Аба: „Ваљак” бољи од Цибоса у завршници

Кошаркаши Партизана после боље игре у другом полувремену, савладали су Цибону у једном од највећих дербија Регионалне лиге.
KK Partizan

Још једном је Величковић био на висини задатка, а ситуацију у своију корист преломио је домаћин крајем треће и у четвртој деоници сусрета.

Док је шут служио Загрепчане, били су у предности, али су за других 20 минута погодили само једном из даљине и у томе треба тражити разлоге за пораз, али су црно-бели још једном контролисали скок, посебно се истакао Гагић, што им се исплатило.

Партизан се половином последње деонице одлепио на двоцифрену разлику, што је било превише за госте који су покушавали из нерезонских ситуација, али без успеха.

У другом сусрету дана, Цедевита је после преокрета у завршници савладала Мега Бемакс 75:73 (19:14, 14:19, 18:24, 24:16).

Партизан – Цибона 80:69 (17:17, 23:26, 21:16, 19:10)

БЕОГРАД: Хала “Александар Николић”, гледалаца: 3.000, судије: Јавор, Хордов, Шпендл.

ПАРТИЗАН: Вилијамс Гос 13, Вон 6, Сај 2, Тадић, Аранитовић 8, Маринковић 9, Танасковић, Величковић 23, Пецарски, Гавриловић 6, Гагић 8, Шалић 5.

ЦИБОНА: Билиновац, Уљаревић, Ратковица 12, Герамипур 4, Жорић 15, Ћорић, Гилберт, Новачић 8, Бошњак 3, Розић 5, Љубичић, Томас 22.