Зрењанинска лига: Председник пресудио

Победом над екипом Полета из Накова Куманчани су прекинули црну серију од три узастопна пораза.
Fudbal

2. октобар - Полет 2:1 (0:1)

КУМАНЕ: Игралиште СРЦ “Огњен Контрић”, гледалаца 50, судија: Пауновић (Житиште). Стрелци: Вијоглавин у 65. и Тубић у 90. за 2. октобар, а Јарић у 16. минуту за Полет. Жути картони: Вребалов, Ђорђевић, Милосављев, Радојев (2. октобар), а Радак, Јарић, Буцало, Малогајски (Полет).

2. ОКТОБАР: Прапорски, Ковачев, Ђорђевић (Летић), Марић, Вуковић, Вребалов (Тубић), Радојев, Вијоглавин, Лазић, Барта, Милосављев.

ПОЛЕТ: Јелић, Велемиров, Ступар, Радак, Солеша, Инђић (Малогајски), Драганов (Јеличић), Јарић, Бабић, Буцало, Гушић.

Мада су гости повели већ у 16. минуту изабраници Оливера Тиквењца се нису предавали и наставили су да нападају. У 65. минуту најбољи стрелац домаћих Дејан Вијоглавин је изједначио резултат. Десетак минута пред крај утакмице повредио се Полетов играч Лука Радак, а пошто гости више нису имали замене остали су са играћем мање на терену. То је искористио Ивица Тубић који је иначе и председник куманачког фудбалског клуба и донео толико жељену победу свом тиму.

Д. Гвожђарев

Омладинац - Клек 7:2 (4:1)

БОТОШ: Игралиште Омладинца, гледалаца 150, судија: Марков (Зрењанин), стрелци: Митровић у 4. Станић у 15. и 38. Л. Натарош у 27. Новак у 59. Сремац у 70. и Новаковић у 72. за Омладинац, а Милановић у 30. и Ножинић у 68. минуту за Клек.

ОМЛАДИНАЦ: Мишков, Тањга, Радуловић, Станић (Н. Натарош), Говернор, Новаковић (Спаљевић), Митровић, Нинковић, Л. Натарош, Новак (Сремац), Стојковић.

КЛЕК: Ивановић, Ђурић, Богдановић, Ђуровић, Ножинић, Коснић, Стојковски, Ћибра, Шкорић, Милановић.

Ботошани су забележили убедљиву победу против гостију из Клека који су на меч допутовали са десет играча. Мрежу гостијућег голмана начео је Митровић у 4. минуту а серијал од седам лепих голова завршио је Новаковић у 72. минуту.

М. С.

Делија - Потисје 2:1, Омладинац - Клек 7:2, 2. октобар - Полет 2:1, Тамиш - Борац 1:3, Војводина - Младост (Л) 2:3, Лехел - Црвена звезда 1:1, Јединство - Раднички 8:0, Русанда - Младост (БД) 3:1.