АБА: Партизан славио у Загребу (видео)

У шестом колу регионалне АБА лиге београдски Партизан савладао је загребачку Цибону са 74:90 (16:17, 17:26, 18:24, 23:23).
Cibona-Partizan/jutjub

У првој четвртини Партизан је после вођства Цибоне на старту успео да преокрене резултат тројкама Андрића, а код Цибоне су се истакли Мелвин и Жорић.

Прорадила је одбрана и контра Београђана преко Вилијамса-Госа који је одлично разигравао саиграче. Разиграо се Андрић у другој четвртини и погађао за три поена па је предност на шест минута до полувремена износила и 12 разлике. Врхунац је била тројка Семјуелса за (26:39) на три минуте до краја полувремена. Код Цибоне Мелвин је некако успевао да држи тим имао је 10 поена, пет скокова и две асистенције, док је Жорић нанизао десет поена. На крају полувремена било је 33:43 за Партизан.

Иста слика виђена је у трећој четвртини, Семјуелс је погађао за Партизан, да би 40:60 било на 4.07 до краја треће четвртине. Цибона се тргла у финишу четвртине преко Јанга али то није било довољно, било је 18:24 (51:67).

Цибона је кренула агресивнију одбрану у последњој четвртини, Рожић је кренуо тројком, а Партизан лошим нападом и смањена је предност 57:67. На 6.45 до краја Партизан је био без поена, али и Цибона се испромашивала. Када је Жорић поентирао закуцавањем било је 59:67. Међутим Загрепчани нису имали снаге за преокрет. Партизанов плејмејкер Вилијамс-Гос био је одличан 20 поена (12ас, 4ск), а пратили су га Маринковић са 19 и одлична рола дебитанта Семјуелса 16 поена (7ск). Код Цибоне ефикасни су били Жорић и Јанг са 20 поена.

Цибона-Партизан 74:90 (16:17, 17:26, 18:24, 23:23)

ЗАГРЕБ: Кошаркашки центар Дражен Петровић, гледалаца: око 5.000, судије: Белошевић, Херцег, Петек.

ЦИБОНА: Билиновац, Уљаревић, Јанг 20, Жорић 20, Ћорић, Мелвин 9, Новачић, Бошњак 8, Розић 12 (6ск), Госпић 3, Томас 2, Бушман.

ПАРТИЗАН: Вилијамс-Гос 20 (12ас, 4ск), Тадић, Маринковић 19, Величковић, Томић, Пецарски, Гавриловић 6, Андрић 14, Семјуелс 16 (7ск), Чакаревић 6, Стевановић 3, Шалић 6.