Аба: Партизан савладао Задар

Кошаркаши Партизана победили су у дворани "Александар Николић" екипу Задра са 95:87 у оквиру 15. кола регионалне АБА лиге.
KK Partizan

Најефикаснији у редовима Партизана били су Вилијамс-Гос са 22 поена и девет асистенција, Величковић са 18, док су по десет постигли Аранитовић, Шалић, Милер и повратник у редове црно-белих Ђорђе Гагић.

Код Задрана најрасположенији били су Бостик са 27 и Брзоја са 14 поена.

Партизан је забележио битну победу против директног ривала у борби за четврто место на табели које води у наредну фазу такмичења.

Веома неизвесна утакмица играла се у дворани "Александар Николић", поготово у првом полувремену, након кога је на паузу после резултатске клацкалице Задар отишао са предношћу од три поена.

Партизан је меч преломио у своју корист у трећој деоници у којој су црно-бели постигли 39 поена, односно поен више у односу на прво полувреме.

Ипак, поново је Партизан показао осцилације у игри, пошто је дозволио гостима да смање дефицит са 22 поена на шест у последњој деоници, али су црно-бели успели да одрже стечену предност и приведу меч крају и забележе победу.

Партизан након 15 кола има седам победа уз осам пораза и заузима четврто место на табели, испред Задра који има исти скор, али лошију кош разлику.

Наредни меч црно-бели играју 14. јануара у Лакташима против Игокее, док Задар дан касније дочекује ФМП.

Партизан-Задар  95:87 (20:18, 18:23, 39:22, 18:24)

БЕОГРАД: Хала: Александар Николић, гледалаца: 6.300, судије: Кољеншић, Недовић, Мрдак.

ПАРТИЗАН: Милер 10, Аранитовић 10, Вилијамс-Гос 22 (9ас), Јовановић, Маринковић 6, Величковић 18 (8ск), Андрић 9, Танасковић, Пецарски, Гавриловић, Гагић 10, Шалић 10.

ЗАДАР: Ноулс 10, Башић 6, Владовић, Иванов, Краљевић, Јеленковић, Крајина 10, Бостиц 27, Вуковић 4, Брзоја 14, Шпраља 10, Божић 6.