ЗРЕЊАНИНСКА ЛИГА Прво славље Деспотовчана

Играчи Младости из Банатског Деспотовца доживели су хладан туш у другом минуту, после аута Марко Ћорић је с „друге стативе” погодио мрежу голмана Младости Срђана Нинковића.
Фудбалери Младости из Банатског Деспотовца

Младост - Делија 3:1 (2:1)

БАНАТСКИ ДЕСПОТОВАЦ: Игралиште Младости, гледалаца 150, судија: Д. Родеан ((Зрењанин). Стрелци: М. Крстовић у 21. Милош Топаловић у 30 и 68. за Младост, а М. Ћорић у 2. минуту за Делију. Жути картони: И. Живко, К. Ковач (Делија).

МЛАДОСТ: С. Нинковић 8, С. Марић 7, С. Топаловић 7, Б. Пивач 7 (Ј. Самоловац 7), Б. Топаловић 7, Милош Топаловић 9, А. Стефанов 7, Л. Каурин 7 (Новак Топаловић 7), Н. Гавранић 7, Н. Ћурашковић 7, М. Крстовић 8 (А. Бојић 7).

ДЕЛИЈА: Л. Врачев 6, И. Барбул 6, М. Ћорић 7 (Б. Думитров 5 -Жељко Фишаков 5 ), Д. Миладинов 7, А. Мартиновић 7, К. Ковач 7, Даријан Симић 7, Е. Моноштори 7, Д. Јолић 6, И. Живко 7, Ж. Попов 6.

У 21. минуту Мирко Крстовић је испратио акцију и изједначио резултат. После доброга убацивања Бранка Пивача, одлични Милош Топаловић донео је предност домаћинима.

У другом делу играчи Младости су наставили са одличном игром, имали су и већи посед лопте, што је резултирало у 68. минуту, Милош Топаловић је постигао леп погодак.

Банат - Јединство (НБ) 3:0 (1:0)

ЧЕНТА: Игралиште Баната, гледалаца 150, судија: Н. Радаковић (Банатско Карађорђево). Стрелци: Д. Добрић у 6. и 48. Н. Илић у 77. минуту.  Жути картони: М. Тројановић, В. Стефановић (Банат), а М. Ћирић, А. Веселић (Јединство).

БАНАТ: Н. Сладовић 8, М. Танасић 7, У. Тошковић 7, С. Ескић 7, Д. Добрић 9  (И. Куштримовић 7), М. Тројановић 6 (В. Стефановић 6), Н. Тимотијевић 7 (С. Жегарац 6), А. Јоцић 6 (Н. Илић 7), У. Милинковић 7, П. Крстић 7, У. Живковић 6 (Игор Илић 6).

ЈЕДИНСТВО: Л. Баркоци 7, Н. Перић 5, Н. Еремић 6 (М. Илић 5), З. Обрадовић 6 (А. Веселић 6), Н. Месарошки 6, ,М. Ћирић 6, Денис Салиховић 6, Ј. Вребалов 6, Б. Коледин 6 (М. Вијатов 5),М. Михајловић 6 (Р. Стојанов 6), С. Ковачев 6.

Повели су домаћи фудбалери већ на пчочетку меча. Урош Милинковић је оштро шутирао, а голман Јединства Леон Баркоци је кратко одбио лопту, а притрчао је Драган Добрић и погодио мрежу.

У другом делу игре, после добре акције Драган Добрић је лепим шутем са десетак метара удвостручио резултат, да би у 77. минуту млађани играч Баната Никола Илић ефектно петом поставио коначан резултат.

Напредак - Полет 4:1 (2:0)

ЧЕСТЕРЕГ: Игралиште Напретка, гледалаца 150, судија: М. Томовић (Зрењанин).Стрелци: М. Матић у 15. И. Татић у 22. Г. Микић у 57. и Ж. Грујић у 62. за Напредак, а У. Зорић у 81. минуту за Полет. Жути картони: И. Татић, М. Матић (Напредак), а У. Зорић, Н. Нешић, В. Бикић и тренер Александар Кресоја (Полет). Црвени картон: Милош Радловић (Полет).

НАПРЕДАК: М. Магда 8 (П. Милеуснић 7), И. Рашета 7, С. Тадић 7, С. Савић 7, Н. Богић 8, М. Вујиновић 7 (Д. Стојаковић 7), З. Пењин 7 (Г. Микић 8), И. Татић 9, С. Тасић 7, М. Матић 8, С. Стојановић 7 (Ж. Грујић 8),

ПОЛЕТ: М. Максић 6, М. Надлачки 6 (М. Мићин 6), М. Цвијан 7, Ј. Фејеш 6, Д. Инђић 6 (А. Анушић 5), М. Плавшић 6, М. Радловић 5, К. Драганов 5, У. Зорић 7, Н. Нешић 5 ( М. Тодоровић 6).

Чета тренера  Напретка из Честерега, Марка Глигића пружила је  одличну партију у дербију. Домаћи играчи су већ у првом полувремену имали високо вођство од 2:0.Одлични су били Марко Матић, Игор Татић, Горан Микић и Жељко Грујић, средином другог дела имали су огромну предност од чак четири поготка.  А у финишу утакмице заспала одбрана Напретка и Урош Зорић је савладао младога голмана Петра Милеуснића.

Напредак - Билећанин   0:1 (0:0)

БАНАТСКА ТОПОЛА: Игралиште Напретка, гледалаца 100, судија: Д. Белић (Зрењанин). Стрелац: Марко Дрљача (аутогол) у 67 минуту. Жути картони: В. Михајловић (Напредак), а С. Огњеновић, М. Маговчевић (Билећанин).

НАПРЕДАК: Б. Весков 6, В. Вукмировић 6, Д. Ханђа 7 (С. Кавали 6), С. Тодоров 6, С. Роцков 5 (М. Станковић 7), В. Михајловић 6, З. Yин 6 (Едвин Каналаш 5), З. Ђорић 6, М. Дрљача 5, С. Селаковић 6, И. Фехер 5 (А. Барта 6).

БИЛЕЋАНИН: Д. Хорват 8, М. Алексић 7 (Видак Грубачић 7), С. Огњеновић 7, А. Мирковић 7 (А. Тришић 7), С. Јухас 7 (Г. Вујадиновић 7), М. Вујовић 8, Н. Унгур 7, Милован Маговчевић 7, В. Скоко 7, З. Мангер 7 (Немања Маговчевић 7), Б. Вучковић 8.

Екипа Билећанина из Сечња је дошла са јединим циљем у Банатску Тополу да остане непоражена. Домаћи играчи су у пољу играли добро, стварали прилике, али нису успели да погоде мрежу.,а уз то  голман Билећанина Данијел Хорват је неколико пута одлично интервенисао.

У 67. минуту у казненом простору Напретка дошло је до неспоразума и Марко Дрљача је погодио сопствену мрежу.

2. октобар  - Црвена звезда   1:0 (0:0)

КУМАНЕ: Игралиште 2. октобра, гледалаца 100, судија: М. Габоров (Зрењанин). Стрелац: Немања Јанковић у 87. минуту. Жути картони: В. Закић (2. октобар), а Д. Комненовић, Н. Вукојевић, С. Делић, С.Костић (Црвена звезда).

ДРУГИ ОКТОБАР: Б. Радосављев 8, Б. Видовић 7, Д. Вијоглавин 7 (Д. Лазић 7), С. Секулић 7 (М. Љеваја 7), О. Барта 7, С. Милосављев 7, В. Закић 8, М. Барањи 7, К. Касаш 7, Н. Јанковић 9, М. Носоњин 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: С. Ћирковић 6, П. Кнежевић 6, З. Кубуровић 7, Д. Комненовић 6 (С. Костић 6), С. Барбат 5, Р. Комненовић 6, М. Мршић 5 (Р. Будаи 6), Н. Вукојевић 5 (М. Јеловац 5), О. Јефтенић 6, Д. Мијатовић 7, С. Делић 6.

Фудбалери 2. октобра из Кумана успели су у финишу меча да сломе отпор гостију из Војвода Степе. Није добро реаговала одбрана Црвене звезде, а Немања Јанковић је постигао ефектан погодак. Голман 2. октобра Борислав Радосављев је био одличан.

Војводина - ЖФК Банат 1:3  (0:2)

НОВО МИЛОШЕВО: Игралиште Војводине, гледалаца 100, судија: С. Пјевач (Зрењанин). Стрелци: Срђан Васичин у 68. за Војводину, а С. Ружић у 28. Д. Кондић у 41. и М. Пјевчевић у 87. минуту за ЖФК Банат. Жути картони: А. Ољача, Д. Кондић (Железнички Банат Багљаш).

ВОЈВОДИНА: И. Влашкалин 7, Д. Кормањош 6, Д. Пајташев 6, Д. Вујин 5, Б. Терзин 6, Н. Чубрило 5 (В. Арсенов 6), Љ. Сивчев 6, Н. Милин 6 (Вања Сараволац 5), С. Савић 6, С. Васичин 7, М. Радновић 6 (Ј. Беложански 7).

ЖФК БАНАТ: Д. Баћан 8, Л. Ђукић 7, Н. Цветићанин 7, С. Радичевић 7, А. Ољача 7 (З. Гајић 7), С. Ружић 8, М. Пјевчевић 9, Д. Штрбац 7 (И. Трајковић 7), У. Гашић 7, А. Путић 7, Д. Кондић  8.

Гости из Зрењанина су већ у првом полувремену стекли предност од два гола,а стрелци су били Срђан Ружић, Данило Кондић. Уз то Данило Кондић није био прецизан са линије пенала, његов шут одбранио је голман Игор Влашкалин.

Стајићево - Омладинац ФАМ 6:0 (5:0)

СТАЈИЋЕВО: Игралиште Стајићева, гледалаца 150, судија: М. Гајин (Кикинда). Стрелци: Д. Зоретић у 17. Далибор Магда у 25.  М. Ђурић у 32. и 37. и И. Маркоски у 40. 59. минуту. Жути картони: Д. Магда (ОФК Стајићево).

СТАЈИЋЕВО: Н. Влачић 8, Р. Јоксимовић 7, Д. Магда 8 (М. Радулов 7), А. Станић 8 (М. Секулић 7), Д. Зоретић 8, Л. Арсић 7 (У. Вујичић 7), И. Маркоски 9 (М. Величковић 8), М. Ђурић 8 (У. Јовановић 7), Д. Влачић 7, М. Вукајловић 7, Б. Паланачки 8.

ОМЛАДИНАЦ ФАМ: С. Глишин 5 (Б. Јанкулов 5), Д. Вичек 5, И. Стојков 5, Ђ. Племић 5, Н. Анчин 5, С. Мишков 5 (М. Петровић 5), М. Срдић 5, М. Стаменковић 5 (Ђ. Немет 5), С. Пиперски 5 (Б. Малешев 5 ), Б. Угреновић 5, Дамјан Вењарски 5 (Урош Попадић 5).

Фудбалери Стајићева у свим сегментима фудбалске игре надиграли су госте из Ботоша. У екипи ОФК Стајићева је све беспрекорно функционисало истакли су се двоструки стрелци Иван Марковски и Милан Ђурић. Додоуше гостујући голмани нису имали дан.

Раднички (ЈТ)  - МСК  3:0 (2:0)

ЈАША ТОМИЋ: Игралиште Радничког, гледалаца 100, судија: М. Печек (Кикинда). Стрелци: Драган Пијетловић у 17. М. Пејин у 43. и М. Пека у 90. минуту. Жути картони: И. Пенов, Н. Ковачевић, М. Савић, М. Пејин, Л. Живојинов, Д. Пијетловић, Н. Јакшић (Раднички), а А. Секошан, А. Такач (МСК). Црвени картон: Марко Говедар (МСК).

РАДНИЧКИ: И. Васић 8, Н. Шпачек 7, И. Пенов 7 (Ј. Славковић 7), Н. Ковачевић 7, М. Савић 7, М. Пејин 8 (М. Пека 9), М. Рајков 7, Л. Живојинов 7, К. Ференчак 7 (Н. Јакшић 7), С. Јањић 7, Д. Пијетловић 8.

МСК: А. Секошан 6, Д. Исак 6, М. Говедар 5, Ф. Томић 6, Д. Ступар 7  (Ш. Бука 6), М. Перовић 6, А. Такач 6 (О. Гуљаш 5) И. Бичанин 6 (Н. Константинов 5), Д. Замбо 6, Г. Исак 6, В. Грубор 5.

Домаћи играчи ушли су у меч нервозно, што говори и велики број жутих картона. Ипак успели су да сломе отпор Михајловчана. Искусни играч Радничког Драган Пијетловић је довео свој тим у вођство. Предност је удвостручена пред сам финиш првог полувремена. Марко Пејин је постигао ефектан погодак за своју екипу. Гости из Михајлова нису имали права решења да одговоре, како би макар смањили резултат.

Најмлађи у екипи Радничког М. Пека је у 90 минуту постигао врло леп погодак и поставио коначан исход овога врло занимљивог меча.

Припремио: П. Станић

Резултати и табела:

Раднички (ЈТ) - МСК 3:0, Младост - Делија 3:1, 2. октобар - Црвена звезда 1:0, Војводина - ЖФК Банат 1:3, Напредак (БТ) - Билећанин 0:1, Банат  (Ч) - Јединство 3:0, Напредак (Ч) - Полет 4:1, Стајићево - Омладинац 6:0.