Звездин "преокрет у магли" против Инђије

Фудбалери Црвене звезде после боље игре заслужили су победу над Инђијом, али причаће се о првом и другом голу црвено-белих, који су, делује, дошли после судијских грешака.
d

Инђија је показала да је добра екипа и оставила је сасвим солидан утисак на стадиону “Рајко Митић“.

Домаћа екипа је кренула одлично, предвођена Катаијем за кратко време имала је три шута на гол. У две ситуације сигуран је био Јовичић, у једној Гаврић погодио пречку. Црвена звезда је имала иницијативу, али ни Инђија није била неми посматрач – имала је својих финиах акција. А, у 21. минуту вођство изабраника Дејана Станковића, додуше из чистог офсајда у којем је био Фалћинели. Могла је Звезда до 2:0, али је шут Гајића завршио у корнеру. Инђија је, потом, имала контру која је могла бити опасна, али је Обрадовић лоше шутирао. На другој страни, у великим прилкама су Бен и Катаи, али обојица непрецизна. А, онда невероватна грешка Ераковића коју користи Нешковић да изједначи на 1:1.

У наставку су домаћи високим пресингом покушали да стигну до вођства, али је тешко ишло. Фалћинели је имао једну шансу, али је Јовичић одбранио. Потом је Гобељић у изгледној ситуацији, али је лоше шутирао. Тоталну иницијативу имала је Црвена звезда, али до гола није могла. Инђија је вребала из контри и после једне такве дошла је до вођства. Димитријевић је добро повукао по десној страни, на петерцу пронашао Нешковића којем није било тешко да по други пут савлада Борјана. Домаћа екипа је могла одмах да изједначи, али је Катаи погодио стативу. Дејан Станковић је потом појачао напад покушавши да тако стигне до преокрета. У 74. минуту – једанаестерац за Црвену звезду, после сумњивог прекршаја Чермеља над Павковим. Сигуран са беле тачке био је Катаи. У 85. минуту – потпуни прокрет. Гобељић је центрирао са десне стране, а Фалћинели главом ,,закуцао“ лопту у мрежу.

До краја, није било узбуђења и остало је – 3:2.

И. Лазаревић

Црвена звездаИнђија 3:2 (1:1)

БЕОГРАД: стадион “Рајко Митић”, без гледалаца, судија: Милановић (Ћуприја), стрелци: Фалћинели у 21. и 85. и Катаи (из пенала) у 74. минуту за Црвену звезду, а Нешковић у 37. и 61. минуту за Инђију. Жути картон: Цуцин (Инђија).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 6, Гајић 6,5, Панков 6, Ераковић 5,5 (Гобељић 6,5), Дегенек 6, Саного 6 (Павков 6), Канга 6,5 (Николић), Гаврић 6,5 (Иванић 6), Бен 6,5 (Спиридоновић 6), Катаи 7,5, Фалћинели 8.

ИНЂИЈА: Јовичић 6, Бастајић 6 (Б. Илић), Михајлов 6, Крнета 6,5, Цуцин 6,5, Чермељ 6,5, Ђорђевић 6, Радин 6 (М. Илић), Нешковић 8, Алексић 6 (Димитријевић 7), Обрадовић 6 (Вујасин).