ЗРЕЊАНИНСКА ЛИГА: Славље Куманчана

ЖФК Банат - 2. октобар 0:1 (0:0)
с

ЗРЕЊАНИН: Игралиште Баната, гледалаца 200. судија: Д. Гроздановић (Житиште). Стрелац: Владимир Закић у 89. минуту. Жути картони: Радичевић, И. Красић, Кондић, Грбан, Петров, А Ољача (ЖФК Банат), а Б. Радосављев, Љеваја, Радојковић, Закић, Носоњин (2. октобар).

БАНАТ: Баћан 6, Јањанин 6, Цветићанин 6, Радичевић 6(Савичић 6), Ружић 7, Мартиновић 6, И. Красић 8 (А. Ољача 7), Штрбац 6, Кондић 7, Грбан 6, Петров 7.

2. ОКТОБАР: Б. Радосављев 8, Видовић 7, Љеваја 7, Остојић 7, Радојковић 6, В. Закић 9, О. Барта 7, Јанковић 7, Расими 7 (Н. Бозокин 7), Носоњин 7 (И. Виоглавин 7), Д. Вијоглавин 7 (Лазић 7).

Зрењанинци су били бољи у првом  делу имали су и неколико  лепих прилика, пре свега Илија Красић и Александар Грбан, али у томе их је спречио одлични голман Куманчана Борислав Радосављев. Када су сви мислили  да ће се овај меч завршити нерешеним резултатом, Владимир Закић је затресао мрежу голмана Баната Душана Баћана.

Напредак - Делија 5:1 (4:0)

ЧЕСТЕРЕГ: Игралиште Напретка, гледалаца 100. судија: С. Радуловић (Елемир). Стрелци: С. Тасић у 3. (из пенала), Д. Савић у 25. (из пенала) и у 42, С. Стојановић у 29. и И. Лудајић у 75. за Напредак, а М. Челекетић у 78. минуту за Делију. Жути картони: Тасић (Напредак), а Перишић (Делија).

НАПРЕДАК: Милеуснић 7, Дапчевић 7, С. Савић 7 (У. Глигић 7), Н. Богић 7, Рибић 7 (И. Лудајић 7), Д. Савић 9 (Босанчић 7), Тасић 8, Ступар 7, Стојановић 7, Винцан 7, Кнежевић 7 (Самарyија 6).

ДЕЛИЈА: Ковач 5, Ђукић 5 (Штеванов 5), Д. Тот 5, Вукобрат 5, Степанчев 5, Миладинов 5, Спахић 5, Перишић 5, Ћорић 5 (Н. Симић 5), М. Челекетић 7, Врачев 5 (Моноштори 5).

Тренер Напретка Марко Глигић добро је припремио меч, тако да су играчи Напретка већ у првом делу имали велико вођство од 4:0. Душан Савић је би нерешива енигма за одбрану Делије. Гости из Мокрина су у 78. минуту дошли до почасног поготка преко Мирослава Челекетића.

Раднички (ЈТ) - Полет 1:2 (0:0)

ЈАША ТОМИЋ: Игралиште Радничког, гледалаца 100. судија: А. Стошић (Зрењанин). Стрелци: В. Михајловић у 64 минуту за Раднички, а Д. Вукобрат у 53, К. Драганов у 60 минуту за Полет. Жути картони: Васић, Радивој, Пијетловић, Мартиновић, М. Пека (Раднички), а Радловић, Надлачки (Полет).

РАДНИЧКИ: Васић 7, Радивој 7 (Пека 6), Пијетловић 7, Михајловић 7, Ференци 6 (Јакшић 6), Варга 6 (Шпачек 7), Савић 6 (Нађ 6), Пејин 6, Ђого 7, Мартиновић 6 (Пенов 7), Ђурић 6.

ПОЛЕТ: Гајинов 8, Цвијан 7 (Д. Вукобрат 9), Радловић 7 (Инђић 7), К. Драганов 8, Мићин 7 (Надлачки 7), Бабић 7, Марковић 7, Красин 8, Зорић 7, Кењало 7, Нешић 7 (Пекија 7).

Чета  Александра Кресоје није тако лако дошла до сва три бода. У првоме делу игре у Јаша Томићу, домаћи играчи Радничког су били  равноправни ривал. У наставку много боља игра гостију из Накова, ефектан погодак постигао резервиста Данило Вукобрат. Кристијан Драганов је повисио вођство Полета. Да би Раднички у 64. минуту успео да дође до почасног поготка. Владан Михајловић је савладао голмана Полета Стевицу Гајинова.

ОФК Стајићево - МСК 1:1 (0:0)

СТАЈИЋЕВО: Игралиште ОФК Стајићева, гледалаца 100, судија: Д. Зорић (Клек). Стрелци: Д. Магда у 96. за ОФК Стајићево, а И. Габријел у 52. минуту за МСК. Жути картони: Цвејанов, Јоксимовић, Магда, Станић (ОФК Стајићево), а  А. Секошан, Калапиш, Бичанин, Г. Исак и тренер Миливој Марков (МСК). Црвени картон: Милинко Јовановић (ОФК Стајићево).

ОФК СТАЈИЋЕВО: Влачић 7, Оташевић 7 (Радулов 7), Цвејанов 6, Зоретић 7 (Перовић 6), Јоксимовић 7, Магда 8, Станић 7, Арсић 7(Марковић 7), Маркоски 7 (Ђурић 7), Вукајловић 6, Јовановић 6.

МСК: А. Секошан 7, Говедар 7, Тањга 7, Калапиш 7 (Јаковљев 7), Бичанин 7, Пењин 7, Тот 7, Чуровић 7, Д. Замбо 7 (Панић 7), И. Габријел 8, Грубор 7 (Дражић 7).

Играло се оштро. Михајловчани су дошли до вођства у 52. минуту, када је Исак Габријел погодио мрежу. Изједначење је уследило у судијској надокнади када је Далибор Магда савладао голмана МСК-а Адриана Секошана.

Војводина  - Будућност 2:3 (1:1)

НОВО МИЛОШЕВО: Игралиште Војводине, гледалаца 150, судија: И. Стојадинов (Кикинда). Стрелци: С. Јосимовић у 25. и И. Кошничар у 65. за Војводину, а А. Марков у 26. и Ј. Пекић у 70. и 74. минуту за Будућност. Жути картони: Јосимовић, Пецарски, Кошничар, Радновић (Војводина), а Ајдарић, Стојичић (Будућност).

ВОЈВОДИНА: Весков 6, Марчић 6, Терзин 7, Арсенов 7, С. Роцков 6 (Д. Симић 7), Павлов 6 (Арађанин 7), Јосимовић 7, Пецарски 6 (Кеврешанов 6,-Радновић 6), Гаврић 6, Атанасковић 6 (Балаш 6), Кошничар 7.

БУДУЋНОСТ: Куручев 8, Станић 7, Марков 7, Ковачевић 7 (Клаић 7), Ајдарић, Влаучин 7 (Манојловић 7), С. Прпа 7, Кондић 7, Стојичић 7, Мастило 8, Ј. Пекић 9 (Савин 7).

Повели су домаћи у 25. минуту преко Страхиње Јосимовића, а гости су само минут касније изједначили. У другом делу гости из Српске Црње били су много бољи и постигли још два ефектна поготка. Ова победа им је била јако значајна за сами врх табеле у Подручној лиги Зрењанин.

Младост (БД) - Русанда  1:4 (0: 2)

БАНАТСКИ ДЕСПОТОВАЦ: Игралиште Младости, гледалаца 100.  судија: М. Печек (Кикинда). Стрелци: М. Топаловић у 54. за Младост, а Д. Стеванов у 7. Н. Ановић у 33. Н. Маљукан у 48. и С. Живанов у 76. минуту за Русанду. Жути картони: Мијатовић (Младост), а Прец (Русанда).

МЛАДОСТ: Т. Марић 6, С. Топаловић 5, Стефанов 6, Гавранић 5, Бојан Топаловић 6 (Миљан Топаловић 5), М. Топаловић 7, М. Габоров 6 (С. Марић 5), Каурин 6 (Н. Топаловић 5), Митровић 6, Ћурашковић 6 (Мијатовић 6), М. Крстовић 5  (Пивач 6).

РУСАНДА: А. Мијатов 7, Прец 7, Давидов 7 (Јанковић 7), С. Живанов 8, Н. Ољача 7, Н. Шаренац 7, Маљукан 7 (Чешљаров 7), Станковић 7, Д. Стеванов 9 (Петров 7), Ановић 8, Чокулов 7 (М. Шаренац 7).

Меленчани су у Банатском Деспотовцу пружили одличну партију. Домаћа екипа Младости није имала решења да угрози гол Русанде и њиховог чувара мреже Александра Мијатова.

Црвена звезда - Крајина 6:1 (3:0)

ВОЈВОДА СТЕПА: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 100. судија: Л. Рашков (Зрењанин). Стрелци: М. Милошевић у 34. С. Свјетлица у 36. И. Аранитовић у 40. Н. Вукмировић у 66. и З. Кубуровић у 78. и 90. минуту за Црвену звезду, а М. Шарац у 67. минуту за Крајину.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 8, Р. Комненовић 7, З. Кубуровић 9, Д. Комненовић 7, Аранитовић 8, Милошевић 8 (Костић 7), Јефтенић 7, А. Томин 7 (Раденковић 7), Мијатовић 7, Свјетлица 8(Н. Вукмировић 8).

КРАЈИНА: С. Трикић 5, Латковић 5, Трифунов 5, Јелисавац 5, Мамлић 5, М. Шарац 7, Јовичић 5, Маран 5, Миливојевић 5, Гаврилов 5, Бајић 5.

Шеф стручнога штаба Крајине поново је имао великих кадровских проблема, па је овог пута на голу стајао играч Срђан Трикић.

Могли су домаћи да дођу и до двоцифреног резултата. У екипи Црвене звезде све је функционисало беспрекорно.

Банат - АСК 9:1 (2:0)

ЧЕНТА: Игралиште Баната, гледалаца 100. судија: Н. Радаковић (Банатско Карађорђево). Стрелци: Д. Добрић у 34.  и 67. У. Милинковић у 40. 60. 65.и 72. В. Стефановић  у 57. и В. Ковач у 75. и 87. за Банат, а А. Шабани у 64. минуту за АСК. Жути картони: Крстић, Булић (Банат), а Дивнић, Ерлих (АСК).

БАНАТ: Васић 8, Ракетић 7, Куштримовић 7, Крстић 7, Добрић 8 (Лековић 7), Антић 7, У. Милинковић 9, Жегарац 7, Ненезић 7 (Јоцић 7), Булић 7, Стефановић 8 (Ковач 8).

АСК: Јелић 5, Јованов 5, Меселyија 5, Поповић 5, Апостоловић 5, А. Шабани 7, Нединић 5, Ерлих 5, Фукс 5 (Еремић 5), Вујичић 5 (Ивановић 5).

Ченћани су високо поразили екипу АСК-а из Арадца, а са четири прелепа поготка се истакао Урош Милинковић.

Раднички (ЈТ) - Полет 1:2, Напредак - Делија 5:1, Војводина - Будућност 2:3, Младост - Русанда 1:4, Банат - АСК 9:1, ЖФК Банат - 2. октобар 0:1, Црвена звезда - Крајина 6:1, Стајићево - МСК 1:1.

1. Будућност     18     13     4      1      44:11        43

2. Полет    18     12     3      3      49:27        39

3. Русанда 18     12     2      4      43:19        38

4. ЖФК Банат    18     10     4      4      34:15        34

5. Стајићево      18     9      5      4      43:21        32

6. МСК      18     10     2      6      35:16        32

7. Банат    18     9      1      8      46:30        28

8. Војводина     18     9      0      9      25:30        27