђорђе Бајкин и матирао а голмана Војводине Борислава Вескова.

Припремио: П. Станић

Банат - Војводина (НМ) 2:1, Будућност - Борац 1:0, ЖАК - Делија 5:0, Крајина - АСК 1:2, Војводина (Б) - Полет 2:3, Русанда - Младост (Л) 1:0, Младост (БД) - Напредак 1:0. Слободан је био: ЖФК Банат.

1. ЖАК      22     17     2      3      56:19        53

2. Полет    21     16     3      2      56:21        51

3. ЖФК Банат    21     14     5      2      41:12        47

4. Будућност      22     13     2      7      42:26        41

5. Банат    22     9      7      6      38:29        34

6. Напредак      21     9      6      6      52:26        33

7. Русанда 21     9      3      9      38:33        30

8. Делија  22     8      4      10     32:46        28