АБА лига: Убедљив реванш Партизана

Победом су кошаркаши Партизана испратили 2019. јер су у последњем мечу у овој години били бољи од Приморске у 13. колу АБА регионалне лиге.
АБА/ Партизан НИС/Никола Јанковић

Црно–бели су уписали пети тријумф у низу и реванширали су се екипи из Копра за пораз са почетка сезоне на гостујућем терену. Екипа тренера Андрее Тринкијерија задржала се у самом врху табеле са скором од 10 победа и три пораза. Нажалост, за крај године навијачи Партизана у Штарк арени нису уживали у лепој кошарци. Много су се испромашивали црно–бели, у првом полувремену су били катастрофални у шутирању тројки и од чак 16 покушаја само су три пута били прецизни. Слободна бацања су једино глатко ишла. Ни гости нису могли да се похвале бољим издањем.

Поред силних промашаја, надовезале су се изубљене лопте, а у једном тренутку друге четвртине чак два и по минута нико није постигао кош. У тој, не тако лепој партији, Партизан је ипак био бољи и у другој деоници је направио већу разлику, од осам поена, коју је успешно одржавао (30:22), а на полувреме се отишло резултатом 39:30.  Брзо су гости у наставку нанизали седам поена и заостатак смањили на само два (39:37). Ушао је у игру капитен Величковић који је за само седам минута постигао девет поена и уз распуцаног Волдена, који је везао две тројке, одбио је налет Приморске и режирао је двоцифрену предност – 54:44. Она је пред последњих 10 минута достигла и 17 разлике.

Иако су мало спустили темпо домаћи, до краја нису дозволили гостима да им угрозе вођство и рутински су завршили посао. Партизан следећи меч игра 4. јануара када дочекује Морнар.