Зрењанинска лига: Вијоглавин прорадио у финишу

Права драма виђена у завршници утакмице у Куману. Фудбалери 2. октобра до 80. минута водили су с 3:0.
К

2. октобар - Потисје 5:3 (1:0)

КУМАНЕ: Игралиште у СРЦ „Огњен Контрић”. Гледалаца 100. Судија: Зорић (Клек). Стрелци Марић у 25. и 58, Летић у 63. и Вијоглавин у 82. и 87. за 2. октобар, а Станковић у 80, Кодић у 90. и 92. минуту за Потисје. Жути картони: Вијоглавин, Милосављев, Секулић, Летић, Прапорски, Лападат (представник клуба 2. октобар).

2. ОКТОБАР: Прапорски, Ковачев, Летић, Марић, Бозокин (Радојев), Вребалов (Тубић), Вијоглавин, Лазић, Барта, Милосављев, Секулић.

ПОТИСЈЕ: Костић, Новковић, Илић, Јоцић, Станојевић, Антић, Митић (Амиyић), Ђокић, Кодић, Маринковић (Павловић), Станковић.

Након тога  играч Потисја Станковић смањио је на 3:1, али је одмах прорадио најбољи стрелац Куманчана Дејан Вијоглавин и с два поготка обезбедио својој екипи три нова бода.

И када су сви очекивали крај, капитен гостију из Книћанина Жељко Кодић је још два пута затресао мрежу Прапорског. Овом победом изабраници Оливера Тиквењца три кола пре краја јесењег дела првенства надмашили су прошлогодишњи бодовни учинак за целу сезону.

М. Б.

Војводина - Полет 1:0 (0:0)

НОВО МИЛОШЕВО: Игралиште Војводине, гледалаца 50, судија: Ранков (Кикинда), стрелац: Роцков у 63. минуту. Жути картони: Гавранчић, Буцало (Полет).

ВОЈВОДИНА: Весков, Д. Попов, Шкеро, Арсенов, Роцков, Терзин, Б. Стојков, Д. Стојков (Лакић), Весков, Васичин, Ж. Попов (Радосављев).

ПОЛЕТ: Ковач, Јелић, Тубин, Гавранчић (Јарић), Велемиров, Радак, Солеша, Драганов, Гушић, Бабић (Ступар), Буцало, Кењало.

Општински дерби старих ривала домаће Војводине и Полета из Накова завршен је минималном победом домаћина. У првих 45. минута игре било је шанси, али због јаког ветра и кишовитог времена стрелци нису успевали да погоде мрежу. У 63. минуту Воша је дошла до поготка. Набачена је лопта у казнени простор Наковчана, највише је скочио домаћи играч Слободан Роцков и лавом сместио лопту у мрежу. И док се лопта налазила у мрежи дошло је до судара голмана гостију Кристијана Ковача и стрелца поготка при чему је чувар мреже Полета задобио повреду колена и морао је да помоћ затражи у Кикиндској болници.

М. С.

Резултати:

Делија - Омладинац 1:3, 2. октобар - Потисје 5:3, Тамиш - Клек 2:0, Војводина - Полет 1:0, Лехел - Борац 2:0, Јединство - Младост (Л) 2:4, Русанда - Црвена звезда 1:2, Младост (БД) - Раднички 7:0.