АБА 2 лига: Војводина одбраном до победе

У 11. колу АБА 2 лиге, преокретом у другом полувремену и одличном одбраном, Војводина је стигла до пете победе којом је остала у трци за плеј – оф регионалног такмичења.
kosarka kos

Војводина је слабо почела, те јој је требало три и по минута до првих поена. Имали су Подгоричани плус 11 при крају прве четвртине, али већ у другој црвено-бели су ухватили ритам, истопили предност Црногораца, али на полувреме отишли са два поена мањка (37:39).

У трећој четвртини, Војводина је одиграла врло добро у одбрани, Ник Нил је погађао уа три поена, а после тројке Гаћеше, Војводина је стигла до седам поена вишка (53:46).

Исту предност имали су Новосађани пет минута пре краја, дуго не успевајући да дође до двоцифрене предности и евентуално да преломе меч. Уместо тога, уследио је четвороминутни кошгетерски пост, који је напокон разбио Николас Нил. На то се надовезала добра одбрана и тројка Василија Вучетића за плус 11 три и по минута пре краја (65:54).  То је, испоставило се, за Подгоричане било ненадокнадиво.

ВојводинаПодгорица 71:62 (13:20, 24:19, 18:11, 16:12)

ШИРОКИ БРИЈЕГ: ГСД „Пецара“, гледалаца: 100, судије: Пеић, Станковић, Мухвић.

ВОЈВОДИНА: Кочић, Бањац 3, Беслаћ 11 (7ск), Марић, Недељков 2, Гаћеша 15, Бјелица 2 (7ас), Миротић, Поповић 12, Вучетић 8, Нил 18, Зарић.

ПОДГОРИЦА: Булајић 2, Вулевић 6 (6ас), Кљајевић 14, Мишковић 4, Пауновић 3, Ковачевић 6, Калуђеровић 4, Сејфић 11 (9ск), Кораћ 3, Ланговић 9, Вукчевић.