Аба: Звезда после преокрета победила Цедевита Олимпију

БЕОГРАД: Кошаркаши Црвене звезде победили су вечерас Цедевита Олимпију 79:64 у хали "Александар Николић" у четвртом колу регионалне АБА лиге.
KK Crvena zvezda  Foto: KK Crvena zvezda

Актуелни шампион Јадрана дерби меч ове рунде преломио је у последњој деоници после велике и неизевсне борбе.

Била је ово трећа победа за црвено-беле у такмичењу, док је екипа из Љубљане забележила други пораз.

Најефикаснији у победничком тиму били су Лука Митровић и Остин Холинс са по 13 кошева.

Испратили су их Никола Калинић са дабл-дабл учинком од 11 поена и 13 скокова, Никола Ивановић са 12 кошева уз пет ухваћених лопти и четири асистенције, а двофифрен је био и Огњен Кузмић са 10 поена и 11 скокова.

У екипи Цедевита Олимпије најбољу ролу имао је Јака Блажич са 16 поена и пет додавања.

Цедевита Олимпија је боље отворила меч, током прве две деонице имала је и двоцифрену предност од 15 поена, али је домаћи тим у финушу полувремена направио преокрет и серијом 18:2 вратио се резултатаски у меч (40:39).

У наставку дуела било је занимљиво, тим из Љубљане је водио, Звезда опет стизала и увела меч у егал и на крају у одлучујућих 10 минута екипа Дејана Радоњића ушла је са минималном предношћу (56:55).

Кључну разлику Звезда је направила средином последње четвртине серијом од 10:1, којом је преломила меч у своју корист за трећи тријумф у регионалном такмичењу.