Аба: Мега победила у Задру

Кошаркаши Мега Бемакса победили су Задар на гостовању у оквиру седмог кола АБА лиге резултатом 84:80 (27:15, 14:22, 24:18, 15:29).
Zadar-Mega/ABA liga/Zvonko Kučelin

Задрани су у првој деоници направили предност од 12 поена, али је Мега успела да на полувреме оде са заостатком од четири поена.

Задар је у трећој четвртини (24:18) направио двоцифрену разлику.

Али су кошарлаши Меге у четвртој четвртин надокнадили резултатски заостатак и тај део игре решили у своју корист са (29:15), и привели меч крају у своју корист.

Победу за свој тим донео је Марјановић који је погодио, уз фаул. Задар није успео да постигне ниједан поен у последња два и по минута утакмице, које је Мега решила серијом 12:0.

Мегу је до победе предводио Мушиди са 18 поена, Битадзе је имао 13 уз 11 скокова, док је Адам Мокока постигао десет. Марјановић је у последњем минуту преломио меч са пет поена.

Код домаћина истакао се Марио Литл са 22 поена, Магарти је имао седам поена и 12 скокова, а двоцифрен је био и Лука Божић са 13.