Аба лига: Победа Партизана у Задру

Кошаркаши Партизана су резултатом 57:72 (14:18, 16:27, 16:17, 11:10) савладали Задар у 6. колу регионалне АБА лиге.
Н

Партизан је меч у Задру почео закуцавањем Жаниса Пејнерса и већ у другој половини периода почео да прави разлику.

Маркус Пејџ је тројкама просто дотукао домаће кошаркаше, а изабраници Тринкијерија постигли су чак 8 тројки за 20 минута кошарке.

Задар је покушавао преко Иванова и Алена да пружи какав-такав отпор, али су их грешке скупо коштале и на полувремену су заостајали 30:45, а Партизан је само у другој четвртини постигао скоро па идентичан број поена (27) као Задар (30) у првом полувремену.

Задар је покушавао преко Алена и Гилберта, али је то све било кратког даха.

У последњој четвртини, убачен је само 21 поен, па је гост без већих проблема савладао Задар резултатом 72:57.

Најефикаснији је био Маркус Пејџ са 14 поена, док је Огњен Јарамаз постигао поен мање. На другој страни, Брајон Ален је имао 16 поена, а Иве Иванов 10.

АБА лига, шесто коло:

Задар-Партизан 57:72 (14:18, 16:27, 16:17, 11:10)

ЗАДАР: Хала: Крешимир Ћосић, гледалаца: 5.000, судије: Драгојевић, Шпендл, Пеић.

ЗАДАР: Уљаревић 3, Ален 16, Иванов 10, Сиришчевић, Палокај 2, Вуковић 5, Јунаковић 9, Фундић 4, Планинић, Келер 4, Гилберт 4

ПАРТИЗАН: Загорац 5, Пејџ 14, Гордић 8, Параховски, Јарамаз 13, Милетић 2, Величковић 6, Бирчевић 6, Јанковић 5, Томас 4, Пејнерс 5, Мозли 4.