АБА лига: Звезда тешко до победе у Лакташима

У 15. колу регионалне АБА лиге Црвена звезда савладала је у гостима Игокеу после велике борбе 77:79 (18:20, 25:21, 19:18, 15:20).
Aba liga

Након изузетно неизвесне завршнице, у којој је Радивојевић три секунде пре краја имао шут за победу, Звезда је била срећнија и спретнија, те је остала једини непоражени тим у АБА лиги.

Након почетног вођства Звезде, Игокеа је направила серију од 7:0 и дошла до четири поена предности (14:10), да би црвено – бели заиграли препознатљиву одбрану, из које су везали осам узастопних поена. Игокеа је безуспешно покушавала да погоди изван линије 6,75, али су у другој четвртини домаћи подесили нишанске справе, за мање од три минута везали три тројке, те стигли до пет поена вишка (31:26). Звезда је, чинило се, у тим тренуцима слабо недовољно користила предност на центарској позицији, где нико у домаћем тиму физички не може да парира корпулентном Оyу. Имали су домаћи и шест поена вишка (43:37), али се на полувреме отишло резултатом 43:41. Занимљиво је да је у првом делу Игокеа омала чак 11 офанзивних скокова.

Након тројке Лафајета и предности тима из Лакташа, Звезда је наредних минута доминирала , направивши серију 10:0. Ипак, Игокеа се релативно брзо вратила у резултатски егал и са минималном предношћу ушла у последњу деоницу. Одржавали су домаћи вођство у уводним минутима тог периода игре, али су се жестоко мучили у нападу, али и са линије слободних бацања. Нису имали осмишљене акције, све се сводило на индивидуалне покушаје при истеку напада. Звезда је водила, али дуго није успела да преломи меч, све док 36 секунди до краја Раданов није украо лопту под кошем Игокее и закуцао за 73:77.

Меч је “закувао” Луковић тројком, а након пенал – завршнице, Звезда је имала више среће и дошла до победе.

ИгокеаЦ. звезда  77:79  (18:20, 25:21, 19:18, 15:20)

ЛАКТАШИ: Хала Спортова, гледалаца: 3.000. Судије: Обркнежевић, Хаyић, Арсенијевић.

ИГОКЕА: Талић, Лешић 11, Адамовић 12, Јанковић, Милошевић 8 (9ск), Герет, Радивојевић 10, Лафајет 5, Илић 3, Анђушић 15 (5ас), Рикић 4, Луковић 9.

Ц.ЗВЕЗДА МТС: Регланд 18 (7ас), Раданов 2, Човић 4, Кешељ, Перпероглу 7 (6ск), Давидовац 11, Ненадић 4, Фаје 7, Добрић, Ристић 8, Симанић 7, Оџо 11.