ЗРЕЊАНИНСКА ЛИГА Несхватљив преокрет у Новом Бечеју

Јединство – Билећанин 2:4 (2:1)
а

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца 100. Судија: Габоров (Зрењанин). Стрелци: Веселиновић 14, Коледин 20. за Јединство, а Огњеновић у 37. и 90, Вучковић у 83. (из пенала) и Милошевић у 89. минуту за Билећанин. Жути картони: Арсенов (Јединство), Јухас (Билећанин).

ЈЕДИНСТВО: Баркоци 5, Перић 6, Обрадовић 5 (Кеврешанов 6), Месарошки 6 (Ћирић), Веселиновић 6, Салиховић 5, Арсенов 5, Коледин 7 (Фаркаш), Михајловић 7, Јосимовић 6, Ковачев 7

БИЛЕЋАНИН: Хорват 7, Огњеновић 8 (Селими), Мирковић 6, Јухас 6, Маговчевић 6 (Мангер 6), Вујовић 7, Тришић 6 (Жерајић), Милошевић 7, Скоко 6, Вучковић 7

Новобечејци су од пазара направили вересију, сопственим грешкама. Головима Веселиновића и Коледина у 20. минута домаћи су имали вођство 2:0, али се борбени гости из Сечња нису предавали. Када је Вучковић из пенала у 83. минуту изједначио, домаћи су неколико минута касније имали прилику да поново дођу до вођства, али је Страхиња Јосимовић промашио немогуће.  Казна је стигла у последња два минута, када су гости, после несхватљивих грешака домаће одбране, стигли до заслужене победе.

Ст. Давидовић

Напредак - МСК  1:0 (1:0)

ЧЕСТЕРЕГ: Игралиште Напретка, гледалаца 300, судија: А. Стошић (Зрењанин). Стрелац: Младен Вујиновић у 11. минуту (из пенала). Жути картони: И. Рашета, С. Тадић, Н. Богић, З. Пењин, И. Татић, С. Тасић, П. Милеуснић (Напредак), а М. Говедар, И. Тањга, Г. Исак, В. Грубор (МСК).

НАПРЕДАК: М. Магда 8, И. Рашета 7, С. Тадић 7, С. Савић 7, Н. Богић 8, М. Вујиновић 9, З. Пењин 7 (Д. Стојаковић 7), И. Татић 8, С. Тасић 7, М. Матић 7, Г. Микић 8.

МСК: М. Бељац 7, М. Говедар 7, И. Тањга 7, О. Гуљаш 6, Д. Ступар 6, М. Перовић 7, И. Бичанин 5 (Ш. Бука 6), Д. Замбо 6, Н. Константинов 6 (Т. Јаковљев 6 -  А. Такач 5 ), Г. Исак 7, В. Грубор 6.

Лидер на табели екипа Напретка из Честерега  је одиграо одличну утакмицу против неугоднога ривала из Михајлова. Гости су пружили снажан отпор домаћину,  аједини погодак на мечу постигнут је с линије пенала. Реализатор најстроже казне био је Младен Вујиновић, који је преварио гостујућег чувара мреже МСК-а из Михајлова, Милоша Бељца.

У другоме полувремену играчи Напретка су чували су лопту. А одбрана на челу са легендарним Николом Богићем функционисала је као сат.

Полет  - ЖФК Банат 2:0  (1:0)

НАКОВО: Игралиште Полета, гледалаца: 100, судија: Н. Кнежевић (Банатско Карађорђево). Стрелци: Дане Инђић у 26. и Далибор Симић у 47. минуту. Жути картони: К. Драганов, Н. Бабић, Д. Буцало, А. Црномарковић (Полет). Црвени картон: Вељко Петров (ЖФК Банат).

ПОЛЕТ: С. Гајинов 8, М. Надлачки 7, М. Цвијан 7 (А. Црномарковић 7), Ј. Фејеш 7, Д. Инђић 9, А. Анушић 7 (И. Стојадинов 7), К. Драганов 7, Н. Бабић 8, Д. Буцало 7, Д. Симић 8 (М. Тодоровић 7), М. Кењало 8.

ЖФК БАНАТ: Д. Баћан 6, Д. Штрбац 6 (О. Божовић 6), Д. Јањанин 6, Н. Цветићанин 6, С. Радичевић 7, Л. Ђукић 6 (А. Путић 5), З. Гајић 6, М. Пјевчевић 6, Н. Буратовић 5, Д. Кондић 5, В. Петров 5.

Наковчани су у 26. минуту дошли у вођство. Прелеп погодак постигао је  Дане Инђић. Фудбалери Полета су имали још нерколико правбих прилика, али се истакао голман гостију Душан Баћан.

Домаћи су удвостручили прдност већ у 47. минуту, Далибор Симић је , матирао голмана Баната. Гости су у већем делу меча били бројчано слабији, јер је Вељко Петров, без икакве потребе зарадио други жути картон.

Напредак (БТ) - 2. октобар 1:0 (0:0)

БАНАТСКА ТОПОЛА: Игралиште Напретка, гледалаца: 100, судија: П. Нунић (Кикинда). Стрелац: Станислав Тодоров у 78. минуту.

НАПРЕДАК: Б. Весков 8, С. Кавали 7 (Едвин Каналаш 7), Вук Вукмировић 7, С. Тодоров 9, С. Роцков 7 (Б. Терзин 7), З. Yин 7, Ш. Секереш 7, Л. Радојчин 8, М. Станковић 7 (А. Барта 7), М. Дрљача 7 (С. Селаковић 7), С. Васичин 8 (З. Ђорић  7).

2. ОКТОБАР: Г. Лазић 7 , Д. Лазић 6, С. Симоновић 7, С. Милосављев 6, С. Радојковић 6, В. Закић 7, М. Барањи 6, Н. Јанковић 6, С. Тешић 6, С. Маринац 7, Г. Радосављев 6.

Врло занимљива фудбалска представа. Домаћи фудбалери су се  намучили против искусних играча 2. октобра. У 78. минуту Станислав Тодоров постигао је ефектан погодак из слободног ударца са 18 метара.

Банат  - Младост (БД)  2:0 (2:0)

ЧЕНТА: Игралиште Баната, гледалаца: 150, судија: М. Печек (Кикинда). Стрелци: Драган Добрић у 4. и Владимир Стефановић у 39. минуту. Жути картони: У. Живковић (Банат), а Т. Марић, М. Митровић (Младост).

БАНАТ: Н. Сладовић 8, У. Живковић 7, Д. Вукомановић 7, У. Тошковић 7, П. Крстић 7, Н. Илић 7, А. Мартиновић 7 (А. Јоцић 7), М. Тројановић 8, Д. Добрић 9 (Д. Ђорђевић 7), В. Стефановић 8 (Игор Илић  7).

МЛАДОСТ: Т. Марић 7, С. Марић 6 (Н. Ћурашковић 6), С. Топаловић 6,

А. Стефанов 7, Б. Топаловић 7, Ј. Самоловац 7 (М. Митровић 7), Л. Каурин 6, Н. Гавранић 6, М. Крстовић 7, М. Петровић 6.

Фудбалери Младости неочекивано су доживели пораз против  врло неугодне екипе Баната из Ченте. ДФом аћи су пчовели већ у 4. минуту, искусни играч а стрелац је био искусни Добрић. Други пчогодак постигао је Владимир Стефановић.

Раднички (ЈТ) - Војводина (НМ) 5:0  (3:0)

ЈАША ТОМИЋ: Игралиште Радничког, гледалаца: 100, судија: Н. Радаковић (Банатско Карађорђево).Стрелци: Марко Пејин у 8. 31. и 45.  Сл. Јањић у 62. и Н. Јакшић у 69. за Раднички. Жути картон: С. Савић (Војводина НМ).

РАДНИЧКИ: И. Васић 8, Н. Шпачек 7 (Н. Радивој 7), Н. Ковачевић 7, У Кенђа 7, М. Савић 7 (М. Пека 7), М. Пејин 9 (Н. Јакшић 8), С. Ђого 7 (Л. Мартиновић 7), М. Варга 7, Л. Живојинов 7 (А. Нађ 7), К. Ференчак 8, С. Јањић 8.

ВОЈВОДИНА: Вања Сараволац 5, И. Костић 5, О. Ракић 5 (З. Иванов 5), Б. Хајду 5, Иван Арсенов 5, Д. Бакић 5, Ј. Беложански 5 (Г. Цуцић 5), С. Савић 5, Иван Исаков 5, Иштван Киш 5.

Фудбалери Војводине из Новога Милошева доживели су у Јаши Томићу осми пораз заредом у Подручној лиги Зрењанин. Истакао сетроструки стрелац Марко Пејин.

Омладинац ФАМ - Црвена звезда 3:7 (2:3)

БОТОШ: Игралиште Омладинца ФАМ, гледалаца: 100, судија: Л. Рашков (Зрењанин). Стрелци: Борис Угреновић у 28. 35. и 86. (из пенала), за Омладинац ФАМ, а Саша Барбат у 14. 52. Зоран Кубуровић у 18. Иван Стојков (аутогол) у 38. Рихард Будаи у 75. Огњен Јефтенић у 80. и Милан Јеловац у 83. минуту за Црвену звезду. Жути картон: Н. Вукојевић (Црвена звезда).

ОМЛАДИНАЦ ФАМ: Д. Холик 7 (Б. Малешев 5), Д. Вичек 5, И. Стојков 5 (Ђ. Немет 5), Ђ. Племић 5 (С. Глишин 6), С. Јеринић 5 (Д. Твртковић 6), А. Стојановић 7, М. Срдић 6, Д. Веселиновић 6 (Дамјан Вењарски 5), Б. Угреновић 8, С. Мршулов 5, М. Стаменковић 5.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: С. Ћирковић 7, П. Кнежевић 7, З. Кубуровић 8, Д. Комненовић 7, С. Барбат 9 (М. Иванчевић 7), Р. Комненовић 7, Р. Будаи 8 (Д. Вујовић 7), Н. Вукојевић 7 (М. Јеловац 8), О. Јефтинић 8, С. Делић 7, С. Свјетлица 7 (Флоријан Будаи 7).

Фудбалери Омладинца ФАМ из Ботоша пружили су достојан отпор у првоме полувремену и постигли су два ефектна поготка. али су наставку стали.

ОФК Стајићево - Делија 7:1 (3:0)

СТАЈИЋЕВО: Игралиште ОФК Стајићева, гледалаца: 100, судија: М. Томовић (Зрењанин). Стрелци: Иван Маркоски у 26. 39. Дејан Оташевић у 34. Милан Ђурић у 64. 67. Урош Вујичић у 70. Дејан Зоретић у 76. за ОФК Стајићево, а Мирослав Челекетић у 48. минуту за Делију. Жути картони: Р. Јоксимовић, М. Радулов (ОФК Стајићево), а Ж. Попов (Делија).

ОФК СТАЈИЋЕВО: Н. Влачић 7, Д. Оташевић 8, Д. Цвејанов 7 (Д. Влачић 7), Р. Јоксимовић 7, Д. Зоретић 8, И. Маркоски 8,5, М. Ђурић 9, М. Радулов 7, М. Вукајловић 7, У. Јовановић 7 (У. Вујичић 8), Б. Паланачки 7.

ДЕЛИЈА: К. Ковач 5, Ж. Фишаков 5 (Ервин Моноштори 5), М. Ћорић 5, Д. Миладинов 5, Н. Милин 5, Ж. Попов 5, Игор Живко 5, С. Попов 5, Даријан Симић 5, С. Станкић 5, М. Челекетић 5 (Илија Барбул 5).

Фудбалери ОФК Стајићева до врха су напунили мрежу голмана Делије из Мокрина, Кристијана Ковача

Припремио: П. Станић

Раднички - Војводина 5:0, Напредак (БТ) - 2. октобар 1:0, Банат (Ч) - Младост 2:0, Напредак (Ч) - МСК 1:0, Стајићево - Делија 7:1, Омладинац ФАМ - Црвена звезда 3:7, Полет - ЖФК Банат 2:0, Јединство - Билећанин 2:4.

1. Напредак (Ч) 8      8      0      0      26:2  24

2. Полет    8      6      0      2      23:14        18

3. Билећанин     8      5      1      2      16:6  16

4. Ц. звезда       8      5      0      3      22:14        15

5. Младост        8      5      0      3      11:9  15

6. Банат (Ч)       8      4      2      2      13:9  14

7. 2. октобар     8      4      1      3      14:10        13

8. Напредак (БТ)       8      4      1      3      10:6  13