ЗРЕЊАНИНСКА ЛИГА: Татић са 25 метара за славље

Иако су стално нападали фудбалери Напретка нису успели у првом делу да погоде мрежу.
ФК Напредак/ Фудбалери Напретка с навијачима славе погодак

Напредак - Банат (Ч) 3:0 (0:0)

ЧЕСТЕРЕГ: Игралиште Напретка, гледалаца: 350. Судија: Радуловић (Елемир). Стрелци: Татић у 61. Вујиновић у 69. (из пенала) и Грујић у 72. минуту за Напредак.

НАПРЕДАК: Магда 8, Рибић 7 (Грујић 8), Рашета 7, Тадић 7 (Пењин 7), Станић 7, Богић 8, Вујиновић 7, 5, Татић 9, Тасић 7, Јевремов 7, Чокулов 7 (Маљукан 7).

БАНАТ: Сладовић 6, Живковић 6, Ракетић 6, Вукомановић 6, Ескић 7, Мартиновић 6 (Илић 6), Тројановић 6 (Ђорђевић 6), Цветковић 6 (Грачанин 6), Радојчић 6, Крстић 6, Добрић 7.

У паузи тренер Марко Глигић који је у паузи дао смернице, Напредак је заиграо много организованије и озбиљније. Најбољи стрелац лиге Игор Татић је у 61. минуту са 25 метара погодио мрежу. Предност је удвостручена осам минута касније, када је у оборен Татић, а судија је оправдано показао на белу тачку.  Сигуран с линије пенала био је Младен Вујиновић. Тачку на овај меч је поставио резервиста Напретка, Жељко Грујић.

Полет - 2. октобар 5:1 (1:0)

НАКОВО: Игралиште Полета, гледалаца: 200. Судија: М. Рељић (Кикинда). Стрелци: Драганов у 34. Кењало у 54 .(из пенала), Нешић у 60. и 86. и Кочиш у 82. за Полет, а Барањи у 80. минуту за 2. октобар. Жути картони: Зорић, Нешић, Крнић, Цвијан (Полет), а Милосављев, Радојковић, Д. Прапорски (2. октобар).

ПОЛЕТ: Гајинов 8, Надлачки 7 (Крнић 7, Симин 7), Фејеш 7, Зорић 7 (Цвијан 7), Драганов 8 (Радловић 7), Кочиш 8, Бабић 7, Симић 7, Фучак 7, Кењало 7 (Буцало 7), Нешић 9.

2. ОКТОБАР: Г. Лазић 5, М. Прапорски 5, Закић 5, Д. Лазић 5, Симоновић 5, Милосављев 5, Радојковић 5,  Барањи 7, Срдић 5, Јанковић 5, Д. Прапорски 5.

Фудбалери Полета из Накова убедљиво су победили и учврстили се на другом месту Подручне лиге Зрењанин. Нерешива енигма за одбрану Куманчана  био је Немања Нешић.

Билећанин - МСК 4:3 (3:1)

СЕЧАЊ: Игралиште Билећанина, гледалаца 150. Судија: И. Микалачки (Зрењанин). Стрелци: Мирковић у 20. 22. 25. и Вујовић у 77. за Билећанин, а Замбо у 14. (из пенала) и 86. и Радованац у 84. минуту за МСК.

БИЛЕЋАНИН: Хорват 7, Алексић 7 (Ђурић 7), Вујовић 8, Мирковић 9, Н. Маговчевић 7, Унгур 7, Рајков 7,  Грубачић 7, Селими 7, Кустурић 7 (Тришић 7), Вучковић 8.

МСК: Бељац 7, Дворски 7, Томић 7, Гуљаш 7, Ступар 7, Такач 7, Замбо 8, Халади 7 (Филеп 7), Радованац 8, Бука 7, Грубор 7.

Врло занимљива и до краја неизвесна фудбалска представа. Сечањци су имали предност од три гола, али су на крају стрепели.

Јединство (НБ) - Младост 4: 2 (1:1)

НОВИ БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе, гледалаца: 150. Судија: М. Бајић (Кикинда). Стрелци: Стојанов у 34. Станковић у 56. Веселиновић у 72. и Лукић у 84.(из пенала) за Јединство, а Каурин у 27. и М. Топаловић у 76. минуту за Младост. Жути картони: Илић, Пецарски (Јединство), а Ј. Мијатовић, С. Марић, С. Топаловић (Младост).

ЈЕДИНСТВО: Левенте 7 (Вујацков 8), Станковић 9, Перић 7, Лукић 8, Стојанов 8, Веселиновић 7, Фаркаш 7, Вребалов 7, Илић 7 (Коледин 7), Михајловић 7, Пецарски 7.

МЛАДОСТ: Ј. Мијатовић 6, С. Марић 6, П. Мијатовић 6, С. Топаловић 6, Стефанов 6, Б. Топаловић 6, М. Топаловић 7, Каурин 8 (Бојић 5), Гавранић 6, Ћурашковић 6, Крстовић 6.

Фудбалери Јединства били су бољи ривал, од гостију екипе Младости из Банатског Деспотовца. Тачку на овај меч ставио је Марко Лукић који је у финишу утакмице у 84. минуту с беле тачке, затресао мрежу Јована Мијатовића.

ЖФК Банат - Делија 1:0 (0:0)

ЗРЕЊАНИН: Игралиште ЖФК Баната, гледалаца: 100. Судија: Н. Радаковић (Банатско Карађорђево). Стрелац: Златко Ђорић у 88. минуту (из пенала). Жути картони: Билбија, Цветићанин, Радичевић, Ђукић (ЖФК Банат), а Ковач, Д. Симић (Делија).

ЖФК БАНАТ: Баћан 8, Путић 7, Билбија 7 (Срданов 5), Јањанин 7, Цветићанин 7, Радичевић 7, Буратовић 7, Ђукић 7 (Божовић 5), Ђорић 9, Кондић 8, Шабани 7 (Пјевчевић 7).

ДЕЛИЈА: Ковач 7, Барбул 7, Арађанин 7, Јолић 7, Миладинов 7, Ћорић 7, Шћепановић 7, Србљин 6,  Д. Симић 7, Моноштори 7, Попов 7.

Мокринчани су се грчевито борили, имали су и неколико шанси, али је  увек бравурозно интервенисао голман ЖФК Баната, Душан Баћан.

Меч је одлучен у 88. минуту, када је судија Никола Кнежевић оправдано показао на белу тачку, а  с линије пенала сигуран је био ветеран  Златко Ђорић.

ОФК Стајићево - Напредак (БТ) 1:0 (0:0)

СТАЈИЋЕВО: Игралиште ОФК Стајићева, гледалаца: 150. Судија: М. Рунић (Житиште). Стрелац: Н. Стефанов у 9. минуту. Жути картони: Д. Срданов, Паланачки, Манојлов, С. Стефанов, Д. Срданов (ОФК Стајићево), а Еремић, Селаковић (Напредак, БТ).

ОФК СТАЈИЋЕВО: Б. Срданов 8, Оташевић 7, Јанковић 7, Јоксимовић 7, Радулов 7, Н. Стефанов 9 (Вујичић 7), Вукаловић 7, Паланачки 7 (Симић 7), Манојлов 7(Н. Влачић 7), Д. Влачић 7, С. Стефанов 7 (Д. Срданов 7).

НАПРЕДАК: Весков 7, Веселић 7 (Васичин 7), Еремић 7, Роцков 7 (Џин 7), Кебић 7, Грујић 8, Јосимовић 7, Радојчин 7, Станковић 7 (Ханђа 7), Дрљача 7, Селаковић 7.

Једини гол постигнут је већ на почетку меча. Гости су покушавали да изједначе, али нису успели да савладају Срданова.

Припремио: П. Станић

Табела и резултати:

Раднички - Црвена звезда 4:2, ЖФК Банат - Делија 1:0, Билећанин - МСК 4:3, Јединство - Младост 4:2, Полет - 2. октобар 5:1, ОФК Стајићево - Напредак (БТ) 1:0, Напредак (Ч) - Банат (Ч) 3:0. Слободна је била: Војводина.