Богдановић постигао 17 поена у победи Атланте против Сакрамента

САКРАМЕНТО: Кошаркаши Атланте победили су у гостима Сакраменто са 120:117, у ноћашњем мечу НБА лиге.
lopta kosarka pix

Атланту су до победе предводили Џон Колинс са 22 поена и 12 скокова и Деандре Хантер са 22 поена.

Српски кошаркаш Богдан Богдановић постигао је 17 поена и имао осам скокова и три асистенције за 32 минута на терену.

Код домаћих, најбољи је био Дерон Фокс са 25 поена, док је Кевин Хуртер убацио 24.

Кошаркаши Милвокија победили су после продужетка Торонто 104:101. У победничком тиму бриљирао је Јанис Адетокумбо, који је остварио трипл-дабл учинак од 30 поена, 21 скока и 10 асистенција. У екипи Торонта Фред Ванвлит постигао је 28 поена уз 12 асистенција.

Кошаркаши Чикага надиграли су Бруклин резултатом 121:112.

Демар Дерозан и Патрик Вилијамс предводили су Булсе са по 22 поена, док је Никола Вучевић додао 21 поен, уз 13 скокова. У екипи из Бруклина најбољи је био Кевин Дурент са 44 поена, док је Кајри Ирвинг додао 25.

Њу Орлеанс победио је Хјустон са 119:108, а у  победничком тиму истакао се Си Џеј Мекалум са 28 поена.

У екипи Хјустона, најбољи су били Кен‌јон Мартин и Џејлен Грин постигли су по 16 поена. Српски центар Бобан Марјановић утакмицу је завршио са пет поена и једном ухваћеном лоптом за скоро четири минута на терену.

У осталим ноћашњим утакмицама НБА лиге, постигнути су следећи резултати: Детроит - Голден Стејт 122:119, Филаделфија - Индијана pp 129:126, ЛА Лејкерс - Мајами 113:109, Кливленд - Финикс  90:88, Мемфис - Шарлот 131:107, Њујорк - Сан Антонио 117:114, Орландо  - Оклахома 126:115, Минесота - Портланд 113:106.