АБА лига: ФМП срушио Партизан, вечити дерби дефинитивно у полуфиналу

Кошаркаши ФМП-а из Железника победили су Партизан са 73:72 (18:17, 27:22, 16:17, 12:16), на крају регуларног дела сезоне у АБА лиги.
fmp partizan, fmp

Кошаркаши Партизана су четврти на табели АБА лиге и они ће ићи на мегдан Црвеној звезди у плеј–офу, решено је и дефинитивно након овог пораза од ФМП-а у Железнику, док је ФМП шести и за њих ове сезоне неће бити доигравања, па су против црно–белих дошли до двоцифреног броја победа.

Меч је био врло неизвестан од самог почетка, предност се лако смењивала и ФМП је водио након првих десет минута, да би други период добио са пет поена предности, али то није била главна ствар.

Утакмицу је обележио инцидент који се догодио пред крај друге четвртине, а у њему су учествовали Ђорђе Гагић и Александар Бурсаћ, али није баш најјасније како и због чега је избио сукоб. Било како било, искључени су обојица, а Гагића је неколико саиграча и чланова управе смиривало да и задржавало да не насрне на Бурсаћа.

У наставку, виђене су чудне периоде и секвенце обе екипе, предњачили су промашаји и изгубљене лопте, а на крају је у једној неизвесној завршници као победник изашла домаћа екипа.

Пробао је Партизан да се врати преко Пејџа и Лендејла, али је Американац промашио шут за победу, па је ФМП успео да слави.