ЗРЕЊАНИНСКА ЛИГА Ревија голова у Накову

У Накову је одиграна врло занимљива утакмица. Гостујући фудбалери Јединства из Новога Бечеја су у првом полувремену играли одлично и имали два гола предности.
Фејсбук страница ФК Полет/ Фудбалери Полета из Накова у акцији

Полет - Јединство (НБ) 6:4 (1:3)

НАКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 200, судија: Рељић (Кикинда). Стрелци: Урош Зорић у 30. (из пенала), Милош Радловић у 53. Никола Бабић у 59. (из пенала), Дане Инђић у 61. и Немања Нешић у 78. и 89. за Полет, а Страхиња Јосимовић  у 17. и 25. М. Михајловић у 39. и Зоран Обрадовић у 80. минуту за Јединство. Жути картони: Ј. Фејеш, У. Зорић, Д. Буцало (Полет), а Н. Еремић, Д. Салиховић, В. Арсенов, С. Јосимовић, С. Ковачев и тренер Драган Вукајловић (Јединство).

ПОЛЕТ: И. Стојадинов 7, М. Надлачки 7 (А. Анушић 7), Ј. Фејеш 7, У. Зорић 8, Д. Инђић 8 (М. Радловић 8), К. Драганов 7, М. Мићин 7 (Н. Нешић 9), Н. Бабић 8, Д. Буцало 7, М. Кењало 7, Д. Вукобрат 7 (Далибор Симић 7).

ЈЕДИНСТВО (НБ): Л. Баркоци 6, Н. Перић 6 (М. Ћирић 6), Н. Еремић 6, З. Обрадовић 7 (Б. Коледин 6), Н. Месарошки 7, У. Веселиновић 6 (Ј. Вребалов 6), Д. Салиховић 6 (Жолт Фаркаш 6), В. Арсенов 6, М. Михајловић 7, С. Јосимовић 8.

Међутим у наставку фудбалери Полета из Накова у потпуности преокренули резултат у своју корист. Погоци су се постизали као на траци,  тако да су љубитељи фудбала уживали у атрактивним потезима. На крају сасвим заслужена победа Наковчана са коначних - 6:4.

ВојводинаМладост 1:2 (1:1)

НОВО МИЛОШЕВО: Игралиште Војводине, гледалаца 100, судија: Н. Радаковић (Банатско Карађорђево).Стрелци: Сава Савић у 30. за Војводину,    Предраг Мијатовић у 10. и Милош Топаловић у 54. минуту за Младост. Жути картони: Д. Малогајски и тренер Ђорђе Лакић (Војводина), а Новак Топаловић (Младост).

ВОЈВОДИНА: Р. Чонић 6, И. Коштић 6, Д. Кормањош 6, И. Арсенов 5, Д. Малогајски 6, Ј. Беложански 6, С. Савић 7, М. Радновић 6, Вања Сараволац 5, Б. Хајду 5, И. Киш 6 (И. Исаков 5).

МЛАДОСТ: Т. Марић 8, С. Марић 7, П. Мијатовић 8, С. Топаловић 7, А. Стефанов 7, Б. Топаловић 7, М. Топаловић 9, И. Костин 7, Л. Каурин 7, Н. Гавранић 8 (Н. Ћурашковић 7), М. Крстовић 7 (Н. Топаловић 7).

Фудбалери Младости из Банатског Деспотовца већ у 10. минуту су стигли до вођства, када је мрежу Радована Чонића, голмана Војводине, затресао одлични играч Младости Предраг Мијатовић. Изједначење је уследило у 30. минуту, када је  врло добри играч на терену Војводине, Сава Савић прецизним шутем преварио голмана Томислава Марића. У другом полувремену организована игра Младости, дала је резултата, у 54. минуту, Милош Топаловић, је постигао ефектан погодак матиравши Радована Чонића и свом тиму донео вредну победу.

Омладинац ФАМ - Билећанин 0:5 (0:2)

БОТОШ: Игралиште Омладинца ФАМ, гледалаца 100, судија: М. Печек (Кикинда). Стрелци: С. Огњеновић у 13, М. Вујовић у 39, А. Тришић 64. 84. и С. Жерајић у 87 минуту. Жути картони: Н. Анчин (Омладинац ФАМ), а М. Вујовић (Билећанин).

ОМЛАДИНАЦ ФАМ: Д. Холик 5, Д. Вичек 5, И. Стојков  5, Ђ. Племић 5, Н. Анчин 5, А. Стојановић 5, М. Срдић 5, Д. Твртковић 5 (Д. Вењарски 5), Б. Угреновић 5, С. Мршулов  5 (Д. Веселиновић 5), М. Стаменковић 5.

БИЛЕЋАНИН: Д. Хорват 8, М. Алексић 7 (Видак Грубачић 7), С. Огњеновић 8, М. Милошевић 7, А. Мирковић 7, Немања Маговчевић 7 (С. Самарџић 7), М. Вујовић 8, В. Скоко 7, З. Мангер 7 (М. Савовић 7).А. Тришић 9 (Д. Салими 7), Б. Вучковић 8 (С. Жерајић 8).

Фудбалери Билећанина из Сечња већ у првом полувремену стекли су сигурно вођство  против кондиционо неспремне екипе Омладинца ФАМ из Ботоша.

А у наставкју гости из Сечња су диктирали темпо стварали шансе, и постигли још три прелепа поготка. Највише проблема Омладинцу ФАМ, су правили Страхиња Огњеновић, Милош Вујовић и двоструки стрелац Александар Тришић, који су били нерешива енигма.

Напредак (БТ) -  МСК 3:1 (1:0)

БАНАТСКА ТОПОЛА: Игралиште Напретка, гледалаца 200, судија: Д. Родеан (Зрењанин). Стрелци: Шандор Секереш у 20. Златко Ђорић у 64. и Марко Дрљача у 74. за Напредак, а Данијел Замбо (из пенала) у 70. минуту за МСК. Жути картони: З. Џин, Ш. Секереш, З. Ђорић, Л. Радојчин, Р. Арађанин, С. Селаковић и тренер Страхиња Васковић (Напредак, БТ), а Д. Исак (МСК). Црвени картон: Станислав Тодоров (Напредак, БТ).

НАПРЕДАК (БТ): Б. Весков 8, С. Тодоров 6, В. Михајловић 7, З. Џин 7 (А. Сараволац 7), Ш. Секереш 8,

З. Ђорић 9 (С. Кавали 7), Л. Радојчин 7 (М. Станковић 7), М. Дрљача 8, Р. Арађанин 7 (В. Вукмировић 7), С. Селаковић 7, С. Васичин 8.

МСК: А. Секошан 6, Д.  Исак 6 (Ш. Бука 5), Ф. Томић 5, И. Тањга 7, Д. Ступар 6, Е. Тот 5, А. Такач 5 (Оскар Гуљаш 6), И. Бичанин 7, Д. Замбо 7, Г. Исак 6, В. Грубор 5.

Фудбалери Напретка из Банатске Тополе, повели су голом Шандора Секереша у 20. минуту. а у наставку су били бољи и мрежа голаман гостију затресла се још два пута. Предност је удвостручена у 64. минуту, када је ветеран Златко Ђорић, спровео лопту иза леђа голмана Адриана Секошана. Михајловчани су успели да смање резултат у 70, минуту, с линије пенала прецизан је био Данијел Замбо, који је лако матирао голмана Напредка, Борислава Вескова.

Печат на овај сјајан меч поставио је Марко Дрљача, сјајникм  поготком у 74. минуту.

Раднички (ЈТ) - 2. октобар  4:2 (1:1)

ЈАША ТОМИЋ: Игралиште Радничког, гледалаца 100, судија: С. Радуловић (Елемир). Стрелци: Марко Рајков у 30, Стефан Ђого у 50.  Немања Ковачевић у 61. и Карло Ференчак у 78. минуту за Раднички, а Синиша Симоновић у 44. и Стефан Милосављев (из пенала) у 54. минуту за 2. октобар. Жути картони: И. Васић, Н. Ковачевић, С. Ђого (Раднички), а В. Закић, К. Касаш (2. октобар).

РАДНИЧКИ: И. Васић 8, И. Пенов 8, Н. Шпачек 7, У. Кенђа 7, Н. Ковачевић 9 (П. Ђурић 7), М. Пејин 7, С. Ђого 7 (М. Пека 7), М. Рајков 8 (Н. Јакшић 7), М. Варга 7, Л. Живојинов 7 (А. Нађ 7), К. Ференчак 8 (Л. Мартиновић 7).

2. ОКТОБАР: Г. Лазић 6, Б. Видовић 6, С. Симоновић 7, С. Милосављев 8, С. Радојковић 6 (Б. Радосављев 5), В. Закић 6 (Д. Лазић 6), М. Барањи 6, К. Касаш 5, Н. Јанковић 6, С. Тешић 5, М. Носоњин 7 (С. Маринац 6).

После низа пораза фудбалери Радничког из Јаше Томића остварили су убедљиву победу на своме терену против увек неугодног ривала из Кумана.

Није ишло баш глатко јер су се Куманчани, бранили и стварали шансе и могли да дођу у вођство, али је то све покварио одлични голман Радничког, Иван Васић. Ипак прво полувреме је завршено нерешеним резултатом.

У другом полувремену више жеље за победом су имали играчи Радничког, одлични су били Стефан Ђого, Немања Ковачевић и Карло Ференчак који су затресли мрежу голмана Горана Лазића.

ОФК Стајићево  - ЖФК Банат  1:2  (0:0)

СТАЈИЋЕВО: Игралиште ОФК Стајићева, гледалаца 150, судија: З. Лазар (Бока). Стрелци: Милан Ђурић у 89. за ОФК Стајићево, Данило Кондић у 56. и  Марко Пјевчевић у 58. минуту за ЖФК Банат. Жути картони: М. Секулић (ОФК Стајићево), а С. Радичевић, З. Гајић, Д. Штрбац, Д. Кондић, В. Петров (ЖФК Банат). Црвени картон: Александар Станић у 74. минуту (ОФК Стајићево).

ОФК СТАЈИЋЕВО: Н. Влачић 7, Р. Јоксимовић 7 (М. Радулов 6), Д. Магда 6, А. Станић 6, М. Секулић 5 (У. Вујичић 5), Д. Зоретић 6, М. Ђурић 7, М. Вукајловић 6, У. Јовановић 5 (И. Маркоски 6), Д. Влачић 6, Б. Паланачки 5.

ЖФК БАНАТ: Д. Баћан 8, Д. Јањанин 7, Н. Цветићанин 7, С. Радичевић 7, З. Гајић 7, С. Ружић 8, Л. Ђукић 7, Д. Штрбац 7 (О. Божовић 7), М. Пјевчевић  9, Д. Кондић 8 (И. Трајковић 7), В. Петров 8.

Фудбалери ЖФК Баната из Зрењанина, популарни „железничари”, прекинули су резултатски пост, успели су да у Стајићеву стигну до победе. Највише  заслуга за то имају голман ЖФК Баната, Душан Баћан, Вељко Петров, Марко Пјевчевић  и Данило Кондић.

Банат - Делија 2:2 (1:0)

ЧЕНТА: Игралиште Баната, гледалаца 100, судија: М. Томовић (Зрењанин). стрелци: Петар Крстић у 40. и Драган Добрић у 56.  за Банат, а Ервин Моноштори у 59. и Жељко Попов у 89. минуту за Делију. Жути картони: М. Танасић, У. Тошковић, П. Крстић, А. Радојичић (Банат), а С. Попов, Ж. Попов (Делија).

БАНАТ: Д. Максимовић 7, М. Танасић 7, Д. Вукомановић 7, У. Тошковић 7, Н. Лалић 7 (А. Јоцић 7), А. Мартиновић 7, М. Тројановић 7 (М. Лековић 7), И. Илић 7, У. Живковић 7, П. Крстић 8, Д. Добрић 8.

ДЕЛИЈА: Л. Врачев 7, С. Попов 7, Ж. Фишаков 7, В. Шћепановић 7 (Д. Миладинов 7), Даријан Симић 7, И. Живко 7, Д. Миладинов  7, С. Станкић 7 (Е. Моноштори 8), Н. Милин 7, Ж. Попов 8, М. Челекетић 7.

Мокринчани су у Ченти освојили  великии бод који ће им јако пуно значити у наставку такмичења. Фудбалери Баната, су водили у првом делу, али у наставку меча, дошло је до преокрета. Моноштори је изједначио резултат,а у финишу сусрета Жељко Попоов је успео да свом тиму донесе три бода.

Припремио: П. Станић

Табела и резултати:

Раднички  (ЈТ) - 2. октобар 4:0, Војводина - Младост 1:2, Напредак (БТ) - МСК 3:1, Банат (Ч) - Делија 2:2, Напредак (Ч) - Црвена звезда 2:0, Стајићево - ЖФК Банат 1:2, Омладинац ФАМ - Билећанин 0:5, Полет - Јединство 6:4.