БЕЗ УСЛУГЕ ПАРТИЗАНУ Звездин историјски понор у Истанбулу

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су 100:55 од Ефеса у 34. колу Евролиге, што је њихов најубедљивији пораз икада у елити.
АБА лига (Драгана Стјепановић)

Већ на почетку утакмице Анадолу Ефес је стекао предност од неколико поседа, да би Елајџа Брајант у другом кварталу подигао ниво игре, самим тим и нападачку продукцију свог тима, који је одвео на плус 14 на полувремену.

Никако није полазило за руком ништа у нападу Црвеној звезди. Организација игре била је веома слаба, што је турски састав користио и из минута у минут повећавао вођство.

Није двоструки шампион Европе бриљирао, али је играо колико је било довољно за сигурну предност. Доминантан је био Брајант, већ пред крај другог квартала уписао 19 поена и био најзаслужнији за то што је Анадолу Ефес на велики одмор отишао са плус 14 (45:31).

То му је и било довољно да слави, пошто је Црвена звезда одиграла катастрофалну завршницу у којој су искључени Милош Теодосић и Џоел Болмбој, после чега није било повратка.

Најефикаснији код победника био је Брајант са 26 поена, док је поражене предводио Недовић са 11.