АБА лига: Партизан после продужетака савладао Задар

Кошаркаши Партизана победили су Задар после продужетка са 97:92 у 16. колу АБА лиге. Тако су црно-бели после веома узбудљиве утакмице успели да се реванширају противнику за пораз у Београду.
zadar partizan, zadar zvonko kucelin

Партизан је од краја друге четвртине контролисао ритам меча, у трећој деоници имали су црно-бели и двоцифрену предности, међутим Задар је преко Дашића и Жорића успео да се врати.

У последњој четвртини уследила је драма. Партизан је водио и водио, али је Задар преко Марија Литла успео да се врати. Американац је погодио у два наврата за нерешен резултат у последњем минуту.

Покушали су за победу Маркус Пејџ и Алекс Ренфро, али нису били прецизни. Имали су и Задрани прилику за победу, међутим Литл је промашио отворен шут. У продужетку доминирао је Маркус Пејџ који је постигао две тројке и тиме је практично решио меч.

На крају је тачку на меч ставио поготком за три поена Вања Маринковић (97:92). Бек Партизана тако је поставио и коначан резултат.

Изабранике Андрее Тринкијерија до победе предводио је Маркус Пејџ са 28 поена, Маринковић је убацио 13, док је Јанковић постигао 12. Најефикаснији у пораженом саставу био је Марио Литл са 20 поена.

Задар - Партизан 92:97 (23:20, 23:30, 19:19, 17:13, 10:15).

ЗАДАР: Дварана "Крешимир Ћосић", гледалаца: око 8.000. Судије: Дамир Јавор, Јосп Радојковић, Милан Недовић.

ЗАДАР: Башић 15, Марић, Жорић 16, Крајина, Дашић 17, Вуковић 4, Брзоја 2, Шпраља 5, Литл 20, Божић 13, Планинић.

ПАРТИЗАН: Н. Јанковић 12, Пејџ 28, Трифуновић, Си 9, Маринковић 13, Гегић, Величковић 4, Пецарски, Ренфро 10, С. Јанковић 10, Лендејл 6, Гагић 5.